Профил на менаџерот: Nestor Straimel

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Nestor Straimel
Држава: Аргентина
Пол:Машко
Се приклучи:Мај 15, 2006
Последна интеракција: Денес во 15:55:05
Постови на форумот:17  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:4 (1277)
Освоени поени:15 (1214)
Победи:0 (13)
Подиуми:1 (75)
Пол-позиции:0 (7)
Најбрзи круга:1 (30)
Просечно поени/трка: 3.75 (0.95)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

17% отклучени

(59/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Nestor Straimel Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Бета Сезона 4, Трка 17
Број на најавувања:9158
Време поминато на ГПРО:3063.9 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 76
Позиција во сезоната:4
Пари: $??.???.???
Возач: Nicolas Hesnault (124)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:13
Гуми: Pipirelli
Име на тим: THE Renombrados
Екипен пласман:1111
Поени на тимот:0

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
75 A-76 12 0 0 0 0 14 17 0.82 R1 2910 Pipirelli $51.016.289 Задржи група
74 A-76 14 0 1 0 1 14 17 0.82 QF 1716 Pipirelli $38.151.625 Задржи група
73 A-76 28 0 0 0 0 0 17 0 R1 4302 Pipirelli $35.731.402 Задржи група
72 A-76 34 0 0 0 0 0 17 0 R2 1778 Pipirelli $11.877.861 Задржи група
71 A-76 21 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 1660 Pipirelli $28.466.156 Задржи група
70 A-76 21 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 4431 Pipirelli $34.699.426 Задржи група
69 A-76 20 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 2798 Pipirelli $11.407.217 Задржи група
68 A-76 15 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 1539 Pipirelli $15.000.359 Задржи група
67 A-76 19 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 4350 Pipirelli $37.302.724 Задржи група
66 A-76 21 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 1878 Pipirelli $43.103.258 Задржи група
65 A-76 23 0 0 0 0 1 16 0.06 R2 4995 Pipirelli $25.438.985 Задржи група
64 A-101 14 0 0 0 0 11 17 0.65 R2 1507 Pipirelli $16.356.764 Задржи група
63 A-101 12 0 0 0 0 13 17 0.76 R2 1319 Pipirelli $37.142.358 Задржи група
62 A-101 14 0 1 0 0 8 17 0.47 R1 1689 Pipirelli $41.136.351 Задржи група
61 A-101 19 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 4378 Pipirelli $38.384.103 Задржи група
60 A-101 8 0 1 0 0 30 17 1.76 SF 1499 Pipirelli $11.337.946 Задржи група
59 A-101 7 1 1 2 0 36 17 2.12 QF 1298 Pipirelli $24.964.201 Задржи група
58 A-101 8 0 2 1 0 36 17 2.12 R1 1159 Pipirelli $21.415.208 Задржи група
57 A-101 11 0 1 0 0 13 17 0.76 QF 1775 Pipirelli $27.727.011 Задржи група
56 A-101 25 0 0 0 0 0 17 0 R2 2034 Pipirelli $25.922.452 Задржи група
55 R-30 3 3 8 0 8 93 17 5.47 SF 4546 Pipirelli $25.389.685 Промовиран
54 A-46 35 0 0 0 0 0 17 0 R1 2142 Pipirelli $21.536.994 Испаднат
53 A-46 29 0 0 0 0 0 17 0 R1 2289 Pipirelli $4.564.337 Задржи група
52 A-46 35 0 0 0 0 0 17 0 R1 1558 Pipirelli $1.976.904 Задржи група
51 A-46 31 0 0 0 0 0 17 0 R2 ? Pipirelli $6.197.184 Задржи група
50 P-22 29 0 0 0 0 1 17 0.06 - ? Dunnolop $11.348.215 Испаднат
49 A-56 3 1 8 0 0 70 17 4.12 QF 760 Pipirelli $45.031.238 Промовиран
48 A-56 21 0 0 0 0 8 17 0.47 R1 ? Pipirelli $44.464.786 Задржи група
47 A-56 12 0 0 0 0 22 17 1.29 R2 ? Pipirelli $67.870.362 Задржи група
