Профил на менаџерот: Doru Paraschiv

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Doru Paraschiv
Држава: Романија
Пол:Машко
Се приклучи:Мар 11, 2012
Последна интеракција: Вчера во 22:05:02
Постови на форумот:2380  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:6 (977)
Освоени поени:35 (2123)
Победи:0 (73)
Подиуми:4 (181)
Пол-позиции:0 (74)
Најбрзи круга:0 (87)
Просечно поени/трка: 5.83 (2.17)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Мај 19, 2012)
Достигнувања:

54% отклучени

(199/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Doru Paraschiv Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 30, Трка 1
Број на најавувања:21515
Време поминато на ГПРО:11717.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Разведен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 70
Позиција во сезоната:2
Пари: $??.???.???
Возач: Kevin Rossi (145)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:9
Гуми: Pipirelli
Име на тим: ROMANIA TEAM ~~ F1 ~~
Екипен пласман:51
Поени на тимот:155.3333

Спонзори

Toshibra (P1) - 10 трки
Ackzo Nobel (A70) - 10 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Doru Paraschiv (Последна обнова: Јун 11 2022, 19:32:15)
Doru Ionut Paraschiv - GPRO Translator for Romania

Career:

After the end of S87

First GP: S30 R1
GP`s: 971
Points: 2088
Wins: 73
Podiums: 177
Poles: 74
Fastest Laps: 87
Points/Race: 2.15 (2088/971)
Laps in the lead: 4963
Positions won: 2413
Start accidents: 26
Dropouts: 52
Hattricks: 17
Most wins in a row: 9
Most podiums in a row: 11
Most point finishes in a row: 19
Win from the lowest position: 10th/S84/R9/P1
Total race distance covered: 275,405 km


Doru Ionut Paraschiv - Traducator GPRO pentru Romania

Cariera:

Dupa terminarea Sezonului 87

Prima cursa: Sezonul 30, Cursa 1
Numar de curse: 971
Puncte obtinute: 2088
Victorii: 73
Podiumuri: 177
Pole-position-uri: 74
Tururi cele mai rapide: 87
Medie Puncte/Cursa: 2.15 (2088/971)
Ture la conducerea cursei: 4963
Pozitii câştigate: 2413
Accidente la start: 26
Abandonuri: 52
Pole-FL-Victorie(in aceeasi cursa): 17
Cele mai multe victorii consecutive: 9
Cele mai multe podiumuri consecutive: 11
Cele mai multe clasări în puncte la rând: 19
Victorie pornind de pe cea mai joasă poziţie: Start de pe 10/S84/R9/P1
Distanta totala de curse parcursa: 275,405 km