Профил на менаџерот: Pedro Romero

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Pedro Romero
Држава: Венецуела
Пол:Машко
Се приклучи:Мај 21, 2012
Последна интеракција: Ное 1 2022, 00:52:54
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (151)
Освоени поени:0 (375)
Победи:0 (9)
Подиуми:0 (30)
Пол-позиции:0 (5)
Најбрзи круга:0 (6)
Просечно поени/трка: - (2.48)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

10% отклучени

(37/377)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Pedro Romero Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 41, Трка 17
Број на најавувања:1544
Време поминато на ГПРО:301.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Свршен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
86-90 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
85 A-64 36 0 0 0 0 0 3 0 R1 7649 Pipirelli $38.068.795 Пензиониран
84 R-12 2 1 6 2 0 71 17 4.18 F 2772 Pipirelli $19.560.723 Промовиран
83 R-12 11 1 3 1 1 28 15 1.87 QF 4870 Pipirelli $3.668.213 Задржи група
82 R-12 12 1 1 0 0 14 16 0.88 R2 4464 Pipirelli $-15.195.285 Задржи група
81 R-12 18 0 0 0 0 3 10 0.3 - 6257 Pipirelli $-9.538.362 Задржи група
76-80 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
75 R-157 11 0 1 0 0 14 12 1.17 QF 6689 Pipirelli $-15.611.761 Задржи група
69-74 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
68 R-58 22 0 0 0 0 0 1 0 - 8728 Pipirelli $25.231.000 Задржи група
65-67 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
64 R-150 22 0 0 0 0 0 1 0 - 8212 Pipirelli $21.594.000 Задржи група
61-63 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
60 R-92 16 0 0 0 0 0 1 0 - 9877 Pipirelli $21.183.000 Задржи група
58-59 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
57 R-244 6 1 4 2 3 53 11 4.82 SF 7826 Pipirelli $22.398.182 Задржи група
53-56 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
52 R-179 16 0 0 0 0 1 1 1 - - Pipirelli $6.245.501 Задржи група
51 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
50 R-9 19 0 0 0 0 0 0 - R1 - Pipirelli $16.444.000 Задржи група
49 R-94 8 0 4 0 1 37 8 4.62 QF - Pipirelli $6.450.825 Задржи група
48 R-94 11 0 0 0 0 13 4 3.25 - - Pipirelli $15.596.127 Задржи група
46-47 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
45 R-39 14 0 1 0 0 11 4 2.75 R2 - Pipirelli $11.203.041 Задржи група
44 R-39 3 5 7 0 1 75 15 5 F - Pipirelli $-1.677.857 Задржи група
43 R-222 7 0 3 0 0 40 16 2.5 R2 - Pipirelli $2.934.283 Задржи група
42 R-222 13 0 0 0 0 15 15 1 R2 - Pipirelli $-15.803.476 Задржи група
41 R-222 22 0 0 0 0 0 1 0 - - Pipirelli $12.532.620 Задржи група