46 A-56 12 0 1 0 0 15 17 0.88 R1 ? Pipirelli $53.362.825 Задржи група
45 A-56 17 0 1 0 0 12 17 0.71 R1 ? Pipirelli $33.645.513 Задржи група
44 A-56 24 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 1347 Pipirelli $10.276.270 Задржи група
43 A-56 27 0 0 0 0 0 17 0 R2 1744 Pipirelli $5.903.389 Задржи група
42 A-56 28 0 0 0 0 0 17 0 R1 1179 Pipirelli $5.103.350 Задржи група
41 A-56 22 0 0 0 0 8 17 0.47 QF 1097 Pipirelli $28.247.634 Задржи група
40 A-56 25 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 ? Pipirelli $16.974.904 Задржи група
39 A-56 17 0 0 0 0 6 17 0.35 R2 738 Pipirelli $33.446.169 Задржи група
38 A-56 20 0 0 0 0 8 17 0.47 QF 783 Pipirelli $18.190.834 Задржи група
37 P-10 33 0 0 0 0 0 17 0 R1 485 Dunnolop $4.895.488 Испаднат
36 A-34 3 1 5 0 4 67 17 3.94 QF 531 Pipirelli $36.660.342 Промовиран
35 A-34 14 0 0 0 1 12 17 0.71 R1 708 Pipirelli $19.857.181 Задржи група
34 A-34 11 0 1 0 0 20 17 1.18 R1 515 Pipirelli $16.863.538 Задржи група
33 A-34 22 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 1005 Pipirelli $21.744.274 Задржи група
32 A-34 19 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 563 Pipirelli $7.783.507 Задржи група
31 A-34 12 0 1 0 0 13 17 0.76 QF ? Pipirelli $10.202.984 Задржи група
30 R-283 4 2 7 0 2 68 17 4 SF ? Pipirelli $5.130.486 Промовиран
29 A-47 26 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 ? Pipirelli $8.338.639 Испаднат
28 A-47 18 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 ? Pipirelli $3.454.314 Задржи група
27 A-47 11 0 1 0 0 20 17 1.18 QF ? Pipirelli $15.173.603 Задржи група
26 A-47 6 0 2 0 0 50 17 2.94 SF 418 Pipirelli $11.106.821 Задржи група
25 A-47 14 0 0 1 0 12 17 0.71 SF ? Pipirelli $11.453.567 Задржи група
24 A-47 9 0 1 0 0 25 17 1.47 SF 512 Pipirelli $13.470.021 Задржи група
23 P-10 36 0 0 0 0 0 17 0 R2 ? Dunnolop $7.047.735 Испаднат
22 A-52 4 0 5 0 0 59 17 3.47 SF 438 Pipirelli $15.095.185 Промовиран
21 A-52 10 0 1 0 1 18 17 1.06 QF 798 Pipirelli $19.589.137 Задржи група
20 A-52 11 0 0 0 1 21 17 1.24 R2 587 Pipirelli $23.476.335 Задржи група
19 A-52 15 1 1 0 0 15 17 0.88 QF ? Pipirelli $20.694.461 Задржи група
18 A-52 18 0 1 0 0 8 17 0.47 - ? Pipirelli $3.015.181 Задржи група
17 P-1 10 1 3 0 0 32 17 1.88 QF ? Bridgerock $-20.658.459 Испаднат
16 P-1 21 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 ? blank $13.465.099 Задржи група
15 P-1 19 0 0 0 0 5 17 0.29 - ? blank $12.958.602 Задржи група
14 P-1 19 0 0 0 0 4 17 0.24 - ? blank $715.791 Задржи група
13 P-1 7 2 3 0 1 34 17 2 - ? blank $11.087.175 Задржи група
12 M-1 34 0 0 0 0 0 17 0 - ? blank $14.995.724 Испаднат
11 P-13 4 0 5 1 0 62 17 3.65 - 74 blank $24.059.105 Промовиран
10 M-3 31 0 0 0 0 0 17 0 - 75 blank $2.970.312 Испаднат
9 A-10 4 0 3 0 1 53 17 3.12 - ? blank $6.650.655 Промовиран
8 A-10 10 0 1 0 3 24 16 1.5 - - blank $15.165.803 Задржи група
7 A-10 16 0 0 0 3 9 17 0.53 - ? blank $4.138.927 Задржи група
6 A-10 24 0 0 0 0 2 17 0.12 - ? blank $1.862.265 Задржи група
5 R-21 6 1 5 2 3 52 17 3.06 - ? blank $5.020.910 Промовиран*
4 A-7 34 0 0 0 0 0 17 0 - ? blank $11.508.408 Испаднат
3 M-2 38 0 0 0 0 0 17 0 - ? blank $-7.564.899 Испаднат
2 M-2 18 0 0 0 0 1 17 0.06 - 64 blank $4.358.894 Задржи група
1 M-2 8 0 3 0 0 39 17 2.29 - 19 blank $346.742 Задржи група