Профил на менаџерот: Guillermo Rossini

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Guillermo Rossini
Држава: Аргентина
Пол:Машко
Се приклучи:Окт 5, 2012
Последна интеракција: Мај 21 2019, 13:48:43
Постови на форумот:63  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (435)
Освоени поени:0 (482)
Победи:0 (11)
Подиуми:0 (35)
Пол-позиции:0 (18)
Најбрзи круга:0 (2)
Просечно поени/трка: - (1.11)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Окт 25, 2012)
Достигнувања:

15% отклучени

(54/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Guillermo Rossini Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 33, Трка 2
Број на најавувања:2665
Време поминато на ГПРО:952 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
71-72 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
70 R-103 27 0 0 0 0 0 2 0 - 11010 Pipirelli $30.305.960 Задржи група
61-69 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
60 A-50 31 0 0 0 0 0 1 0 R1 10836 Pipirelli $10.889.368 Пензиониран
59 A-50 21 0 0 0 0 1 10 0.1 - 7492 Pipirelli $12.645.445 Задржи група
58 A-50 21 0 0 0 0 0 15 0 R2 5590 Pipirelli $3.459.882 Задржи група
57 A-50 17 0 0 0 0 5 16 0.31 R1 4398 Pipirelli $5.303.124 Задржи група
56 A-50 19 0 0 0 0 6 15 0.4 QF 5547 Pipirelli $22.223.929 Задржи група
55 A-50 21 0 0 0 0 5 16 0.31 R1 4895 Pipirelli $12.904.985 Задржи група
54 A-50 18 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 1294 Pipirelli $51.460.299 Задржи група
53 A-50 22 0 0 0 0 1 16 0.06 R1 3966 Pipirelli $33.938.276 Задржи група
52 A-50 21 0 0 0 0 6 17 0.35 R2 893 Pipirelli $9.372.176 Задржи група
51 A-50 19 0 0 0 0 6 17 0.35 QF 1027 Pipirelli $29.458.275 Задржи група
50 A-50 23 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 1017 Pipirelli $21.205.383 Задржи група
49 A-50 20 0 0 0 0 8 17 0.47 QF 1301 Pipirelli $21.227.392 Задржи група
48 R-30 1 9 14 16 1 133 17 7.82 F 1730 Pipirelli $20.775.860 Промовиран
47 A-112 27 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 ? Pipirelli $10.911.951 Испаднат
46 A-112 27 0 0 0 0 0 17 0 QF 1317 Pipirelli $10.290.371 Задржи група
45 A-112 25 0 0 0 0 1 16 0.06 R1 - Pipirelli $8.154.876 Задржи група
44 A-112 21 0 0 0 0 6 17 0.35 SF 915 Pipirelli $11.207.800 Задржи група
43 A-112 23 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 1396 Pipirelli $10.133.600 Задржи група
42 R-263 3 1 6 1 0 85 17 5 SF 1575 Pipirelli $15.694.098 Промовиран
41 A-28 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $16.457.289 Испаднат
40 A-28 26 0 0 0 0 0 16 0 QF - Pipirelli $20.406.832 Задржи група
39 R-338 3 1 8 0 0 74 12 6.17 SF - Pipirelli $15.495.210 Промовиран
38 R-338 8 0 0 0 0 28 16 1.75 R2 - Pipirelli $-14.087.264 Задржи група
37 A-14 37 0 0 0 0 0 13 0 R1 - Pipirelli $10.579.686 Испаднат
36 R-180 3 0 7 1 0 83 17 4.88 R2 1481 Pipirelli $29.561.784 Промовиран
35 R-180 14 0 0 0 0 7 17 0.41 R2 2679 Pipirelli $-7.937.872 Задржи група
34 R-180 12 0 0 0 0 17 17 1 R1 2597 Pipirelli $-25.427.855 Задржи група
33 R-180 19 0 0 0 1 0 16 0 R2 - Pipirelli $4.903.362 Задржи група