Профил на менаџерот: Dusan Zacpal

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Dusan Zacpal
Држава: Чешка Република
Пол:Не е определено
Се приклучи:Мар 15, 2012
Последна интеракција: Вчера во 10:58:08
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:6 (846)
Освоени поени:19 (2172)
Победи:0 (50)
Подиуми:1 (173)
Пол-позиции:0 (29)
Најбрзи круга:0 (27)
Просечно поени/трка: 3.17 (2.57)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

32% отклучени

(120/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Dusan Zacpal Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 33, Трка 1
Број на најавувања:1735
Време поминато на ГПРО:217.5 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 70
Позиција во сезоната:5
Пари: $??.???.???
Возач: Cristiano Geronimi (144)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:1
Гуми: Pipirelli
Име на тим: GLADIATORS
Екипен пласман:310
Поени на тимот:74.1998

Спонзори

Champions (A70) - 1 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
87 A-70 6 0 3 0 0 40 15 2.67 - 4380 Pipirelli $24.704.899 Задржи група
86 P-15 27 0 0 0 0 0 16 0 R2 2875 Contimental $46.555.767 Испаднат
85 A-36 4 0 6 0 1 62 17 3.65 R2 786 Pipirelli $73.133.908 Промовиран
84 A-36 9 0 1 0 0 31 17 1.82 QF 2196 Pipirelli $48.915.874 Задржи група
83 P-10 33 0 0 0 0 0 17 0 R2 467 Dunnolop $60.588.365 Испаднат
82 A-28 2 3 11 0 2 93 16 5.81 SF 3233 Pipirelli $81.788.831 Промовиран
81 A-28 5 2 2 0 0 43 14 3.07 SF 5457 Pipirelli $64.895.471 Задржи група
80 P-22 27 0 0 0 1 4 17 0.24 R1 462 Contimental $64.947.952 Испаднат
79 A-81 1 4 13 0 0 112 17 6.59 SF 714 Pipirelli $82.879.529 Промовиран
78 A-81 6 0 4 0 1 52 17 3.06 SF 958 Pipirelli $61.938.930 Задржи група
77 P-8 28 0 0 0 0 2 6 0.33 - 7785 Contimental $30.824.518 Испаднат
76 A-90 2 1 8 0 2 97 17 5.71 SF 842 Pipirelli $53.632.471 Промовиран
75 A-90 8 0 2 0 0 30 15 2 QF 4963 Pipirelli $33.652.651 Задржи група
74 P-14 27 0 0 0 0 6 16 0.38 R2 3168 Contimental $58.796.849 Испаднат
73 A-77 2 5 13 1 8 124 17 7.29 W 761 Pipirelli $41.470.066 Промовиран
72 A-77 6 0 3 0 0 45 17 2.65 QF 2016 Pipirelli $21.897.387 Задржи група
71 P-4 28 0 0 0 0 3 13 0.23 R1 5581 Contimental $1.889.046 Испаднат
70 P-4 4 0 5 2 0 45 17 2.65 QF 224 Contimental $21.267.109 Задржи група
69 P-4 23 0 1 1 1 8 15 0.53 R2 4617 Contimental $25.788.033 Задржи група
68 A-45 2 1 7 0 0 86 17 5.06 R2 816 Pipirelli $56.960.359 Промовиран
67 A-45 5 0 0 0 0 48 16 3 QF 3749 Pipirelli $35.002.111 Задржи група
66 P-22 34 0 0 0 0 0 17 0 R1 411 Yokomama $30.914.509 Испаднат
65 P-22 23 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 452 Yokomama $23.694.654 Задржи група
64 A-87 2 1 7 0 1 68 17 4 SF 947 Pipirelli $37.615.740 Промовиран
63 A-87 6 0 3 0 2 43 17 2.53 QF 2678 Pipirelli $42.542.488 Задржи група
62 A-87 6 0 2 0 0 47 16 2.94 QF 4076 Pipirelli $19.722.184 Задржи група
61 A-87 7 2 3 0 1 44 17 2.59 R2 1451 Pipirelli $21.223.344 Задржи група
60 A-87 6 0 3 0 0 42 16 2.62 QF 4618 Pipirelli $68.967.717 Задржи група
59 A-87 11 0 0 0 1 13 16 0.81 QF 4333 Pipirelli $56.049.681 Задржи група
58 A-87 4 1 3 0 0 59 17 3.47 QF 804 Pipirelli $41.221.718 Задржи група
57 A-87 10 0 1 0 0 15 14 1.07 - 6046 Pipirelli $34.163.167 Задржи група
56 P-16 38 0 0 0 0 0 13 0 - 7147 Yokomama $29.805.053 Испаднат
55 A-93 3 1 9 1 2 86 16 5.38 R1 4761 Pipirelli $44.621.156 Промовиран
54 P-5 36 0 0 0 0 0 15 0 - 5929 Dunnolop $20.486.566 Испаднат
53 A-99 2 1 7 0 2 72 17 4.24 R2 865 Pipirelli $63.318.605 Промовиран
52 A-99 5 0 3 0 0 42 17 2.47 R1 637 Pipirelli $70.575.468 Задржи група
51 A-99 11 0 0 0 0 22 16 1.38 QF - Pipirelli $62.827.616 Задржи група
50 A-99 11 0 0 0 0 17 16 1.06 QF - Pipirelli $61.158.109 Задржи група
49 A-99 26 0 0 0 0 1 16 0.06 R1 - Pipirelli $56.874.064 Задржи група
48 A-99 23 0 0 0 0 2 16 0.12 R1 - Pipirelli $36.609.445 Задржи група
47 A-99 27 0 0 0 0 3 10 0.3 - - Pipirelli $23.130.470 Задржи група
46 R-157 1 10 12 12 1 116 12 9.67 R1 - Pipirelli $23.442.866 Промовиран
45 A-91 40 0 0 0 0 0 5 0 - - Pipirelli $-1.156.684 Пензиониран
44 R-302 5 2 4 0 1 52 10 5.2 R2 - Pipirelli $10.795.815 Промовиран
43 A-96 31 0 0 0 0 0 14 0 R1 - Pipirelli $6.116.912 Испаднат
42 R-307 4 1 9 1 0 75 12 6.25 SF - Pipirelli $25.543.230 Промовиран
41 A-102 21 0 0 0 0 7 15 0.47 R2 - Pipirelli $-7.406.465 Испаднат
40 A-102 14 0 0 0 0 16 17 0.94 R2 ? Pipirelli $3.023.908 Задржи група
39 A-102 9 0 0 0 0 25 17 1.47 QF 808 Pipirelli $81.679.188 Задржи група
38 R-189 1 6 10 5 0 105 16 6.56 W - Pipirelli $36.681.226 Промовиран
37 R-189 1 8 15 2 0 139 17 8.18 W 1332 Pipirelli $-1.861.979 Задржи група
36 R-189 5 0 0 4 0 39 17 2.29 QF 2418 Pipirelli $-88.569 Задржи група
35 R-189 10 0 1 0 0 29 14 2.07 R2 - Pipirelli $8.909.993 Задржи група
34 R-189 7 1 1 0 0 36 12 3 R2 - Pipirelli $-2.971.409 Задржи група
33 R-189 23 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 2445 Pipirelli $31.535.871 Задржи група