Профил на менаџерот: Romeo Arenas

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Romeo Arenas
Држава: Мексико
Пол:Машко
Се приклучи:Мај 9, 2012
Последна интеракција: Вчера во 00:21:18
Постови на форумот:30  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:10 (451)
Освоени поени:0 (697)
Победи:0 (12)
Подиуми:0 (44)
Пол-позиции:0 (5)
Најбрзи круга:0 (1)
Просечно поени/трка: 0 (1.55)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

12% отклучени

(43/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Romeo Arenas Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 30, Трка 16
Број на најавувања:4877
Време поминато на ГПРО:1655.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 58
Позиција во сезоната:21
Пари: $??.???.???
Возач: Boy van Lennep (111)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:4
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Guacamole racing team
Екипен пласман:422
Поени на тимот:96.2665

Спонзори

Nokian (R147) - 8 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
72 A-58 10 0 1 0 0 26 17 1.53 R2 1508 Pipirelli $75.304.072 Задржи група
71 A-58 22 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 1464 Pipirelli $26.392.579 Задржи група
70 R-147 4 3 5 1 0 82 17 4.82 QF 2356 Pipirelli $19.823.005 Промовиран
69 R-147 15 0 0 0 0 6 7 0.86 - 7542 Pipirelli $13.207.592 Задржи група
57-68 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
56 A-22 29 0 0 0 0 0 2 0 R1 11840 Pipirelli $-10.643.417 Пензиониран
55 A-22 15 0 0 0 0 4 7 0.57 R2 9910 Pipirelli $6.029.968 Задржи група
54 A-22 24 0 0 0 0 1 11 0.09 R1 8122 Pipirelli $14.415.263 Задржи група
53 A-22 11 0 0 0 0 16 11 1.45 R2 8161 Pipirelli $37.172.342 Задржи група
52 A-22 8 0 2 0 1 38 14 2.71 R1 - Pipirelli $20.515.783 Задржи група
51 A-22 14 0 0 0 0 13 13 1 - - Pipirelli $39.903.419 Задржи група
50 A-22 14 0 1 0 0 11 13 0.85 R2 - Pipirelli $44.406.196 Задржи група
49 A-22 18 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 ? Pipirelli $61.798.861 Задржи група
48 A-22 26 0 0 0 0 0 15 0 R2 - Pipirelli $20.139.388 Задржи група
47 A-22 27 0 0 0 0 2 14 0.14 R1 - Pipirelli $20.659.554 Задржи група
46 A-22 21 0 0 0 0 4 13 0.31 R2 - Pipirelli $25.407.681 Задржи група
45 A-22 9 0 0 0 0 23 15 1.53 R1 - Pipirelli $45.405.429 Задржи група
44 A-22 20 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 ? Pipirelli $41.753.142 Задржи група
43 A-22 8 0 2 0 0 31 17 1.82 R2 795 Pipirelli $65.989.320 Задржи група
42 P-18 38 0 0 0 0 0 15 0 R2 - Avonn $43.714.288 Испаднат
41 A-98 3 4 6 0 0 80 17 4.71 R2 776 Pipirelli $131.318.026 Промовиран
40 A-98 4 0 5 0 0 56 17 3.29 QF 783 Pipirelli $110.110.025 Задржи група
39 A-98 9 1 2 0 0 23 17 1.35 R1 1180 Pipirelli $65.314.434 Задржи група
38 R-152 4 2 6 3 0 73 17 4.29 QF 1920 Pipirelli $42.108.661 Промовиран
37 A-11 18 1 1 0 0 10 17 0.59 R1 1337 Pipirelli $-32.639.879 Испаднат
36 R-305 4 0 5 1 0 52 17 3.06 SF 2085 Pipirelli $15.872.795 Промовиран
35 R-305 6 1 3 0 0 46 17 2.71 SF 2328 Pipirelli $-17.347.975 Задржи група
34 A-30 24 0 0 0 0 1 17 0.06 - 1216 Pipirelli $-25.267.674 Испаднат
33 R-109 3 0 5 0 0 64 17 3.76 R2 1513 Pipirelli $3.076.200 Промовиран
32 R-109 15 0 0 0 0 13 17 0.76 R2 ? Pipirelli $-12.382.550 Задржи група
31 R-109 14 0 0 0 0 8 17 0.47 R2 ? Pipirelli $-3.665.750 Задржи група
30 R-109 33 0 0 0 0 0 2 0 - - Pipirelli $12.472.007 Задржи група