Профил на менаџерот: Sam Wainwright

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Sam Wainwright
Држава: Англија
Пол:Машко
Се приклучи:Ное 29, 2011
Последна интеракција: Јун 12 2021, 20:46:44
Постови на форумот:2843  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (671)
Освоени поени:0 (1405)
Победи:0 (42)
Подиуми:0 (118)
Пол-позиции:0 (49)
Најбрзи круга:0 (25)
Просечно поени/трка: - (2.09)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

48% отклучени

(172/358)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Sam Wainwright Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 28, Трка 8
Број на најавувања:25659
Време поминато на ГПРО:6661 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во врска

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
80-81 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
79 M-2 40 0 0 0 0 0 0 - - 8637 blank $25.846.424 Пензиониран
78 M-2 4 2 4 1 1 42 17 2.47 R1 36 Dunnolop $39.480.037 Задржи група
77 M-2 12 1 2 1 1 24 17 1.41 QF 60 Yokomama $51.717.507 Задржи група
76 M-2 17 0 1 0 0 10 17 0.59 R1 59 Badyear $24.615.507 Задржи група
75 P-17 1 13 16 11 7 156 17 9.18 W 48 Yokomama $46.619.241 Промовиран
74 P-17 4 0 4 0 0 59 17 3.47 SF 149 Yokomama $27.765.831 Задржи група
73 M-1 28 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 100 Yokomama $3.044.844 Испаднат
72 M-1 6 0 4 3 0 33 17 1.94 R1 1475 Yokomama $34.791.584 Задржи група
71 M-1 13 0 0 0 0 15 17 0.88 R2 53 Yokomama $32.561.206 Задржи група
70 P-12 4 1 8 1 1 83 17 4.88 QF 62 Dunnolop $516.071 Промовиран
69 A-7 4 1 7 1 1 71 17 4.18 W 1332 Pipirelli $33.193.468 Промовиран
68 A-7 6 1 3 0 0 39 17 2.29 R2 1112 Pipirelli $46.420.869 Задржи група
67 P-4 27 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 886 Avonn $3.999.971 Испаднат
66 M-3 20 0 0 0 0 6 17 0.35 R2 72 Michelini $-6.585.433 Испаднат
65 Elite 12 0 1 0 0 16 17 0.94 R1 289 Bridgerock $-13.158.084 Испаднат
64 Elite 16 0 1 0 1 10 17 0.59 R1 40 Contimental $14.878.181 Задржи група
63 Elite 22 0 0 0 1 5 17 0.29 R1 63 Contimental $8.058.106 Задржи група
62 Elite 6 1 4 0 2 40 17 2.35 SF 6 Hancock $17.318.472 Задржи група
61 Elite 10 0 0 0 0 23 17 1.35 R1 7 Contimental $20.426.077 Задржи група
60 Elite 26 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 42 Badyear $14.970.448 Задржи група
59 Elite 21 0 1 1 1 8 17 0.47 R2 1624 Hancock $9.454.020 Задржи група
58 M-4 3 2 7 4 1 72 17 4.24 QF 27 Dunnolop $56.760.354 Промовиран
57 M-4 11 1 2 0 0 19 17 1.12 R1 831 Dunnolop $74.877.066 Задржи група
56 P-7 2 1 7 4 2 79 17 4.65 W 111 Dunnolop $143.720.431 Промовиран
55 P-7 5 1 3 0 2 39 17 2.29 - 601 Dunnolop $165.995.487 Задржи група
54 A-27 1 7 13 16 1 123 17 7.24 W 460 Pipirelli $220.596.399 Промовиран
53 A-27 4 1 3 5 0 57 17 3.35 SF 929 Pipirelli $170.671.297 Задржи група
52 A-27 26 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 1281 Pipirelli $155.355.653 Задржи група
51 A-27 18 0 1 0 0 13 17 0.76 R1 ? Pipirelli $103.904.444 Задржи група
50 A-27 14 1 1 0 0 10 17 0.59 R1 ? Pipirelli $68.840.734 Задржи група
49 A-27 7 0 0 0 0 27 17 1.59 SF 762 Pipirelli $90.520.034 Задржи група
48 A-27 15 1 1 0 1 10 17 0.59 R2 908 Pipirelli $28.544.200 Задржи група
47 A-27 17 0 1 0 0 14 17 0.82 R1 ? Pipirelli $20.031.524 Задржи група
46 R-332 7 1 4 0 1 52 17 3.06 R1 ? Pipirelli $13.014.240 Промовиран
45 R-332 11 0 1 0 0 20 11 1.82 - - Pipirelli $14.740.245 Задржи група
35-44 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
34 A-5 33 0 0 0 0 0 4 0 R1 - Pipirelli $7.869.412 Пензиониран
33 A-5 22 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 ? Pipirelli $28.645.298 Задржи група
32 A-5 21 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 833 Pipirelli $38.626.435 Задржи група
31 R-114 3 4 9 1 0 95 17 5.59 SF ? Pipirelli $54.356.762 Промовиран
30 R-114 5 1 3 0 1 51 17 3 QF 1871 Pipirelli $21.923.578 Задржи група
29 R-114 4 1 5 0 0 57 17 3.35 QF 2109 Pipirelli $-2.166.176 Задржи група
28 R-114 14 0 1 0 0 8 10 0.8 - - Pipirelli $2.905.046 Задржи група