Профил на менаџерот: Christian Vitale

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Christian Vitale
Држава: Италија
Пол:Машко
Се приклучи:Јул 4, 2012
Последна интеракција: Мар 19 2017, 09:09:21
Постови на форумот:281  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (446)
Освоени поени:0 (771)
Победи:0 (16)
Подиуми:0 (57)
Пол-позиции:0 (24)
Најбрзи круга:0 (8)
Просечно поени/трка: - (1.73)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

24% отклучени

(83/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Christian Vitale Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 31, Трка 14
Број на најавувања:7101
Време поминато на ГПРО:2133.7 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Свршен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
59-72 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
58 P-25 40 0 0 0 0 0 0 - - 10980 blank $-18.027.015 Пензиониран
57 M-4 32 0 0 0 0 0 17 0 R2 109 Dunnolop $9.572.089 Испаднат
56 P-1 2 3 8 1 2 87 17 5.12 F 119 Dunnolop $56.425.558 Промовиран
55 P-1 20 0 1 1 0 11 17 0.65 R1 391 Dunnolop $34.251.658 Задржи група
54 P-1 28 0 0 0 0 5 17 0.29 - 246 Dunnolop $83.123.696 Задржи група
53 A-23 1 6 13 3 4 120 17 7.06 W 540 Pipirelli $152.383.223 Промовиран
52 A-23 10 0 0 0 0 16 17 0.94 R1 ? Pipirelli $152.220.330 Задржи група
51 A-23 25 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 ? Pipirelli $146.177.271 Задржи група
50 A-23 23 0 0 0 0 3 17 0.18 QF ? Pipirelli $160.957.762 Задржи група
49 A-23 11 0 0 0 0 18 17 1.06 SF ? Pipirelli $105.957.722 Задржи група
48 A-23 10 0 0 0 0 19 17 1.12 R2 ? Pipirelli $136.521.834 Задржи група
47 A-23 13 0 0 0 0 15 17 0.88 QF ? Pipirelli $78.265.702 Задржи група
46 P-24 4 1 5 1 0 60 17 3.53 F 112 Avonn $-8.605.924 Испаднат
45 P-24 5 0 1 0 0 37 17 2.18 SF ? Avonn $47.643.312 Задржи група
44 P-24 13 0 0 0 0 13 17 0.76 SF ? Avonn $50.117.933 Задржи група
43 A-78 1 6 12 16 1 117 17 6.88 F 418 Pipirelli $69.330.013 Промовиран
42 A-78 4 0 3 0 0 44 17 2.59 R2 ? Pipirelli $59.153.046 Задржи група
41 A-78 21 0 0 0 0 6 17 0.35 R2 1073 Pipirelli $62.919.143 Задржи група
40 A-78 18 0 0 0 0 10 17 0.59 R2 1209 Pipirelli $21.750.690 Задржи група
39 A-78 19 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 973 Pipirelli $51.015.882 Задржи група
38 A-78 26 0 0 0 0 0 17 0 - 1356 Pipirelli $26.775.247 Задржи група
37 R-249 4 0 6 2 0 77 17 4.53 QF 2061 Pipirelli $41.729.721 Промовиран
36 A-27 26 0 0 0 0 1 17 0.06 - 1269 Pipirelli $11.305.869 Испаднат
35 R-249 4 0 7 0 0 72 17 4.24 QF 2156 Pipirelli $24.720.425 Промовиран
34 R-249 9 0 1 0 0 23 17 1.35 QF 2459 Pipirelli $8.253.793 Задржи група
33 R-249 16 0 0 0 0 7 17 0.41 QF ? Pipirelli $856.368 Задржи група
32 R-249 19 0 0 0 1 3 17 0.18 R1 ? Pipirelli $1.521.630 Задржи група
31 R-249 27 0 0 0 0 0 4 0 - - Pipirelli $5.151.799 Задржи група