Профил на менаџерот: Božidar Topčić

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Božidar Topčić
Држава: Хрватска
Пол:Машко
Се приклучи:Авг 3, 2012
Последна интеракција: Денес во 00:25:12
Постови на форумот:197  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:5 (882)
Освоени поени:14 (1672)
Победи:0 (36)
Подиуми:1 (137)
Пол-позиции:3 (55)
Најбрзи круга:0 (11)
Просечно поени/трка: 2.8 (1.9)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Авг 16, 2012)
Достигнувања:

34% отклучени

(125/365)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Božidar Topčić Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:cicija25@hotmail.com

Основни информации

Прво ГП: Сезона 32, Трка 6
Број на најавувања:13622
Време поминато на ГПРО:3427.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 10
Позиција во сезоната:5
Пари: $???.???.???
Возач: Carlo Langes (146)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:37
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Unchained
Екипен пласман:45
Поени на тимот:128.6667

Спонзори

Nestler (A10) - 19 трки
Dalcom (A10) - 15 трки
Poderi Morina (A10) - 8 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
83 A-10 8 0 0 0 0 40 17 2.35 - 1946 Pipirelli $61.098.615 Задржи група
82 A-10 18 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 1413 Pipirelli $82.669.612 Задржи група
81 A-10 6 0 1 0 0 43 17 2.53 R2 1096 Pipirelli $97.125.933 Задржи група
80 A-10 9 1 1 0 0 24 17 1.41 R2 1061 Pipirelli $33.702.572 Задржи група
79 A-10 12 0 1 0 0 16 17 0.94 R1 1072 Pipirelli $20.001.995 Задржи група
78 P-16 30 0 0 0 0 0 17 0 R1 708 Pipirelli $-11.326.981 Испаднат
77 P-16 20 0 0 3 0 11 17 0.65 QF 384 Avonn $16.277.607 Задржи група
76 P-16 20 1 1 0 1 10 17 0.59 R1 623 Pipirelli $15.459.836 Задржи група
75 M-5 40 0 0 0 0 0 17 0 - 920 Pipirelli $24.588.794 Испаднат
74 Elite 40 0 0 0 0 0 17 0 - 567 Pipirelli $16.346.023 Испаднат
73 Elite 25 0 0 4 0 6 17 0.35 R2 32 Hancock $14.711.240 Задржи група
72 Elite 10 0 1 0 0 15 17 0.88 R1 24 Hancock $29.487.409 Задржи група
71 M-2 3 1 5 0 1 51 17 3 W 1216 Dunnolop $50.030.090 Промовиран
70 M-2 6 1 3 1 1 33 17 1.94 R1 50 Dunnolop $28.472.621 Задржи група
69 P-16 3 1 7 2 0 74 17 4.35 SF 142 Yokomama $48.867.543 Промовиран
68 P-16 13 0 0 0 0 22 17 1.29 - 292 Yokomama $54.301.830 Задржи група
67 A-69 1 6 13 7 0 115 17 6.76 F 843 Pipirelli $100.768.701 Промовиран
66 A-69 6 0 0 0 0 27 17 1.59 QF 1166 Pipirelli $86.156.922 Задржи група
65 A-69 16 0 0 0 0 10 17 0.59 R1 3486 Pipirelli $75.949.452 Задржи група
64 A-69 24 0 0 0 0 0 17 0 R1 1508 Pipirelli $41.408.403 Задржи група
63 A-69 12 1 1 0 0 15 17 0.88 R2 1352 Pipirelli $29.327.005 Задржи група
62 P-24 39 0 0 0 0 0 17 0 - 3681 Pipirelli $-530.495 Испаднат
61 M-5 40 0 0 0 0 0 17 0 - 804 Pipirelli $31.244.710 Испаднат
60 Elite 39 0 0 0 0 0 17 0 - 194 Contimental $36.606.888 Испаднат
59 M-4 4 2 6 2 0 57 17 3.35 QF 730 Michelini $11.389.668 Промовиран
58 M-4 14 0 1 0 0 8 17 0.47 R2 3107 Dunnolop $41.983.066 Задржи група
57 P-19 2 1 9 4 2 88 17 5.18 SF 112 Dunnolop $104.530.839 Промовиран
56 P-19 9 0 2 1 0 21 17 1.24 R2 804 Yokomama $100.635.936 Задржи група
55 A-60 1 4 12 4 4 123 17 7.24 W 481 Pipirelli $151.838.811 Промовиран
54 A-60 5 1 2 1 1 37 17 2.18 SF 1035 Pipirelli $115.955.195 Задржи група
53 A-60 6 1 2 0 0 32 17 1.88 SF 1174 Pipirelli $134.129.210 Задржи група
52 A-60 9 0 2 0 0 27 17 1.59 R2 ? Pipirelli $78.157.205 Задржи група
51 P-14 37 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $31.490.939 Испаднат
50 P-14 11 0 2 0 0 21 17 1.24 R2 ? Contimental $37.840.984 Задржи група
49 P-14 17 0 1 1 0 11 17 0.65 R1 ? Dunnolop $41.953.209 Задржи група
48 P-14 21 1 1 2 0 11 17 0.65 R1 ? Yokomama $43.472.538 Задржи група
47 P-14 12 0 1 1 0 15 17 0.88 QF ? Yokomama $48.935.776 Задржи група
46 P-14 23 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 ? Avonn $60.200.953 Задржи група
45 A-112 3 2 7 1 0 86 17 5.06 F ? Pipirelli $77.486.905 Промовиран
44 A-112 13 0 2 1 0 20 17 1.18 R1 891 Pipirelli $51.629.188 Задржи група
43 A-112 4 0 9 4 0 84 17 4.94 SF ? Pipirelli $70.394.588 Задржи група
42 A-112 7 2 4 1 0 38 17 2.24 QF ? Pipirelli $34.038.635 Задржи група
41 A-112 4 1 4 1 1 52 17 3.06 SF 709 Pipirelli $57.825.503 Задржи група
40 A-112 9 1 1 0 0 22 17 1.29 - ? Pipirelli $87.156.273 Задржи група
39 R-343 1 5 13 5 0 125 17 7.35 SF 1553 Pipirelli $66.231.450 Промовиран
38 R-343 3 1 4 5 0 53 17 3.12 R1 2444 Pipirelli $-22.207.679 Задржи група
37 P-7 30 0 0 0 0 0 16 0 R2 - Dunnolop $-22.599.472 Спец пот
36 A-19 6 1 2 0 0 41 17 2.41 R1 446 Pipirelli $38.069.602 Промовиран*
35 A-19 8 0 2 0 0 24 17 1.41 QF ? Pipirelli $24.655.698 Задржи група
34 A-19 23 0 1 0 0 7 17 0.41 R2 921 Pipirelli $13.345.471 Задржи група
33 R-85 3 1 9 1 0 93 17 5.47 SF 1021 Pipirelli $37.662.676 Промовиран
32 R-85 10 0 3 0 0 35 11 3.18 - - Pipirelli $-6.761.881 Задржи група