Профил на менаџерот: Grzesiek Jakubiak

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Jordan EJ15 - 2005
Име:Grzesiek Jakubiak
Држава: Полска
Пол:Машко
Се приклучи:Окт 11, 2006
Последна интеракција: Фев 25 2020, 17:39:58
Постови на форумот:273  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:12 (1209)
Освоени поени:0 (2286)
Победи:0 (76)
Подиуми:0 (180)
Пол-позиции:0 (86)
Најбрзи круга:0 (56)
Просечно поени/трка: 0 (1.89)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

52% отклучени

(183/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Grzesiek Jakubiak Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:grzesiek__krk

Основни информации

Прво ГП: Сезона 1, Трка 9
Број на најавувања:18035
Време поминато на ГПРО:5044.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 18
Позиција во сезоната:37
Пари: $??.???.???
Возач: Carlo Maria Facetti (111)
Технички Директор: Max Smith (79)
Екипа во целост:42
Гуми: Yokomama
Име на тим: Akademia PRT
Екипен пласман:615
Поени на тимот:35.2165

Спонзори

Ancor (A93) - 14 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
73 A-93 6 0 1 0 0 30 16 1.88 R2 4151 Pipirelli $179.793.893 Промовиран
72 A-93 8 0 0 0 0 23 17 1.35 R1 1603 Pipirelli $120.062.355 Задржи група
71 A-93 8 0 0 0 0 18 16 1.12 QF 3870 Pipirelli $67.498.567 Задржи група
70 A-93 17 0 0 0 0 7 15 0.47 R2 5967 Pipirelli $8.972.522 Задржи група
69 A-93 13 0 1 0 0 16 17 0.94 R1 1830 Pipirelli $13.039.425 Задржи група
68 P-9 36 0 0 0 0 0 16 0 - 3856 Pipirelli $21.143.720 Испаднат
67 M-2 32 0 0 0 0 0 17 0 R1 1570 Michelini $-16.620.683 Испаднат
66 M-2 20 0 0 0 0 11 17 0.65 QF 4284 Dunnolop $29.659.738 Задржи група
65 M-2 24 0 0 0 0 10 17 0.59 - 423 Dunnolop $62.618.868 Задржи група
64 P-5 3 3 8 1 0 85 17 5 SF 137 Dunnolop $118.630.913 Промовиран
63 P-5 9 0 0 0 0 21 17 1.24 R1 220 Dunnolop $136.152.343 Задржи група
62 A-46 3 2 4 1 0 50 17 2.94 QF 1633 Pipirelli $177.418.182 Промовиран
61 A-46 6 0 1 0 1 41 17 2.41 QF 1040 Pipirelli $124.785.208 Задржи група
60 A-46 6 1 3 2 0 39 17 2.29 R2 1598 Pipirelli $69.286.973 Задржи група
59 P-12 39 0 0 0 0 0 16 0 - 5452 Pipirelli $20.051.433 Испаднат
58 M-3 26 0 1 0 0 8 17 0.47 R1 1761 Dunnolop $-2.477.890 Испаднат
57 Elite 30 0 0 0 1 0 17 0 R1 146 Contimental $26.311.948 Испаднат
56 Elite 19 0 0 0 1 9 17 0.53 R1 29 Contimental $21.677.624 Задржи група
55 Elite 13 0 1 0 1 14 17 0.82 R1 12 Hancock $13.069.676 Задржи група
54 M-2 3 2 6 0 1 77 17 4.53 QF 620 Dunnolop $29.787.897 Промовиран
53 M-2 8 1 1 0 1 28 17 1.65 R2 27 Dunnolop $28.271.878 Задржи група
52 P-20 1 7 11 4 4 111 17 6.53 QF 75 Dunnolop $97.425.542 Промовиран
51 P-20 7 3 4 0 0 36 17 2.12 R1 ? Dunnolop $79.722.219 Задржи група
50 A-19 3 1 3 3 0 45 16 2.81 R1 - Pipirelli $195.957.285 Промовиран
49 A-19 5 1 2 5 0 46 17 2.71 F 1044 Pipirelli $183.387.458 Задржи група
48 A-19 8 0 1 1 0 34 17 2 QF ? Pipirelli $156.210.956 Задржи група
47 A-19 10 0 1 0 0 14 17 0.82 R2 1161 Pipirelli $123.659.233 Задржи група
46 A-19 6 2 2 0 2 24 17 1.41 R1 ? Pipirelli $166.549.743 Задржи група
