Профил на менаџерот: Davide Fella

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Black GPRO-er 2009
Име:Davide Fella
Држава: Италија
Пол:Машко
Се приклучи:Мар 4, 2012
Последна интеракција: Јул 26 2021, 08:12:44
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (803)
Освоени поени:0 (1300)
Победи:0 (38)
Подиуми:0 (108)
Пол-позиции:0 (49)
Најбрзи круга:0 (15)
Просечно поени/трка: - (1.62)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Сеп 29, 2012)
Достигнувања:

33% отклучени

(121/365)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Davide Fella Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 29, Трка 17
Број на најавувања:8325
Време поминато на ГПРО:1475.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 72
Позиција во сезоната:14
Пари: $??.???.???
Возач: Sarah Brise (115)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:13
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Mangiapolvere
Екипен пласман:883
Поени на тимот:0

Спонзори

NTV (A72) - 22 трки
Legoo (A72) - 9 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
82 A-72 12 0 1 0 0 14 17 0.82 R1 1082 Pipirelli $35.657.726 Задржи група
81 A-72 15 0 1 0 1 10 17 0.59 R1 1195 Pipirelli $39.326.201 Задржи група
80 A-72 25 0 0 0 0 0 17 0 R1 1572 Pipirelli $25.572.998 Задржи група
79 A-72 23 0 0 0 0 4 17 0.24 QF 1332 Pipirelli $25.594.800 Задржи група
78 A-72 22 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 1316 Pipirelli $15.558.020 Задржи група
77 A-72 22 0 0 0 0 0 17 0 R1 1840 Pipirelli $2.788.305 Задржи група
76 A-72 29 0 0 0 0 0 17 0 R1 2224 Pipirelli $7.784.737 Задржи група
75 P-9 36 0 0 0 0 0 17 0 - 3515 Pipirelli $15.602.585 Испаднат
74 M-3 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 189 Dunnolop $-1.151.835 Испаднат
73 P-2 2 3 9 4 0 86 17 5.06 QF 119 Yokomama $80.333.277 Промовиран
72 P-2 19 0 1 0 0 8 16 0.5 R2 2998 Yokomama $53.043.189 Задржи група
71 P-2 10 1 2 0 0 18 17 1.06 SF 320 Yokomama $57.044.721 Задржи група
70 A-10 5 1 3 2 3 39 17 2.29 R1 1093 Pipirelli $49.939.822 Промовиран
69 A-10 16 0 1 0 1 6 17 0.35 R1 3505 Pipirelli $50.585.942 Задржи група
68 A-10 15 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 1370 Pipirelli $34.819.355 Задржи група
67 R-119 1 11 14 9 3 141 16 8.81 R2 4433 Pipirelli $20.359.074 Промовиран
66 R-119 9 2 3 0 1 38 15 2.53 QF 5644 Pipirelli $-8.908.974 Задржи група
65 R-119 13 0 0 1 0 15 12 1.25 - 6109 Pipirelli $-17.163.543 Задржи група
61-64 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
60 A-3 33 0 0 0 0 0 0 - - 11128 Pipirelli $72.086.063 Пензиониран
59 A-3 4 4 7 4 0 90 17 5.29 R2 639 Pipirelli $82.539.441 Задржи група
58 A-3 6 0 2 0 0 46 17 2.71 R1 1225 Pipirelli $66.800.671 Задржи група
57 A-3 17 0 0 0 0 7 17 0.41 R2 1438 Pipirelli $32.872.894 Задржи група
56 A-3 20 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 1629 Pipirelli $7.605.192 Задржи група
55 A-3 8 2 2 3 0 25 17 1.47 R1 1916 Pipirelli $24.526.777 Задржи група
54 A-3 4 1 5 1 0 72 16 4.5 F 3117 Pipirelli $16.769.095 Задржи група
53 A-3 11 0 1 0 0 23 17 1.35 SF 1009 Pipirelli $22.963.926 Задржи група
52 A-3 16 0 0 0 0 9 17 0.53 R2 782 Pipirelli $50.163.168 Задржи група
51 A-3 16 0 0 0 0 7 17 0.41 QF 902 Pipirelli $52.736.842 Задржи група
50 P-3 35 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Dunnolop $7.475.383 Испаднат
49 A-68 2 2 10 8 1 99 17 5.82 W 628 Pipirelli $25.379.485 Промовиран
48 A-68 8 0 2 0 0 22 14 1.57 - - Pipirelli $13.882.872 Задржи група
47 A-68 21 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 ? Pipirelli $10.254.034 Задржи група
46 R-7 1 5 9 5 2 102 17 6 W 1765 Pipirelli $10.227.688 Промовиран
45 A-55 26 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 ? Pipirelli $9.467.142 Испаднат
44 P-11 37 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Avonn $51.211.050 Испаднат
43 A-26 1 2 13 10 1 103 17 6.06 W 526 Pipirelli $83.379.910 Промовиран
42 A-26 9 0 1 1 0 27 17 1.59 QF 680 Pipirelli $46.829.767 Задржи група
41 A-26 19 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 1121 Pipirelli $18.220.501 Задржи група
40 A-26 26 0 0 0 0 0 17 0 QF 1184 Pipirelli $4.837.907 Задржи група
39 P-7 35 0 0 0 0 0 17 0 - 655 Yokomama $10.565.259 Испаднат
38 A-72 2 1 6 0 0 67 17 3.94 R1 460 Pipirelli $41.625.648 Промовиран
37 A-72 16 0 0 1 0 13 17 0.76 R1 ? Pipirelli $31.464.289 Задржи група
36 A-72 17 0 1 0 0 11 17 0.65 R2 763 Pipirelli $19.556.674 Задржи група
35 A-72 15 0 1 0 0 12 17 0.71 R1 747 Pipirelli $7.540.092 Задржи група
34 A-72 14 0 2 0 1 16 17 0.94 R1 905 Pipirelli $22.094.228 Задржи група
33 R-277 4 2 8 0 0 88 17 5.18 W 1155 Pipirelli $5.457.313 Промовиран*
32 R-277 7 1 3 0 1 52 17 3.06 R2 1486 Pipirelli $-7.332.951 Задржи група
31 R-277 18 0 0 0 0 0 16 0 R2 - Pipirelli $-8.449.781 Задржи група
30 R-277 19 0 0 0 0 0 17 0 R2 ? Pipirelli $-294.302 Задржи група
29 R-277 23 0 0 0 0 0 1 0 - - Pipirelli $12.776.484 Задржи група