Профил на менаџерот: Laurentiu Beraru

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Laurentiu Beraru
Држава: Романија
Пол:Машко
Се приклучи:Дек 31, 2011
Последна интеракција: Мар 22 2017, 11:05:13
Постови на форумот:23  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (350)
Освоени поени:0 (896)
Победи:0 (21)
Подиуми:0 (75)
Пол-позиции:0 (42)
Најбрзи круга:0 (18)
Просечно поени/трка: - (2.56)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Дек 6, 2012)
Достигнувања:

32% отклучени

(112/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Laurentiu Beraru Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:ericthered1973

Основни информации

Прво ГП: Сезона 28, Трка 17
Број на најавувања:20625
Време поминато на ГПРО:3498.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во врска

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
51-73 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
50 P-10 40 0 0 0 0 0 0 - - - blank $-40.257.733 Пензиониран
49 M-5 11 0 1 0 0 18 15 1.2 R1 - Dunnolop $-2.663.776 Испаднат
48 P-6 2 4 10 8 3 104 17 6.12 W 60 Yokomama $47.485.649 Промовиран
47 P-6 5 0 1 0 0 34 17 2 QF ? Yokomama $64.094.438 Задржи група
46 P-6 6 0 2 0 0 26 17 1.53 SF ? Avonn $66.353.837 Задржи група
45 P-6 6 0 3 0 1 35 17 2.06 R1 ? Avonn $28.106.893 Задржи група
44 P-6 9 0 1 0 0 26 17 1.53 QF ? Avonn $8.525.196 Задржи група
43 P-6 16 0 1 0 0 12 17 0.71 - ? Avonn $19.623.307 Задржи група
42 M-1 32 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 ? Avonn $34.726.625 Испаднат
41 M-1 12 0 0 0 0 15 17 0.88 R2 47 Avonn $13.714.121 Задржи група
40 M-1 12 0 1 0 0 20 17 1.18 R1 120 Dunnolop $25.891.204 Задржи група
39 M-1 17 0 0 0 3 13 17 0.76 R2 ? Dunnolop $16.987.604 Задржи група
38 P-5 1 8 16 13 0 144 17 8.47 W 26 Yokomama $39.917.859 Промовиран
37 P-5 5 1 6 1 1 56 17 3.29 F 125 Yokomama $33.295.612 Задржи група
36 P-5 6 1 3 0 0 33 17 1.94 R1 ? Yokomama $15.707.436 Задржи група
35 M-2 28 0 0 0 2 1 17 0.06 - ? Dunnolop $12.700.765 Испаднат
34 P-15 4 0 3 2 0 51 17 3 W 79 Yokomama $22.097.312 Промовиран*
33 A-40 1 4 10 9 7 104 17 6.12 W ? Pipirelli $44.496.668 Промовиран
32 A-40 6 1 3 0 1 39 17 2.29 QF 431 Pipirelli $53.345.478 Задржи група
31 R-153 2 1 11 9 0 98 17 5.76 W 1300 Pipirelli $30.142.880 Промовиран
30 R-153 4 1 2 0 0 55 17 3.24 SF 1527 Pipirelli $12.968.066 Задржи група
29 R-153 13 0 1 0 0 11 11 1 R2 - Pipirelli $-17.027.332 Задржи група
28 R-153 23 0 0 0 0 0 1 0 - - Pipirelli $16.368.000 Задржи група