Профил на менаџерот: António Pereira

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:António Pereira
Држава: Португалија
Пол:Машко
Се приклучи:Сеп 17, 2006
Последна интеракција: Вчера во 14:57:49
Постови на форумот:4126  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:13 (1199)
Освоени поени:19 (2177)
Победи:0 (77)
Подиуми:2 (188)
Пол-позиции:0 (68)
Најбрзи круга:0 (65)
Просечно поени/трка: 1.46 (1.82)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Мар 17, 2007)
Достигнувања:

46% отклучени

(163/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до António Pereira Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 1, Трка 2
Број на најавувања:17783
Време поминато на ГПРО:5629.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 67
Позиција во сезоната:9
Пари: $???.???.???
Возач: Jacques Dillmann (105)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:24
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Inter-Continental F1 Team
Екипен пласман:63
Поени на тимот:329.9996

Спонзори

Congalotto (A67) - 3 трки
Orecla (A67) - 9 трки
Muurmans (A67) - 9 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот António Pereira (Последна обнова: Сеп 17 2019, 21:49:53)
GRAND PRIX RACING ONLINE

GPRO Team Champions ---> Tiger Racing - Season 12
GPRO Team Champions ---> The Special One - Season 58
GPRO Team Cup Winners ---> The Special One - Season 58

WINS: (77)

x Spa-Francorchamps (Belgium)
x Hockenheim (Germany)
x Suzuka (Japan)
x Silverstone (UK)
x Valencia (Spain)
x Shanghai (China)
x Sepang (Malaysia)
x Baku City (Azerbaijan)
x Magny Cours (France)
x Austin (USA)
x Monte Carlo (Monaco)
x Sakhir (Bahrain)
x Anderstorp (Sweden)
x Hungaroring (Hungary)
x Paul Ricard (France)
x Nurburgring (Germany)
x Monza (Italy)
x Montreal (Canada)
x Indianapolis (USA)
x Buenos Aires (Argentina)
x Melbourne (Australia)
x Yas Marina (UAE)
x Mugello (Italy)
x Jerez (Spain)
x Zandvoort (Netherlands)
x Imola (San Marino)
x Mexico City (Mexico)
x Istanbul (Turkey)
x Laguna Seca (USA)
x Adelaide (Australia)
x Yeongam (South Korea)
x New Delhi (India)
x Serres (Greece)
x Irungattukottai (India)
x Kyalami (South Africa)
x Interlagos (Brazil)
x Bremgarten (Switzerland)
x Barcelona (Spain)
x Brands Hatch (UK)
x Oesterreichring (Austria)TEAMS

* Inter-Continental F1 Team
- What to say...11 seasons on this team, since season 1 until season 11. I found here more than a team, more than a team leader. This is where i feel home!

* Tiger Racing
- A winning project (season 12), where all team records were smashed! ---> Gpro Team Champions

* Portuguese F1 Motorhouse
- It's a new team projected by three friends, starting on season 13. Let's take care of it with will and strength...

* Season 33 and 34 - A TEAM BREAK

* Inter-Continental F1 Team
- Back Home

* Gotham Racing
- a super hero project. A different one for sure. Putting a lot of enthusiasm on this one

* The Special One
- the name speaks for itself. GPRO Team and Cup Champions

* Inter-Continental F1 Team
- 3rd time, and this time not leaving. Back Home for good.