Профил на менаџерот: Harsh Sheth

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Harsh Sheth
Држава: Индија
Пол:Машко
Се приклучи:Јул 9, 2012
Последна интеракција: Денес во 05:43:47
Постови на форумот:822  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:12 (551)
Освоени поени:0 (1248)
Победи:0 (33)
Подиуми:0 (104)
Пол-позиции:0 (63)
Најбрзи круга:0 (23)
Просечно поени/трка: 0 (2.26)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јул 19, 2018)
Достигнувања:

44% отклучени

(165/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Harsh Sheth Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 31, Трка 17
Број на најавувања:20172
Време поминато на ГПРО:7358.5 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Дете

Преглед на податоците од играта

Група:Master - 2
Позиција во сезоната:23
Пари: $??.???.???
Возач: Pete Follmer (163)
Технички Директор: Pierre Philippe (113)
Екипа во целост:38
Гуми: Yokomama
Име на тим: Jaguar Racing
Екипен пласман:4
Поени на тимот:516.7332

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Harsh Sheth (Последна обнова: Дек 8 2020, 17:35:57)
Winner: Elite OBR Season 7 ( /gb/forum/ViewTopic.asp?TopicId=21928 )
Winner: Elite Betting Game Season 69 and Season 70
Winner: Max's Top Ten Season 70

Mafia Record:

-6 Wins
-9 Losses

-4x Scum(2W 2L)
-11x Town(4W 7L)