Профил на менаџерот: Stefan Gommans

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Stefan Gommans
Држава: Холандија
Пол:Машко
Се приклучи:Мај 31, 2008
Последна интеракција: Денес во 18:53:19
Постови на форумот:1483  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:6 (926)
Освоени поени:2 (1953)
Победи:0 (75)
Подиуми:0 (170)
Пол-позиции:0 (67)
Најбрзи круга:0 (81)
Просечно поени/трка: 0.33 (2.11)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Ное 23, 2011)
Достигнувања:

59% отклучени

(209/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Stefan Gommans Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:MotorsportsSg
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 9, Трка 11
Број на најавувања:28224
Време поминато на ГПРО:11026.9 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Слободен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Elite
Позиција во сезоната:15
Пари: $??.???.???
Возач: Nelson Lapierre (223)
Технички Директор: Joanna Goddard (122)
Екипа во целост:44
Гуми: Contimental
Име на тим: S.E.X Drivers
Екипен пласман:24
Поени на тимот:190.4002

Спонзори

Van Boommel (P20) - 7 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Stefan Gommans (Последна обнова: Авг 13 2019, 12:54:21)
Check out My Youtube Channel! And Social Media Platforms!
https://www.youtube.com/channel/UCRDTvlIqjiiNJL4cRvgGedg
https://www.facebook.com/SGMotorsports-156958061593474
https://twitter.com/MotorsportsSg

GPRO Playlist for new players!
https://www.youtube.com/playlist?list=PLccpsosN361kCs2T0lZr_...

===

FP League
S16: /gb/forum/ViewTopic.asp?TopicId=24363&PostId=3479676#post3479676
S18: /gb/forum/ViewTopic.asp?TopicId=25375&PostId=3820379#post3820379
S19: /gb/forum/ViewTopic.asp?TopicId=25838&PostId=3944246#post3944246
S20: /gb/forum/ViewTopic.asp?TopicId=26307&PostId=4059998#post4059998
S22: /gb/forum/ViewTopic.asp?TopicId=27385&PostId=4263818#post4263818
S23: /gb/forum/ViewTopic.asp?TopicId=27774&PostId=4328766#post4328766

Liechtenstein World Champions
S21: /gb/forum/ViewTopic.asp?TopicId=26825&PostId=4184057#post4184057

GPRO Strategist
S4: /gb/forum/ViewTopic.asp?TopicId=18554&PostId=2124068#post2124068
S6: /gb/forum/ViewTopic.asp?TopicId=19584&PostId=2376792#post2376792

Ultimate Race Manager
S2: /gb/forum/ViewTopic.asp?TopicId=23712&PostId=3321717#post3321717

Single Resource Strategy A First double Champion!!!
S12: /gb/forum/ViewTopic.asp?TopicId=25533&PostId=3789402#post3789402
S15: /gb/forum/ViewTopic.asp?TopicId=25925&PostId=3904012#post3904012

Wins!, last update after S71 R13

Magny Cours 4x
Montreal 3x
Shanghai 3x
Sakhir 3x
Singapore 3x
New Delhi 3x
Fuji 3x
Buenos Aires 2x
Suzuka 2x
Brands Hatch 2x
Kyalami 2x
Estoril 2x
Bucharest Ring 2x
Portimao 2x
Sochi 2x
Yas Marina 2x
Rafaela Oval 2x
Laguna Seca 2x
Interlagos 1x
Monte Carlo 1x
Silverstone 1x
Hockenheim 1x
Hungaroring 1x
Spa 1x
Monza 1x
Nurburgring 1x
Mexico City 1x
Fiorano 1x
Adelaide 1x
Sepang 1x
Indianapolis 1x
Zandvoort 1x
Jerez 1x
Imola 1x
Paul Ricard 1x
Zolder 1x
Yeongam 1x
Mugello 1x
Irungattukottai 1x
Brasilia 1x
Melbourne 1x
Ahvenisto 1x
A1-Ring 1x
Poznan 1x