Профил на менаџерот: Christopher Adams

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Christopher Adams
Држава: САД
Пол:Машко
Се приклучи:Мај 26, 2008
Последна интеракција: Ное 25 2016, 22:41:48
Постови на форумот:22  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (601)
Освоени поени:0 (928)
Победи:0 (18)
Подиуми:0 (62)
Пол-позиции:0 (49)
Најбрзи круга:0 (10)
Просечно поени/трка: - (1.54)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

23% отклучени

(87/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Christopher Adams Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 9, Трка 9
Број на најавувања:3217
Време поминато на ГПРО:504.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
57-86 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
56 A-49 33 0 0 0 0 0 1 0 R1 12154 Pipirelli $-48.605.157 Пензиониран
55 A-49 25 0 0 0 0 0 16 0 R1 5349 Pipirelli $2.740.112 Задржи група
54 A-49 23 0 0 0 0 5 14 0.36 QF 6838 Pipirelli $2.719.022 Задржи група
53 A-49 24 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 2826 Pipirelli $5.991.120 Задржи група
52 A-49 15 0 0 0 0 11 17 0.65 R1 1033 Pipirelli $8.747.526 Задржи група
51 A-49 4 3 7 12 4 80 17 4.71 SF ? Pipirelli $1.433.964 Задржи група
50 A-49 5 3 5 1 1 58 15 3.87 SF - Pipirelli $10.088.189 Задржи група
49 A-49 21 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 ? Pipirelli $12.076.846 Задржи група
48 A-49 11 0 1 0 0 22 17 1.29 R2 ? Pipirelli $13.998.375 Задржи група
47 A-49 5 1 4 3 1 53 17 3.12 QF ? Pipirelli $18.618.506 Задржи група
46 A-49 6 0 2 0 0 34 15 2.27 R2 - Pipirelli $16.989.360 Задржи група
45 A-49 25 0 0 0 0 3 16 0.19 R2 - Pipirelli $24.920.955 Задржи група
44 A-49 19 0 1 0 0 6 16 0.38 R1 - Pipirelli $6.298.107 Задржи група
43 A-49 8 0 3 0 2 34 17 2 QF ? Pipirelli $11.678.080 Задржи група
42 A-49 17 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 ? Pipirelli $8.982.174 Задржи група
41 R-224 1 4 8 17 0 108 17 6.35 W 1882 Pipirelli $13.132.161 Промовиран
40 R-224 19 0 0 0 0 1 9 0.11 - - Pipirelli $4.677.874 Задржи група
33-39 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
32 A-40 15 0 0 0 0 12 16 0.75 R2 - Pipirelli $-23.179.031 Испаднат
31 P-8 39 0 0 0 0 0 17 0 - ? Dunnolop $-16.787.116 Испаднат
30 A-45 4 2 4 7 1 48 17 2.82 SF ? Pipirelli $14.428.466 Промовиран
29 A-45 9 0 0 0 0 24 17 1.41 R2 483 Pipirelli $12.977.784 Задржи група
28 A-45 14 0 1 0 0 13 17 0.76 QF 560 Pipirelli $8.595.000 Задржи група
27 A-45 25 0 0 0 0 2 16 0.12 SF - Pipirelli $2.784.248 Задржи група
26 A-45 8 0 0 0 0 28 16 1.75 R2 - Pipirelli $9.465.563 Задржи група
25 A-45 16 0 0 0 0 6 17 0.35 R2 ? Pipirelli $8.336.921 Задржи група
24 A-45 19 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 ? Pipirelli $1.706.925 Задржи група
23 A-45 23 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 764 Pipirelli $1.172.110 Задржи група
22 R-10 2 1 9 4 0 89 17 5.24 F 1193 Pipirelli $11.162.794 Промовиран
21 R-10 11 0 0 0 0 10 17 0.59 R2 1853 Pipirelli $-1.544.946 Задржи група
19-20 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
18 A-28 39 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $12.236.082 Пензиониран
17 R-248 2 3 9 0 1 97 17 5.71 F 740 Pipirelli $10.441.470 Промовиран
16 R-248 7 0 1 1 0 35 17 2.06 QF ? blank $3.531.640 Задржи група
15 A-54 18 0 0 0 0 4 17 0.24 - ? blank $-1.905.575 Испаднат
14 A-54 25 0 0 0 0 0 17 0 - 411 blank $4.030.435 Задржи група
13 A-54 12 0 2 0 0 17 17 1 - ? blank $5.183.114 Задржи група
12 R-76 5 1 3 4 0 54 17 3.18 - ? blank $1.954.454 Промовиран*
11 R-76 11 0 1 0 0 24 17 1.41 - ? blank $-6.804.169 Задржи група
10 R-76 8 0 1 0 0 34 17 2 - ? blank $-6.664.170 Задржи група
9 R-76 18 0 0 0 0 4 9 0.44 - - blank $-821.886 Задржи група