Профил на менаџерот: Gerd Scheidt

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Virgin Racing MVR-02 2011
Име:Gerd Scheidt
Држава: Германија
Пол:Машко
Се приклучи:Јан 1, 2012
Последна интеракција: Јул 13 2016, 18:41:48
Постови на форумот:1  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (340)
Освоени поени:0 (421)
Победи:0 (3)
Подиуми:0 (23)
Пол-позиции:0 (25)
Најбрзи круга:0 (109)
Просечно поени/трка: - (1.24)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

25% отклучени

(88/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Gerd Scheidt Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 29, Трка 1
Број на најавувања:1811
Време поминато на ГПРО:356.5 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Вдовeц/ица

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
54-74 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
53 R-2 11 0 0 0 1 8 7 1.14 QF 10082 Pipirelli $19.918.170 Задржи група
52 R-2 16 0 0 0 0 0 2 0 - - Pipirelli $9.513.573 Задржи група
51 R-155 11 2 2 0 4 22 4 5.5 R2 - Pipirelli $18.025.815 Задржи група
50 A-42 39 0 0 0 0 0 16 0 - - Pipirelli $-640.195 Испаднат
49 R-284 6 0 2 0 4 43 17 2.53 W ? Pipirelli $16.152.921 Промовиран*
48 R-284 6 0 3 7 10 47 16 2.94 R1 - Pipirelli $17.738.680 Задржи група
47 R-284 8 0 2 0 5 31 16 1.94 SF - Pipirelli $18.526.227 Задржи група
46 R-284 13 0 2 4 1 22 17 1.29 R1 ? Pipirelli $4.720.334 Задржи група
45 R-284 15 0 0 0 3 9 17 0.53 R1 ? Pipirelli $3.333.044 Задржи група
44 R-284 24 0 0 0 0 0 4 0 R1 - Pipirelli $15.964.212 Задржи група
43 A-123 36 0 0 0 0 0 6 0 - - Pipirelli $7.598.155 Испаднат
42 R-194 6 1 4 0 6 48 13 3.69 QF - Pipirelli $13.408.443 Промовиран
41 R-194 9 0 1 0 8 20 16 1.25 R2 - Pipirelli $-2.489.939 Задржи група
40 R-194 10 0 1 0 6 14 14 1 R2 - Pipirelli $7.669.463 Задржи група
39 R-194 12 0 0 0 1 7 17 0.41 R1 ? Pipirelli $20.661.267 Задржи група
38 R-194 10 0 2 1 8 31 15 2.07 QF - Pipirelli $7.702.371 Задржи група
37 R-194 10 0 0 4 6 25 14 1.79 QF - Pipirelli $19.255.932 Задржи група
36 R-194 11 0 1 7 1 30 17 1.76 R2 ? Pipirelli $20.592.340 Задржи група
35 R-194 17 0 0 0 4 2 16 0.12 R1 - Pipirelli $-102.600 Задржи група
34 R-194 25 0 0 0 1 0 16 0 R1 - Pipirelli $4.195.654 Задржи група
33 R-194 29 0 0 0 1 0 17 0 R1 ? Pipirelli $6.268.716 Задржи група
32 R-194 13 0 1 1 12 13 17 0.76 R1 ? Pipirelli $-1.742.980 Задржи група
31 R-194 9 0 1 1 6 28 16 1.75 R2 - Pipirelli $6.791.180 Задржи група
30 R-194 10 0 1 0 14 21 17 1.24 R1 1911 Pipirelli $2.837.447 Задржи група
29 R-194 20 0 0 0 6 0 12 0 R1 - Pipirelli $7.485.619 Задржи група
28 R-194 39 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $14.005.819 Задржи група