Профил на менаџерот: Catalin Serb

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Catalin Serb
Држава: Ирска
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 10, 2012
Последна интеракција: Окт 11 2019, 20:32:46
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:12 (683)
Освоени поени:1 (878)
Победи:0 (8)
Подиуми:0 (62)
Пол-позиции:0 (18)
Најбрзи круга:0 (9)
Просечно поени/трка: 0.08 (1.29)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

15% отклучени

(52/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Catalin Serb Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 30, Трка 7
Број на најавувања:2899
Време поминато на ГПРО:900.1 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 89
Позиција во сезоната:15
Пари: $??.???.???
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:3
Гуми: Pipirelli
Име на тим: OLYMPIACOS Superleague Formula
Екипен пласман:232
Поени на тимот:206.5997

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
71 A-5 36 0 0 0 0 0 16 0 R1 4427 Pipirelli $-220.820 Испаднат
70 A-5 33 0 0 0 0 0 16 0 R1 4572 Pipirelli $5.267.664 Задржи група
69 A-5 28 0 0 0 0 0 17 0 - 2342 Pipirelli $4.549.108 Задржи група
68 A-5 30 0 0 0 0 0 17 0 R1 1934 Pipirelli $13.234.490 Задржи група
67 A-5 32 0 0 0 0 0 17 0 R1 2080 Pipirelli $7.444.587 Задржи група
66 A-5 31 0 0 0 0 0 17 0 - 2606 Pipirelli $9.827.009 Задржи група
65 R-129 7 0 2 0 1 52 17 3.06 F 3572 Pipirelli $8.658.250 Промовиран
64 A-78 35 0 0 0 0 0 17 0 - 2983 Pipirelli $12.094.272 Испаднат
63 A-78 29 0 0 0 0 0 17 0 R1 2929 Pipirelli $12.326.191 Задржи група
62 A-78 22 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 1684 Pipirelli $11.684.700 Задржи група
61 A-78 24 0 0 0 0 0 16 0 R1 4919 Pipirelli $9.901.758 Задржи група
60 A-78 31 0 0 0 0 0 16 0 - 4931 Pipirelli $10.698.667 Задржи група
59 A-78 28 0 0 0 0 0 17 0 R1 3003 Pipirelli $42.957.108 Задржи група
58 R-189 5 0 6 6 1 79 17 4.65 F 3998 Pipirelli $30.548.422 Промовиран*
57 R-189 9 0 0 0 0 24 12 2 R1 7456 Pipirelli $13.877.901 Задржи група
56 R-189 8 0 1 0 0 28 13 2.15 R1 7336 Pipirelli $11.208.676 Задржи група
55 A-69 33 0 0 0 0 0 15 0 - 6506 Pipirelli $14.800.640 Испаднат
54 A-69 32 0 0 0 0 0 15 0 - 5749 Pipirelli $9.919.674 Задржи група
53 A-69 30 0 0 0 0 0 16 0 - 4518 Pipirelli $17.061.563 Задржи група
52 R-117 5 0 8 2 0 66 15 4.4 SF - Pipirelli $9.789.371 Промовиран
51 R-117 5 0 2 1 1 44 17 2.59 R2 2325 Pipirelli $-2.087.618 Задржи група
50 R-117 5 2 4 0 0 50 15 3.33 QF - Pipirelli $9.706.923 Задржи група
49 A-98 33 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Pipirelli $1.104.785 Испаднат
48 R-277 5 0 3 3 1 53 14 3.79 F - Pipirelli $13.520.776 Промовиран
47 A-57 37 0 0 0 0 0 15 0 R1 - Pipirelli $12.339.280 Испаднат
46 R-52 5 1 3 0 0 49 17 2.88 QF ? Pipirelli $14.192.439 Промовиран
45 A-65 34 0 0 0 0 0 14 0 R2 - Pipirelli $11.787.972 Испаднат
44 R-129 1 1 12 0 0 108 17 6.35 W 2169 Pipirelli $18.146.774 Промовиран
43 A-86 32 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Pipirelli $9.050.999 Испаднат
42 R-92 5 0 2 0 0 50 17 2.94 QF ? Pipirelli $13.006.186 Промовиран*
41 A-15 35 0 0 0 0 0 17 0 R1 1723 Pipirelli $14.085.762 Испаднат
40 R-160 3 3 5 1 1 68 17 4 R2 2597 Pipirelli $12.379.033 Промовиран
39 R-160 7 0 0 0 0 36 17 2.12 QF ? Pipirelli $10.460.758 Задржи група
38 A-39 27 0 0 0 0 0 17 0 - 2210 Pipirelli $13.429.202 Испаднат
37 R-325 3 1 7 4 0 75 17 4.41 QF 2259 Pipirelli $18.936.831 Промовиран
36 R-325 8 0 2 0 2 28 17 1.65 R2 2845 Pipirelli $9.980.872 Задржи група
35 R-325 13 0 0 0 0 3 14 0.21 R2 - Pipirelli $-32.536 Задржи група
34 A-56 37 0 0 0 0 0 15 0 R1 - Pipirelli $16.347.976 Испаднат
33 R-229 4 0 5 1 0 53 17 3.12 R1 1982 Pipirelli $11.174.103 Промовиран*
32 R-229 25 0 0 0 0 0 17 0 R2 ? Pipirelli $-277.655 Задржи група
31 R-229 15 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 2379 Pipirelli $5.485.673 Задржи група
30 R-229 21 0 0 0 2 3 11 0.27 - - Pipirelli $7.539.000 Задржи група