Профил на менаџерот: Davide Lorenzini

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Davide Lorenzini
Држава: Италија
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 5, 2012
Последна интеракција: Денес во 19:09:02
Постови на форумот:479  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:4 (745)
Освоени поени:2 (2050)
Победи:0 (77)
Подиуми:0 (182)
Пол-позиции:0 (107)
Најбрзи круга:0 (89)
Просечно поени/трка: 0.5 (2.75)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

58% отклучени

(206/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Davide Lorenzini Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 30, Трка 6
Број на најавувања:13054
Време поминато на ГПРО:2395.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Master - 5
Позиција во сезоната:13
Пари: $??.???.???
Возач: Alessandro Langes (151)
Технички Директор: Andrew Pitchforth (111)
Екипа во целост:38
Гуми: Badyear
Име на тим: IMR FURIOUS IlMaialinoRampante
Екипен пласман:8
Поени на тимот:148.4002

Спонзори

Cola Cola (P9) - 15 трки
All-Inkl.Com (A10) - 10 трки
Pizza Hutte (A10) - 7 трки
Kyosera (A10) - 2 трки
SLG (A10) - 1 трки
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
77 P-9 3 1 2 7 0 41 17 2.41 F 2308 Avonn $92.760.549 Промовиран
76 P-9 6 1 3 5 1 37 17 2.18 SF 300 Badyear $101.447.810 Задржи група
75 A-10 2 4 10 5 5 95 17 5.59 R2 3587 Pipirelli $192.582.976 Промовиран
74 A-10 5 1 2 0 1 49 17 2.88 F 1835 Pipirelli $153.841.363 Задржи група
73 A-10 6 2 3 3 2 46 17 2.71 R2 885 Pipirelli $128.018.654 Задржи група
72 A-10 7 1 5 0 2 39 17 2.29 R2 945 Pipirelli $22.893.956 Задржи група
71 R-78 1 10 15 5 5 140 17 8.24 W 2406 Pipirelli $33.964.865 Промовиран
70 P-2 37 0 0 0 0 0 1 0 R1 11161 Yokomama $-44.063.340 Пензиониран
69 P-2 15 0 1 0 1 13 17 0.76 R2 542 Yokomama $3.763.091 Задржи група
68 M-3 29 0 0 0 1 1 17 0.06 - 5711 Badyear $-1.339.017 Испаднат
67 M-3 21 0 1 0 1 8 17 0.47 - 172 Yokomama $9.171.423 Задржи група
66 Elite 37 0 0 0 0 0 17 0 - 584 Pipirelli $-3.247.614 Испаднат
65 M-3 3 2 3 4 2 44 17 2.59 QF 3755 Michelini $15.425.089 Промовиран
64 M-3 17 0 1 0 1 12 17 0.71 R1 4937 Contimental $18.956.069 Задржи група
63 M-3 15 0 1 0 0 14 17 0.82 R1 1304 Badyear $26.743.769 Задржи група
62 P-18 2 3 7 6 3 72 17 4.24 SF 5331 Yokomama $49.347.285 Промовиран
61 A-15 1 10 14 14 11 132 17 7.76 F 2650 Pipirelli $141.827.172 Промовиран
60 A-15 5 1 7 0 2 80 17 4.71 QF 1225 Pipirelli $68.352.236 Задржи група
59 A-15 4 0 5 0 1 51 17 3 SF 5388 Pipirelli $45.242.021 Задржи група
58 P-20 22 0 1 0 3 9 17 0.53 R1 1951 Yokomama $-10.126.855 Испаднат
57 A-13 1 9 14 11 11 137 17 8.06 W 759 Pipirelli $134.259.821 Промовиран
56 A-13 5 1 4 1 4 66 17 3.88 QF 763 Pipirelli $32.886.793 Задржи група
55 P-9 30 0 0 0 0 0 17 0 R1 4649 Avonn $14.420.400 Испаднат
54 A-32 2 3 9 6 5 83 17 4.88 SF 4309 Pipirelli $54.514.035 Промовиран
53 A-32 6 0 2 0 1 45 17 2.65 R2 1316 Pipirelli $15.453.837 Задржи група
52 P-21 15 0 1 0 2 10 17 0.59 R2 ? Yokomama $-15.967.108 Испаднат
51 A-114 4 3 8 9 0 82 17 4.82 R1 ? Pipirelli $64.090.451 Промовиран*
50 A-114 22 0 0 0 1 4 17 0.24 QF ? Pipirelli $55.136.798 Задржи група
49 A-114 6 0 3 1 0 43 17 2.53 QF ? Pipirelli $123.418.374 Задржи група
48 A-114 16 0 0 2 3 16 17 0.94 R2 ? Pipirelli $119.773.559 Задржи група
47 R-364 2 10 11 11 6 112 17 6.59 F ? Pipirelli $68.467.987 Промовиран
46 A-4 39 0 0 0 0 0 6 0 - - Pipirelli $-11.762.934 Испаднат
45 A-4 4 4 8 1 3 76 12 6.33 SF - Pipirelli $10.135.286 Задржи група
44 P-9 40 0 0 0 0 0 14 0 - - Pipirelli $34.092.779 Испаднат
43 P-9 12 0 0 0 1 11 17 0.65 R2 ? Dunnolop $35.393.166 Задржи група
42 P-9 23 0 1 0 1 8 17 0.47 R1 ? Dunnolop $58.291.182 Задржи група
41 A-78 2 2 8 0 0 82 17 4.82 F ? Pipirelli $81.855.295 Промовиран
40 A-78 15 0 0 0 2 14 17 0.82 R1 ? Pipirelli $102.202.781 Задржи група
39 R-266 3 2 8 4 2 89 17 5.24 F ? Pipirelli $77.667.533 Промовиран
38 A-28 12 0 1 0 0 20 17 1.18 R1 ? Pipirelli $-16.131.352 Испаднат
37 R-266 1 1 9 12 3 88 17 5.18 SF ? Pipirelli $29.072.730 Промовиран
36 R-266 10 0 1 0 0 28 17 1.65 QF ? Pipirelli $4.775.474 Задржи група
35 A-6 28 0 0 0 1 0 17 0 R2 ? Pipirelli $-4.992.143 Испаднат
34 R-266 3 3 9 0 0 90 17 5.29 W ? Pipirelli $13.340.079 Промовиран
33 R-266 7 2 3 0 0 35 8 4.38 - - Pipirelli $-4.468.232 Задржи група
32 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
31 R-168 13 1 1 0 1 12 8 1.5 R2 - Pipirelli $-30.025.168 Задржи група
30 R-168 10 0 0 0 0 14 12 1.17 - - Pipirelli $-3.914.002 Задржи група