Профил на менаџерот: Kai Wen Chew

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Kai Wen Chew
Држава: Сингапур
Пол:Машко
Се приклучи:Мар 10, 2012
Последна интеракција: Денес во 13:44:00
Постови на форумот:1621  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:12 (842)
Освоени поени:1 (1152)
Победи:0 (24)
Подиуми:0 (89)
Пол-позиции:0 (43)
Најбрзи круга:0 (13)
Просечно поени/трка: 0.08 (1.37)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Мар 30, 2018)
Достигнувања:

36% отклучени

(132/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Kai Wen Chew Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 37, Трка 7
Број на најавувања:44637
Време поминато на ГПРО:7405.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Момче

Преглед на податоците од играта

Група:Master - 3
Позиција во сезоната:27
Пари: $??.???.???
Возач: Satoru Nakano (155)
Технички Директор: Ron Prew (117)
Екипа во целост:50
Гуми: Yokomama
Име на тим: Nuvolari Racing
Екипен пласман:12
Поени на тимот:437.6004

Спонзори

Ray-Pan (E) - 22 трки
FILLA (E) - 20 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Kai Wen Chew (Последна обнова: Ное 27 2021, 00:00:51)
Nothing to see here, Keep moving up :p

Season 83: I finally reach the promised land of Elite, after 45 seasons of playing…how on earth did this noob even get here? :D
1st Singaporean to:
- Reach Elite
- Retain in Elite :D
- Score points in Elite
- Score a podium in Elite
- Win in Elite
......yeah you get the point :D

Elite Wins

S84R17 Singapore - Pole position, FL and Race Win (Hattrick)

Elite Podiums

S83R16 Yas Marina - 3rd place

Legend Drivers

Jake Gurney (P20) - S78 R2 to S79 R17
Races: 33
Points: 159 (4.82/race)
Wins: 7
Podiums: 18

Achievements: 19 consecutive races points streak (S78R16 - S79R17), Qualifying record holder of Jerez Pro for 24h