Профил на менаџерот: Daniele Bontempo

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Daniele Bontempo
Држава: Италија
Пол:Машко
Се приклучи:Јул 30, 2012
Последна интеракција: Денес во 13:15:30
Постови на форумот:167  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:12 (942)
Освоени поени:2 (2242)
Победи:0 (75)
Подиуми:0 (187)
Пол-позиции:0 (95)
Најбрзи круга:0 (73)
Просечно поени/трка: 0.17 (2.38)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Сеп 21, 2017)
Достигнувања:

58% отклучени

(216/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Daniele Bontempo Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 32, Трка 2
Број на најавувања:25482
Време поминато на ГПРО:6147.7 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Master - 5
Позиција во сезоната:25
Пари: $-?.???.???
Возач: Henri Gommendy (167)
Технички Директор: Patrick Cruikshank (107)
Екипа во целост:50
Гуми: Yokomama
Име на тим: IMR FAST IlMaialinoRampante
Екипен пласман:5
Поени на тимот:505.1336

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
86 Elite 32 0 0 0 0 0 17 0 - 222 Pipirelli $32.840.631 Испаднат
85 Elite 16 0 1 0 0 7 17 0.41 R2 14 Hancock $8.024.141 Задржи група
84 Elite 11 2 2 4 2 29 17 1.71 R1 51 Hancock $46.579.031 Задржи група
83 Elite 16 0 1 0 0 9 17 0.53 R1 9 Badyear $57.568.847 Задржи група
82 Elite 21 0 1 0 0 6 17 0.35 R1 13 Badyear $72.458.330 Задржи група
81 M-5 2 2 7 4 3 94 17 5.53 QF 761 Badyear $73.122.264 Промовиран
80 M-5 6 1 3 1 0 34 17 2 R1 2190 Badyear $103.156.417 Задржи група
79 P-15 1 11 14 10 6 137 17 8.06 QF 911 Yokomama $123.257.634 Промовиран
78 P-15 7 1 3 1 0 38 17 2.24 R1 204 Yokomama $120.082.813 Задржи група
77 P-15 4 3 4 5 4 56 17 3.29 QF 159 Yokomama $163.702.335 Задржи група
76 A-36 1 12 15 15 13 153 17 9 W 425 Pipirelli $201.163.857 Промовиран
75 A-36 6 0 3 2 0 38 17 2.24 QF 3565 Pipirelli $188.012.227 Задржи група
74 A-36 6 1 2 3 0 37 17 2.18 QF 978 Pipirelli $141.517.348 Задржи група
73 A-36 19 0 0 0 0 4 17 0.24 QF 1321 Pipirelli $57.330.009 Задржи група
72 P-1 26 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 206 Dunnolop $-5.352.283 Испаднат
71 M-5 35 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 1918 Yokomama $5.822.266 Испаднат
70 M-5 15 0 1 0 0 12 17 0.71 R1 41 Yokomama $26.659.593 Задржи група
69 M-5 11 0 0 0 0 17 17 1 - 62 Dunnolop $33.584.684 Задржи група
68 P-10 1 4 10 8 4 91 17 5.35 W 86 Yokomama $56.938.817 Промовиран
67 P-10 5 0 2 3 1 42 17 2.47 R1 177 Yokomama $32.867.231 Задржи група
66 P-10 5 0 4 1 0 49 17 2.88 SF 125 Yokomama $38.537.998 Задржи група
65 P-10 8 1 1 0 0 32 17 1.88 SF 181 Yokomama $24.391.443 Задржи група
64 M-1 28 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 143 Dunnolop $17.778.397 Испаднат
63 P-11 3 2 4 0 1 68 17 4 W 100 Dunnolop $73.221.605 Промовиран
62 P-11 7 0 2 0 1 34 17 2 QF 671 Dunnolop $30.011.276 Задржи група
61 A-40 1 7 16 11 8 143 17 8.41 W 476 Pipirelli $103.223.368 Промовиран
60 A-40 7 1 1 0 0 31 17 1.82 R1 1014 Pipirelli $68.405.432 Задржи група
59 A-40 4 0 5 0 4 83 17 4.88 R1 658 Pipirelli $61.044.122 Задржи група
58 A-40 7 0 1 0 0 25 17 1.47 R2 1016 Pipirelli $19.405.392 Задржи група
57 P-24 36 0 0 0 0 0 17 0 R2 657 Dunnolop $2.940.484 Испаднат
56 M-1 17 0 0 0 1 8 17 0.47 R1 6035 Bridgerock $-45.297.097 Испаднат
55 M-1 21 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 137 Badyear $15.081.608 Задржи група
54 P-1 2 4 9 2 2 90 17 5.29 W 883 Dunnolop $31.828.199 Промовиран
53 P-1 4 0 1 1 2 39 17 2.29 F 3705 Dunnolop $21.429.542 Задржи група
52 P-1 19 0 1 0 0 10 17 0.59 R2 ? Avonn $15.856.605 Задржи група
51 M-5 28 0 0 0 0 3 17 0.18 QF ? Dunnolop $10.681.765 Испаднат
50 M-5 25 0 0 0 0 8 17 0.47 QF 89 Dunnolop $12.940.571 Задржи група
49 P-1 2 7 10 3 6 94 17 5.53 R2 72 Dunnolop $80.599.688 Промовиран
48 P-1 4 1 4 1 3 50 17 2.94 R1 153 Dunnolop $74.944.424 Задржи група
47 P-1 14 0 0 0 0 13 17 0.76 R1 ? Avonn $107.323.307 Задржи група
46 A-57 1 6 13 14 8 121 17 7.12 W ? Pipirelli $162.713.715 Промовиран
45 A-57 5 1 4 0 1 52 17 3.06 R2 725 Pipirelli $100.725.669 Задржи група
44 A-57 7 0 5 1 1 42 17 2.47 R1 ? Pipirelli $102.759.894 Задржи група
43 A-57 6 3 4 1 1 46 16 2.88 R1 - Pipirelli $37.931.602 Задржи група
42 A-57 4 0 5 0 0 71 17 4.18 R2 475 Pipirelli $52.721.841 Задржи група
41 A-57 11 0 2 0 0 23 17 1.35 R2 899 Pipirelli $15.952.478 Задржи група
40 A-57 11 0 1 0 1 22 17 1.29 QF 1363 Pipirelli $4.977.095 Задржи група
39 P-12 30 0 0 0 0 0 17 0 R1 485 Avonn $-536.045 Испаднат
38 A-13 1 4 9 3 0 95 17 5.59 W 418 Pipirelli $46.753.814 Промовиран
37 A-13 11 0 0 0 0 17 17 1 QF ? Pipirelli $10.260.494 Задржи група
36 A-13 24 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 692 Pipirelli $10.924.011 Задржи група
35 A-13 26 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 927 Pipirelli $3.388.305 Задржи група
34 R-165 3 0 9 1 0 77 17 4.53 R1 1589 Pipirelli $27.279.460 Промовиран
33 A-65 20 0 0 0 0 8 17 0.47 R1 991 Pipirelli $-1.813.173 Испаднат
32 R-205 2 1 7 0 0 63 13 4.85 F - Pipirelli $1.608.820 Промовиран