Профил на менаџерот: Andy Ma

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Andy Ma
Држава: Хонг Конг
Пол:Машко
Се приклучи:Мај 19, 2012
Последна интеракција: Јун 12 2021, 06:48:42
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:4 (762)
Освоени поени:13 (1771)
Победи:0 (49)
Подиуми:1 (152)
Пол-позиции:0 (46)
Најбрзи круга:0 (159)
Просечно поени/трка: 3.25 (2.32)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

43% отклучени

(153/358)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Andy Ma Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 31, Трка 1
Број на најавувања:1550
Време поминато на ГПРО:94.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 34
Позиција во сезоната:7
Пари: $??.???.???
Возач: Johnny Brundle (95)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:3
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

Nolen (R34) - 5 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
81 R-34 6 3 6 0 2 63 13 4.85 R1 6165 Pipirelli $5.663.331 Задржи група
80 A-55 38 0 0 0 0 0 17 0 - 4701 Pipirelli $1.229.655 Испаднат
79 R-115 3 3 5 0 3 66 17 3.88 SF 4270 Pipirelli $6.490.247 Промовиран
78 R-115 3 3 8 0 5 85 17 5 F 3073 Pipirelli $-11.509.331 Задржи група
77 R-115 7 0 5 0 3 46 14 3.29 R2 6162 Pipirelli $-21.214.141 Задржи група
76 R-115 13 0 0 0 0 12 12 1 R2 6623 Pipirelli $-19.346.058 Задржи група
75 R-115 8 1 2 0 1 32 17 1.88 R2 3110 Pipirelli $-5.032.874 Задржи група
74 R-115 5 0 4 3 4 48 14 3.43 R1 5683 Pipirelli $-4.292.531 Задржи група
73 R-115 9 0 0 0 2 22 17 1.29 QF 3628 Pipirelli $-2.546.124 Задржи група
72 R-115 6 1 4 0 2 51 16 3.19 F 5071 Pipirelli $-959.620 Задржи група
71 R-115 5 0 5 8 4 56 16 3.5 QF 5071 Pipirelli $4.687.840 Задржи група
70 R-115 5 0 3 0 1 51 14 3.64 QF 6160 Pipirelli $-21.801.021 Задржи група
69 R-115 4 3 5 4 7 63 12 5.25 R1 6728 Pipirelli $-14.265.668 Задржи група
68 R-115 10 0 0 0 1 11 16 0.69 QF 4878 Pipirelli $-20.690.251 Задржи група
67 R-115 7 0 1 0 3 26 16 1.62 QF 5408 Pipirelli $-30.425.420 Задржи група
66 A-25 38 0 0 0 0 0 14 0 - 6884 Pipirelli $-3.218.445 Испаднат
65 R-139 4 5 6 4 6 67 12 5.58 R2 6949 Pipirelli $15.546.551 Промовиран
64 R-139 20 0 0 0 0 2 8 0.25 R2 8556 Pipirelli $4.100.572 Задржи група
63 R-139 5 2 5 2 5 58 13 4.46 QF 6639 Pipirelli $-5.382.216 Задржи група
62 R-139 6 2 4 1 2 44 14 3.14 F 6446 Pipirelli $1.200.170 Задржи група
61 R-139 8 0 3 0 4 30 15 2 QF 5975 Pipirelli $-1.621.644 Задржи група
60 R-139 8 0 2 1 2 37 17 2.18 R1 3684 Pipirelli $-16.200.793 Задржи група
59 R-139 4 2 7 0 7 66 16 4.12 SF 5265 Pipirelli $-4.114.964 Задржи група
58 A-36 29 0 0 0 0 0 15 0 R1 6257 Pipirelli $-5.657.138 Испаднат
57 R-76 3 1 10 0 5 84 14 6 SF 6437 Pipirelli $7.415.100 Промовиран
56 A-72 37 0 0 0 0 0 16 0 - 7632 Pipirelli $8.760.943 Испаднат
55 R-41 3 1 12 10 8 100 17 5.88 SF 3840 Pipirelli $1.168.996 Промовиран
54 R-41 4 5 9 8 13 88 15 5.87 F 7452 Pipirelli $-1.003.697 Задржи група
53 A-39 37 0 0 0 0 0 16 0 - 8205 Pipirelli $-8.432.699 Испаднат
52 R-59 4 0 8 0 4 66 16 4.12 QF - Pipirelli $11.374.310 Промовиран
51 A-86 36 0 0 0 0 0 16 0 - - Pipirelli $-3.190.106 Испаднат
50 R-76 1 5 10 2 7 99 17 5.82 F ? Pipirelli $11.455.065 Промовиран
49 A-93 37 0 0 0 0 0 16 0 - - Pipirelli $-4.516.814 Испаднат
48 R-27 3 3 8 2 7 80 17 4.71 SF ? Pipirelli $3.430.105 Промовиран
47 R-27 3 5 8 0 9 77 15 5.13 F - Pipirelli $-25.938.523 Задржи група
46 R-27 10 0 0 0 2 14 15 0.93 R2 - Pipirelli $-7.745.428 Задржи група
45 R-27 10 2 2 0 6 23 13 1.77 R1 - Pipirelli $-32.794.737 Задржи група
44 R-27 13 0 1 1 5 12 13 0.92 SF - Pipirelli $1.883.972 Задржи група
43 R-27 10 0 1 0 0 16 12 1.33 R1 - Pipirelli $-9.398.420 Задржи група
42 R-27 11 1 1 0 7 18 16 1.12 R2 - Pipirelli $-10.403.071 Задржи група
41 R-27 13 0 0 0 6 12 16 0.75 QF - Pipirelli $228.279 Задржи група
40 R-27 9 1 2 0 8 29 13 2.23 R2 - Pipirelli $-8.759.153 Задржи група
39 R-27 17 0 0 0 2 3 13 0.23 R1 - Pipirelli $4.207.843 Задржи група
38 R-27 17 0 0 0 0 4 10 0.4 R2 - Pipirelli $-7.038.602 Задржи група
37 R-27 14 0 0 0 0 10 16 0.62 R2 - Pipirelli $-9.386.142 Задржи група
36 R-27 10 0 1 0 2 22 16 1.38 R1 - Pipirelli $4.920.673 Задржи група
35 R-27 13 0 1 0 2 16 16 1 R2 - Pipirelli $-15.683.441 Задржи група
34 R-27 18 0 1 0 2 8 16 0.5 R2 - Pipirelli $-22.044.529 Задржи група
33 R-27 6 0 1 0 0 29 17 1.71 R2 ? Pipirelli $-119.112 Задржи група
32 R-27 12 0 0 0 0 12 16 0.75 R1 - Pipirelli $-11.208.982 Задржи група
31 R-27 24 0 0 0 0 0 13 0 R1 - Pipirelli $3.078.596 Задржи група