Профил на менаџерот: Renan Faria

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Renan Faria
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 2, 2012
Последна интеракција: Ное 2 2021, 14:41:29
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (112)
Освоени поени:0 (144)
Победи:0 (1)
Подиуми:0 (9)
Пол-позиции:0 (2)
Најбрзи круга:0 (6)
Просечно поени/трка: - (1.29)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

6% отклучени

(22/368)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Renan Faria Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 31, Трка 6
Број на најавувања:599
Време поминато на ГПРО:146 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
84 R-139 6 1 5 0 0 53 10 5.3 QF 5985 Pipirelli $49.386.046 Задржи група
83 R-139 6 0 3 0 0 50 16 3.12 QF 4343 Pipirelli $42.305.121 Задржи група
82 R-159 16 0 0 0 0 0 2 0 - 6413 Pipirelli $27.769.000 Задржи група
79-81 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
78 R-147 17 0 0 0 1 5 5 1 R2 8568 Pipirelli $11.318.015 Задржи група
77 R-147 17 0 0 0 0 3 14 0.21 R2 6079 Pipirelli $19.978.072 Задржи група
76 R-147 20 0 0 0 0 0 7 0 - 7152 Pipirelli $26.546.879 Задржи група
54-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
53 R-185 13 0 1 0 4 16 9 1.78 R1 9421 Pipirelli $7.259.295 Задржи група
46-52 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
45 R-354 22 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $21.705.000 Задржи група
44 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
43 R-42 18 0 0 0 1 5 3 1.67 - - Pipirelli $28.519.240 Задржи група
36-42 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
35 R-12 25 0 0 0 0 0 5 0 - - Pipirelli $24.354.817 Задржи група
34 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
33 R-183 25 0 0 0 0 0 12 0 R2 - Pipirelli $7.300.914 Задржи група
32 R-183 25 0 0 2 0 0 13 0 R1 - Pipirelli $24.755.887 Задржи група
31 R-183 27 0 0 0 0 0 8 0 - - Pipirelli $31.227.893 Задржи група