Профил на менаџерот: Samoeni Albanalopolis

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Samoeni Albanalopolis
Држава: Албанија
Пол:Машко
Се приклучи:Јун 19, 2008
Последна интеракција: Денес во 00:26:17
Постови на форумот:14042  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:5 (1063)
Освоени поени:10 (2332)
Победи:0 (79)
Подиуми:0 (197)
Пол-позиции:0 (103)
Најбрзи круга:0 (106)
Просечно поени/трка: 2 (2.19)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јун 18, 2009)
Достигнувања:

59% отклучени

(208/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Samoeni Albanalopolis Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:samoeni.albanalopolis

Основни информации

Прво ГП: Сезона 10, Трка 1
Број на најавувања:17153
Време поминато на ГПРО:5759 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 23
Позиција во сезоната:9
Пари: $??.???.???
Возач: Vittorio Bortolotti (119)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:15
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Ignition
Екипен пласман:27
Поени на тимот:151.2834

Спонзори

Evax Inc. (A65) - 12 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Samoeni Albanalopolis (Последна обнова: Авг 2 2017, 10:15:44)
"Harley Quinn" - Arkham Evil Girl


FOUNDER OF 'V' team and V FOR VENDETTA

JUVENTUS!

Mia Mamma Mi Ha Fatto Juventino!
-Alla Juventus vincere non è importante. È l'unica cosa che conta.
http://www.youtube.com/watch?v=rh2OxPxYhZw&feature=related


In Gpro, I learnt how to improve my English, I learnt how to ignore people and made 2 good friends, Martin Tajcnar the violator and the twin Jani Syrjalainen. Cheerio everyone!
Albanian domination

+------------------+
| ___ |
| _ (,~ | _ |
| (____/ |____) |
| ||||| ||||| |
| ||||| ||||| |
| |||||\ /||||| |
| |||'//\/\\`||| |
| |' m' /\ `m `| |
| /||\ |
\_ _/
`-----------'Albanians areproud, strong, smart and whats more they are born in Eagles's Land and are Eagle Child!Albanian Pride:

Ismail Kadare (Worldwide known writter)
http://en.wikipedia.org/wiki/Ismail_Kadare

Mother Teresa (Gonxha Bojaxhiu in Albanian)
http://en.wikipedia.org/wiki/Mother_Teresa