Профил на менаџерот: Gabriel Toma

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Gabriel Toma
Држава: Романија
Пол:Машко
Се приклучи:Јун 15, 2008
Последна интеракција: Апр 20 2018, 06:38:21
Постови на форумот:622  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (591)
Освоени поени:0 (1522)
Победи:0 (60)
Подиуми:0 (135)
Пол-позиции:0 (72)
Најбрзи круга:0 (70)
Просечно поени/трка: - (2.58)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јул 18, 2008)
Достигнувања:

51% отклучени

(186/365)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Gabriel Toma Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 9, Трка 15
Број на најавувања:7921
Време поминато на ГПРО:2504 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
65-84 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
64 A-15 35 0 0 0 0 0 5 0 R1 9314 Pipirelli $7.621.763 Пензиониран
63 P-19 33 0 0 0 1 0 17 0 R1 2111 Contimental $-352.347 Испаднат
62 P-19 27 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 2951 Yokomama $14.259.477 Задржи група
61 P-19 23 0 0 0 0 4 17 0.24 - 623 Dunnolop $25.373.829 Задржи група
60 A-41 2 4 11 11 6 103 17 6.06 W 3113 Pipirelli $121.363.811 Промовиран
59 A-41 9 2 3 0 0 36 17 2.12 R1 1069 Pipirelli $93.770.397 Задржи група
58 R-134 1 9 15 16 13 145 17 8.53 W 2457 Pipirelli $79.103.855 Промовиран
57 R-229 10 1 3 9 7 28 16 1.75 R2 6036 Pipirelli $-38.180.653 Задржи група
56 R-229 1 10 14 9 8 135 16 8.44 W 4738 Pipirelli $-26.870.176 Задржи група
38-55 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
37 P-3 39 0 0 0 0 0 2 0 R1 - Yokomama $17.101.958 Спец пот
36 M-1 35 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Dunnolop $67.911.410 Испаднат
35 P-12 4 0 5 2 2 53 17 3.12 F ? Dunnolop $17.750.676 Промовиран
34 P-12 11 0 0 1 0 15 17 0.88 QF ? Yokomama $51.357.053 Задржи група
33 A-40 2 1 9 0 2 82 17 4.82 F ? Pipirelli $56.676.590 Промовиран
32 R-271 1 6 10 1 6 114 17 6.71 W 1222 Pipirelli $21.841.270 Промовиран
31 P-8 30 0 0 0 0 0 8 0 R1 - Yokomama $-66.268.107 Спец пот
30 P-8 10 1 1 0 0 20 16 1.25 QF - Yokomama $15.674.553 Задржи група
29 A-44 3 3 7 0 4 81 17 4.76 SF ? Pipirelli $49.519.883 Промовиран
28 A-44 6 1 2 0 1 44 17 2.59 F ? Pipirelli $47.287.126 Задржи група
27 R-202 4 3 8 7 2 69 17 4.06 R1 ? Pipirelli $21.776.300 Промовиран
26 Elite 36 0 0 0 0 0 15 0 R1 - Michelini $-66.169.356 Спец пот
25 Elite 26 0 0 0 0 0 17 0 R1 26 Michelini $3.227.172 Задржи група
24 M-4 3 3 4 0 2 64 17 3.76 R1 17 Bridgerock $22.487.836 Промовиран
23 M-4 9 0 3 0 0 31 17 1.82 QF ? Dunnolop $7.463.502 Задржи група
22 Elite 30 0 0 0 0 0 17 0 - 164 Dunnolop $1.508.912 Испаднат
21 Elite 16 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 65 Bridgerock $10.244.747 Задржи група
20 M-1 3 0 5 0 0 73 17 4.29 SF 22 Dunnolop $15.183.661 Промовиран
19 Elite 34 0 0 0 0 0 17 0 - ? Dunnolop $12.094.956 Испаднат
18 M-1 2 1 7 1 0 71 17 4.18 QF ? Dunnolop $38.763.355 Промовиран
17 M-1 6 0 3 0 1 38 17 2.24 QF 30 Pipirelli $44.216.627 Задржи група
16 M-1 12 0 0 0 1 16 17 0.94 R1 27 blank $19.358.518 Задржи група
15 M-1 10 0 0 0 0 11 17 0.65 - ? blank $38.867.791 Задржи група
14 P-4 1 6 10 6 8 105 17 6.18 - ? blank $46.172.635 Промовиран
13 P-4 11 0 1 0 0 19 17 1.12 - 171 blank $28.172.477 Задржи група
12 P-4 14 1 1 0 0 14 17 0.82 - ? blank $931.314 Задржи група
11 A-11 4 2 6 1 2 71 17 4.18 - ? blank $17.262.313 Промовиран
10 R-66 4 6 7 8 4 72 17 4.24 - ? blank $19.864.712 Промовиран
9 R-66 27 0 0 0 0 0 3 0 - - blank $-14.864.499 Задржи група