Профил на менаџерот: José Nunes

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Generic white livery
Име:José Nunes
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Мар 1, 2012
Последна интеракција: Денес во 16:32:55
Постови на форумот:2815  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:7 (926)
Освоени поени:53 (1426)
Победи:4 (53)
Подиуми:5 (108)
Пол-позиции:4 (47)
Најбрзи круга:2 (48)
Просечно поени/трка: 7.57 (1.54)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Мај 31, 2012)
Достигнувања:

43% отклучени

(156/365)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до José Nunes Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 29, Трка 15
Број на најавувања:17298
Време поминато на ГПРО:6269.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 17
Позиција во сезоната:1
Пари: $???.???.???
Возач: Carlo Trulli (138)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:27
Гуми: Pipirelli
Име на тим: The Overtakers II
Екипен пласман:85
Поени на тимот:158.333

Спонзори

Burger Worm (A17) - 26 трки
AXAX Group (A17) - 24 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот José Nunes (Последна обнова: Јан 17 2017, 06:05:34)
- S29 - R199 - Start 1 de March 2012
1ª Race, R15 - Suzuka
3 Races
0 points