Профил на менаџерот: Jonas Žaldokas

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Jonas Žaldokas
Држава: Литванија
Пол:Машко
Се приклучи:Јул 6, 2012
Последна интеракција: Вчера во 19:43:57
Постови на форумот:3  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:5 (624)
Освоени поени:21 (659)
Победи:0 (12)
Подиуми:1 (38)
Пол-позиции:0 (2)
Најбрзи круга:0 (53)
Просечно поени/трка: 4.2 (1.06)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

20% отклучени

(72/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Jonas Žaldokas Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 31, Трка 14
Број на најавувања:2832
Време поминато на ГПРО:474.1 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 81
Позиција во сезоната:4
Пари: $??.???.???
Возач: Nicola Del Monte (100)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:3
Гуми: Pipirelli
Име на тим: V.I.P
Екипен пласман:261
Поени на тимот:76.7331

Спонзори

Glasunit (R81) - 5 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
70 R-81 8 0 2 0 0 33 17 1.94 QF 2878 Pipirelli $-5.011.143 Задржи група
69 R-81 10 0 1 0 1 28 17 1.65 R2 3520 Pipirelli $-28.067.648 Задржи група
68 R-81 13 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 5687 Pipirelli $4.178.890 Задржи група
67 R-81 22 0 0 0 0 0 16 0 R1 6355 Pipirelli $4.401.026 Задржи група
66 R-81 16 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 5119 Pipirelli $4.160.162 Задржи група
65 R-81 18 0 0 0 0 0 17 0 QF 5794 Pipirelli $2.493.983 Задржи група
64 R-81 19 0 0 0 0 1 13 0.08 R1 6777 Pipirelli $5.596.245 Задржи група
63 R-81 10 0 1 0 0 16 13 1.23 QF 6969 Pipirelli $9.569.688 Задржи група
62 R-81 18 0 0 0 0 2 14 0.14 QF 6450 Pipirelli $3.270.879 Задржи група
61 R-81 16 0 0 0 0 6 8 0.75 R1 8548 Pipirelli $6.080.738 Задржи група
60 R-81 18 0 0 0 0 4 15 0.27 R2 6118 Pipirelli $6.863.853 Задржи група
59 R-81 15 0 0 0 0 4 12 0.33 R2 7465 Pipirelli $5.976.283 Задржи група
58 R-81 12 0 3 0 0 21 13 1.62 R1 7579 Pipirelli $13.731.500 Задржи група
57 R-81 8 0 1 0 0 31 17 1.82 SF 6569 Pipirelli $13.783.051 Задржи група
56 R-81 9 0 0 1 0 36 17 2.12 R2 4144 Pipirelli $9.588.449 Задржи група
55 A-27 35 0 0 0 0 0 16 0 - 6715 Pipirelli $10.728.834 Испаднат
54 R-104 5 0 2 0 3 47 16 2.94 QF 7348 Pipirelli $9.596.862 Промовиран
53 R-104 6 0 3 0 8 48 15 3.2 QF 7527 Pipirelli $9.040.546 Задржи група
52 A-26 39 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $5.117.473 Испаднат
51 R-48 5 0 3 0 2 62 17 3.65 SF ? Pipirelli $9.810.510 Промовиран*
50 R-48 9 0 0 0 1 22 17 1.29 SF ? Pipirelli $7.797.330 Задржи група
49 R-48 9 1 2 0 0 22 15 1.47 QF - Pipirelli $7.540.661 Задржи група
48 R-48 9 0 2 0 0 30 15 2 R2 - Pipirelli $9.073.069 Задржи група
47 R-48 9 0 1 0 1 20 15 1.33 SF - Pipirelli $7.329.656 Задржи група
46 R-48 13 0 1 0 7 17 17 1 R2 ? Pipirelli $6.368.683 Задржи група
45 A-107 36 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $3.112.245 Испаднат
44 R-261 5 6 6 1 6 63 17 3.71 R1 ? Pipirelli $9.674.856 Промовиран*
43 R-261 6 2 4 0 7 40 17 2.35 SF ? Pipirelli $6.733.257 Задржи група
42 R-261 21 0 0 0 2 0 17 0 R2 ? Pipirelli $-933.152 Задржи група
41 R-261 15 1 1 0 5 10 16 0.62 SF - Pipirelli $24.703.187 Задржи група
40 R-261 13 1 2 0 1 22 17 1.29 QF ? Pipirelli $513.231 Задржи група
39 R-261 16 0 0 0 1 0 17 0 R2 ? Pipirelli $11.950.043 Задржи група
38 R-261 22 0 0 0 4 0 13 0 R1 - Pipirelli $1.655.128 Задржи група
37 R-261 16 0 0 0 2 5 16 0.31 R2 - Pipirelli $731.383 Задржи група
36 R-261 12 0 1 0 1 12 17 0.71 R1 ? Pipirelli $4.876.519 Задржи група
35 R-261 20 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 ? Pipirelli $1.450.289 Задржи група
34 R-261 27 0 0 0 0 0 17 0 R2 ? Pipirelli $2.152.203 Задржи група
33 R-261 10 1 1 0 1 25 17 1.47 SF ? Pipirelli $506.265 Задржи група
32 R-261 25 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $2.178.702 Задржи група
31 R-261 27 0 0 0 0 0 4 0 - - Pipirelli $4.917.563 Задржи група