Профил на менаџерот: Jose Carballo

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Black GPRO-er - 2008
Име:Jose Carballo
Држава: Шпанија
Пол:Машко
Се приклучи:Сеп 24, 2012
Последна интеракција: Јан 2 2016, 00:41:43
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (173)
Освоени поени:0 (345)
Победи:0 (10)
Подиуми:0 (25)
Пол-позиции:0 (6)
Најбрзи круга:0 (8)
Просечно поени/трка: - (1.99)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

14% отклучени

(49/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Jose Carballo Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 32, Трка 17
Број на најавувања:755
Време поминато на ГПРО:220.5 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
51-72 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
50 A-69 18 0 0 0 0 5 17 0.29 - ? Pipirelli $-14.473.090 Испаднат
49 R-27 1 9 11 2 5 127 17 7.47 SF ? Pipirelli $56.490.343 Промовиран
48 A-84 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $921.828 Испаднат
47 R-369 4 0 4 0 1 50 16 3.12 R1 - Pipirelli $21.701.350 Промовиран
46 A-83 28 0 0 0 0 0 17 0 R1 2124 Pipirelli $-25.799.884 Испаднат
45 R-307 3 0 7 0 2 81 17 4.76 SF 2211 Pipirelli $11.900.721 Промовиран
44 R-307 11 0 1 3 0 23 15 1.53 QF - Pipirelli $18.563.306 Задржи група
43 R-307 13 0 0 0 0 16 17 0.94 R1 2734 Pipirelli $-1.699.532 Задржи група
36-42 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
35 A-73 34 0 0 0 0 0 9 0 - - Pipirelli $-4.482.559 Пензиониран
34 R-76 6 1 2 1 0 42 16 2.62 R1 - Pipirelli $15.428.549 Промовиран
33 R-76 24 0 0 0 0 1 14 0.07 R1 - Pipirelli $14.088.046 Задржи група
32 R-76 31 0 0 0 0 0 1 0 - - Pipirelli $19.520.190 Задржи група