45 A-19 8 0 3 7 1 38 17 2.24 R1 ? Pipirelli $169.876.555 Задржи група
44 A-19 5 1 3 0 1 50 17 2.94 R2 723 Pipirelli $104.900.741 Задржи група
43 A-19 10 0 2 3 0 24 17 1.41 QF ? Pipirelli $112.415.183 Задржи група
42 P-6 40 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $32.813.930 Испаднат
41 M-5 13 0 2 0 0 18 17 1.06 R2 53 Dunnolop $-8.498.204 Испаднат
40 M-5 16 0 0 0 0 11 17 0.65 QF ? Avonn $66.387.213 Задржи група
39 Elite 36 0 0 0 0 0 17 0 - 476 Pipirelli $14.587.273 Испаднат
38 M-2 3 0 7 8 2 63 17 3.71 R2 ? Michelini $31.689.418 Промовиран
37 M-2 6 0 1 0 0 41 17 2.41 SF 34 Dunnolop $36.233.737 Задржи група
36 M-2 9 2 2 1 0 28 17 1.65 QF 116 Dunnolop $67.010.884 Задржи група
35 P-16 1 6 10 8 7 96 17 5.65 F ? Yokomama $78.433.645 Промовиран
34 P-16 5 1 4 0 0 40 17 2.35 SF ? Yokomama $40.984.842 Задржи група
33 M-4 39 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $41.362.994 Испаднат
32 P-12 4 2 5 0 2 67 17 3.94 QF 117 Dunnolop $19.503.040 Промовиран
31 P-12 8 1 2 1 3 24 17 1.41 R1 ? Dunnolop $10.821.007 Задржи група
30 P-12 17 0 1 0 1 10 17 0.59 R1 157 Dunnolop $33.802.601 Задржи група
29 P-12 15 1 1 1 2 15 17 0.88 R2 259 Dunnolop $61.328.300 Задржи група
28 A-53 1 9 12 8 8 114 17 6.71 W 514 Pipirelli $77.454.190 Промовиран
27 A-53 9 1 3 0 0 27 17 1.59 R1 ? Pipirelli $36.978.687 Задржи група
26 A-53 23 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 ? Pipirelli $39.523.554 Задржи група
25 R-55 1 5 9 4 2 89 17 5.24 W ? Pipirelli $30.292.222 Промовиран
24 R-55 14 0 0 0 0 7 17 0.41 R2 ? Pipirelli $-24.329.537 Задржи група
23 A-11 33 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Pipirelli $-35.310.040 Испаднат
22 P-6 31 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 ? Badyear $-5.845.354 Испаднат
21 A-35 3 3 7 3 1 78 17 4.59 SF ? Pipirelli $58.610.147 Промовиран
20 A-35 8 1 1 0 1 25 17 1.47 SF 636 Pipirelli $49.476.665 Задржи група
19 A-35 18 0 0 0 0 4 17 0.24 - ? Pipirelli $26.685.663 Задржи група
18 R-210 2 5 9 5 1 99 17 5.82 QF ? Pipirelli $63.590.547 Промовиран
17 A-56 27 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $9.637.113 Испаднат
16 R-207 4 0 4 0 0 57 15 3.8 - - blank $5.603.170 Промовиран
15 A-57 38 0 0 0 0 0 12 0 - - blank $5.397.015 Испаднат
14 P-9 34 0 0 0 0 0 17 0 - ? blank $-4.204.072 Испаднат
13 P-9 16 0 0 0 0 5 16 0.31 - - blank $15.509.570 Задржи група
12 A-32 1 6 11 7 6 113 17 6.65 - ? blank $41.913.560 Промовиран
11 P-15 29 0 0 0 0 0 17 0 - ? blank $27.714.931 Испаднат
10 A-23 20 0 0 0 0 2 17 0.12 - ? blank $20.625.944 Промовиран*
9 R-7 4 1 5 1 0 72 17 4.24 - ? blank $21.632.821 Промовиран
8 A-15 24 0 0 0 0 6 5 1.2 - - blank $-7.747.246 Испаднат
7 A-15 6 0 1 0 0 31 10 3.1 - - blank $2.932.243 Задржи група
6 R-7 3 2 8 9 3 79 17 4.65 - ? blank $14.807.779 Промовиран
5 A-6 7 1 2 1 1 31 17 1.82 - 143 blank $-21.988.250 Испаднат
4 A-6 1 5 14 2 2 120 17 7.06 - ? blank $-14.480.576 Задржи група
3 A-6 19 0 0 0 0 0 17 0 - 146 blank $17.739.538 Задржи група
2 A-6 19 0 0 0 0 0 17 0 - ? blank $38.995.153 Задржи група
1 R-17 30 0 0 0 0 0 8 0 - - blank $3.988.464 Промовиран*