Профил на менаџерот: Auke Haarsma

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Auke Haarsma
Држава: Холандија
Пол:Машко
Се приклучи:Сеп 15, 2012
Последна интеракција: Вчера во 13:45:40
Постови на форумот:208  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:8 (719)
Освоени поени:0 (1283)
Победи:0 (40)
Подиуми:0 (121)
Пол-позиции:0 (63)
Најбрзи круга:0 (24)
Просечно поени/трка: 0 (1.78)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Мар 2, 2013)
Достигнувања:

44% отклучени

(155/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Auke Haarsma Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 32, Трка 15
Број на најавувања:11190
Време поминато на ГПРО:2488.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 25
Позиција во сезоната:35
Пари: $??.???.???
Возач: Jacques Servoz-Gavin (138)
Технички Директор: Ron Wass (76)
Екипа во целост:29
Гуми: Avonn
Име на тим: Sjaan Titaan Racing
Екипен пласман:86
Поени на тимот:177.1834

Спонзори

City (A66) - 17 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
74 A-66 2 1 7 2 1 84 17 4.94 F 1614 Pipirelli $78.655.446 Промовиран
73 A-66 10 0 1 0 1 8 17 0.47 R1 2288 Pipirelli $20.935.691 Задржи група
72 P-5 39 0 0 0 0 0 17 0 - 2586 Pipirelli $45.214.691 Испаднат
71 M-5 40 0 0 0 0 0 17 0 - 4396 Avonn $10.625.788 Испаднат
70 Elite 30 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 420 Michelini $807.275 Испаднат
69 M-2 2 3 10 6 0 89 17 5.24 W 24 Michelini $52.356.455 Промовиран
68 M-2 17 0 1 0 0 16 17 0.94 - 81 Yokomama $23.663.612 Задржи група
67 M-2 21 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 176 Dunnolop $53.398.938 Задржи група
66 P-18 1 6 11 12 3 102 17 6 W 143 Dunnolop $92.401.078 Промовиран
65 P-18 5 1 5 0 0 45 17 2.65 - 717 Yokomama $76.863.286 Задржи група
64 A-55 3 5 11 11 2 94 17 5.53 SF 2769 Pipirelli $150.056.125 Промовиран
63 A-55 7 0 3 0 0 34 17 2 R1 1046 Pipirelli $70.521.561 Задржи група
62 A-55 20 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 2075 Pipirelli $100.270.363 Задржи група
61 A-55 19 0 1 0 0 6 17 0.35 R1 3001 Pipirelli $88.029.334 Задржи група
60 A-55 18 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 1792 Pipirelli $19.909.398 Задржи група
59 P-16 36 0 0 0 0 0 17 0 R2 4341 Yokomama $1.708.626 Испаднат
58 M-2 30 0 0 0 0 1 17 0.06 - 260 Badyear $-1.750.442 Испаднат
57 P-20 1 5 9 4 1 98 17 5.76 F 190 Dunnolop $70.227.081 Промовиран
56 P-20 5 1 4 0 0 35 17 2.06 - 973 Badyear $17.143.301 Задржи група
55 A-103 3 2 10 9 3 86 17 5.06 F 3033 Pipirelli $141.950.843 Промовиран
54 A-103 7 1 2 1 1 32 17 1.88 R2 1663 Pipirelli $95.212.969 Задржи група
53 A-103 13 0 0 0 0 18 17 1.06 SF 1724 Pipirelli $102.253.318 Задржи група
52 A-103 22 0 0 0 0 2 16 0.12 - - Pipirelli $42.324.606 Задржи група
51 A-103 18 0 1 0 0 8 17 0.47 R1 ? Pipirelli $26.447.316 Задржи група
50 A-103 9 0 0 0 0 12 17 0.71 - ? Pipirelli $38.631.552 Задржи група
49 P-9 31 0 0 0 0 1 17 0.06 QF ? Dunnolop $5.585.047 Испаднат
48 P-9 20 0 1 0 0 8 17 0.47 - 681 Avonn $1.287.773 Задржи група
47 P-9 27 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 ? Avonn $18.823.937 Задржи група
46 P-9 19 0 1 0 0 8 16 0.5 R2 - Avonn $53.211.848 Задржи група
45 P-9 25 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 404 Avonn $17.732.395 Задржи група
44 P-9 28 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 ? Yokomama $35.293.888 Задржи група
43 A-25 1 4 14 6 7 121 17 7.12 W 414 Pipirelli $54.264.249 Промовиран
42 A-25 9 2 2 1 1 24 17 1.41 R2 ? Pipirelli $39.833.002 Задржи група
41 A-25 5 1 4 0 0 73 17 4.29 SF 439 Pipirelli $29.082.807 Задржи група
40 A-25 17 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 ? Pipirelli $9.276.616 Задржи група
39 A-25 16 0 1 0 2 9 16 0.56 R1 - Pipirelli $15.329.494 Задржи група
38 P-10 22 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 ? Dunnolop $-2.346.510 Испаднат
37 A-69 5 0 8 1 1 69 16 4.31 F - Pipirelli $12.935.170 Промовиран*
36 A-69 11 0 1 0 0 18 17 1.06 QF ? Pipirelli $54.949.919 Задржи група
35 A-69 13 0 1 1 0 13 17 0.76 SF ? Pipirelli $33.408.283 Задржи група
34 A-69 15 0 0 0 0 15 15 1 R1 - Pipirelli $26.414.361 Задржи група
33 R-138 1 8 12 9 1 118 17 6.94 W ? Pipirelli $11.560.536 Промовиран
32 R-138 17 0 0 0 0 3 3 1 - - Pipirelli $6.023.365 Задржи група