Профил на менаџерот: Kamal Naoui

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Kamal Naoui
Држава: Франција
Пол:Машко
Се приклучи:Сеп 9, 2012
Последна интеракција: Денес во 20:26:46
Постови на форумот:214  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:6 (513)
Освоени поени:20 (1548)
Победи:1 (50)
Подиуми:1 (125)
Пол-позиции:0 (85)
Најбрзи круга:0 (20)
Просечно поени/трка: 3.33 (3.02)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Фев 15, 2015)
Достигнувања:

46% отклучени

(163/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Kamal Naoui Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 45, Трка 4
Број на најавувања:15281
Време поминато на ГПРО:4453.9 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Master - 5
Позиција во сезоната:5
Пари: $??.???.???
Возач: Patric Jani (171)
Технички Директор: Mike Stepney (116)
Екипа во целост:52
Гуми: Yokomama
Име на тим: PSC Green Cobra
Екипен пласман:4
Поени на тимот:289.3331

Спонзори

Seabelt (M3) - 14 трки
Novartiz (M3) - 21 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
74 Elite 34 0 0 0 0 0 17 0 R1 14 Badyear $10.768.099 Испаднат
73 M-3 1 4 10 5 2 102 17 6 R2 24 Yokomama $82.087.280 Промовиран
72 M-3 7 0 1 1 0 32 17 1.88 QF 32 Yokomama $48.226.743 Задржи група
71 Elite 39 0 0 0 0 0 17 0 - 525 Pipirelli $48.682.427 Испаднат
70 M-1 1 5 9 8 2 94 17 5.53 QF 565 Yokomama $86.902.553 Промовиран
69 M-1 9 0 1 0 0 26 17 1.53 R2 252 Yokomama $54.570.557 Задржи група
68 Elite 38 0 0 0 0 0 17 0 - 404 Pipirelli $39.924.167 Испаднат
67 M-4 2 4 7 4 3 80 17 4.71 SF 22 Michelini $54.835.111 Промовиран
66 M-4 18 0 0 0 0 12 17 0.71 SF 46 Yokomama $29.793.137 Задржи група
65 P-5 3 1 6 4 0 70 17 4.12 W 930 Yokomama $61.322.713 Промовиран
64 P-5 5 1 4 3 0 72 17 4.24 QF 128 Yokomama $53.379.761 Задржи група
63 P-5 5 3 4 0 0 65 17 3.82 QF 137 Yokomama $34.603.338 Задржи група
62 P-5 6 0 2 0 1 39 17 2.29 QF 156 Yokomama $34.803.389 Задржи група
61 M-4 37 0 0 0 0 0 17 0 R1 2587 Yokomama $10.638.580 Испаднат
60 P-10 4 0 4 0 0 61 17 3.59 SF 144 Dunnolop $25.471.690 Промовиран
59 P-10 7 0 1 1 0 43 17 2.53 SF 142 Dunnolop $29.567.853 Задржи група
58 M-2 14 0 1 0 0 11 17 0.65 R1 1408 Dunnolop $-2.847.704 Испаднат
57 M-2 6 1 3 4 1 47 17 2.76 R1 4536 Dunnolop $34.929.234 Задржи група
56 P-18 2 2 6 4 1 79 17 4.65 W 337 Dunnolop $44.350.110 Промовиран
55 P-18 5 0 5 2 0 57 17 3.35 R2 171 Dunnolop $44.489.401 Задржи група
54 P-18 4 1 5 1 1 63 17 3.71 R1 118 Dunnolop $34.943.748 Задржи група
53 M-3 35 0 0 0 0 0 17 0 - 759 Pipirelli $43.449.591 Испаднат
52 P-18 1 8 14 10 2 123 17 7.24 F ? Dunnolop $57.087.501 Промовиран
51 P-18 6 0 4 0 0 48 17 2.82 SF ? Dunnolop $39.923.623 Задржи група
50 P-18 14 0 1 0 0 11 17 0.65 - ? Dunnolop $51.873.201 Задржи група
49 A-5 1 6 12 17 4 118 17 6.94 SF 251 Pipirelli $123.431.752 Промовиран
48 A-5 6 0 3 0 0 46 17 2.71 - ? Pipirelli $85.049.996 Задржи група
47 A-5 8 0 0 0 0 26 17 1.53 R1 1302 Pipirelli $57.689.742 Задржи група
46 R-386 1 11 16 16 3 153 17 9 W 1422 Pipirelli $82.189.637 Промовиран
45 R-386 5 2 5 5 0 50 14 3.57 - - Pipirelli $-17.328.635 Задржи група
32 R-69 27 0 0 0 0 0 3 0 - - Pipirelli $14.575.270 Задржи група