Профил на менаџерот: Pedro Jose Moreno

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Pedro Jose Moreno
Држава: Аргентина
Пол:Машко
Се приклучи:Окт 20, 2012
Последна интеракција: Вчера во 19:18:04
Постови на форумот:23  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:13 (838)
Освоени поени:0 (1460)
Победи:0 (49)
Подиуми:0 (123)
Пол-позиции:0 (33)
Најбрзи круга:0 (36)
Просечно поени/трка: 0 (1.74)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

35% отклучени

(129/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Pedro Jose Moreno Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 33, Трка 7
Број на најавувања:14300
Време поминато на ГПРО:4755.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 21
Позиција во сезоната:28
Пари: $??.???.???
Возач: Dave Beuttler (144)
Технички Директор: Mariano Pederzani (91)
Екипа во целост:7
Гуми: Avonn
Име на тим: G.P LATINA
Екипен пласман:120
Поени на тимот:258.8669

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
86 M-3 34 0 0 0 0 0 17 0 - 3125 Avonn $15.153.257 Испаднат
85 P-15 3 1 4 0 2 55 17 3.24 F 1979 Yokomama $18.120.390 Промовиран
84 P-15 9 1 2 0 1 23 17 1.35 R2 497 Yokomama $20.489.991 Задржи група
83 P-15 13 0 1 0 1 14 17 0.82 R1 534 Yokomama $3.366.373 Задржи група
82 A-68 1 5 13 0 3 125 17 7.35 QF 574 Pipirelli $21.540.503 Промовиран
81 A-68 12 1 1 0 0 18 17 1.06 R2 1250 Pipirelli $9.545.690 Задржи група
80 R-136 1 6 13 4 3 126 17 7.41 W 4156 Pipirelli $12.627.004 Промовиран
79 R-136 16 0 0 0 0 0 1 0 - 7156 Pipirelli $19.686.000 Задржи група
78 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
77 A-24 39 0 0 0 0 0 0 - - 9854 Pipirelli $30.825.086 Пензиониран
76 A-24 23 0 0 0 0 4 14 0.29 R2 5976 Pipirelli $51.555.124 Задржи група
75 A-24 20 0 0 0 0 5 12 0.42 - 6436 Pipirelli $31.614.026 Задржи група
74 P-3 38 0 0 0 0 0 2 0 - 8649 Avonn $717.329 Испаднат
73 M-5 40 0 0 0 0 0 8 0 R1 7275 Yokomama $15.217.758 Испаднат
72 P-17 3 1 4 1 3 45 17 2.65 R2 176 Yokomama $60.964.644 Промовиран
71 P-17 18 0 1 0 0 9 17 0.53 R1 1538 Yokomama $54.825.000 Задржи група
70 P-17 5 0 3 1 4 50 17 2.94 R2 159 Yokomama $51.541.967 Задржи група
69 P-17 9 1 1 0 0 18 17 1.06 R2 284 Yokomama $15.194.413 Задржи група
68 M-3 33 0 0 0 0 0 17 0 - 3330 Yokomama $52.417.903 Испаднат
67 P-11 2 4 8 4 1 81 17 4.76 R2 187 Dunnolop $26.927.120 Промовиран
66 P-11 14 0 1 0 0 15 17 0.88 QF 369 Yokomama $27.957.666 Задржи група
65 P-11 7 1 2 1 1 28 17 1.65 R1 170 Yokomama $52.239.230 Задржи група
64 P-11 16 0 1 0 0 8 17 0.47 QF 427 Avonn $65.023.006 Задржи група
63 A-6 1 6 9 6 8 108 17 6.35 W 578 Pipirelli $74.667.374 Промовиран
62 A-6 14 0 1 0 0 14 17 0.82 R2 2977 Pipirelli $45.095.577 Задржи група
61 P-7 30 0 0 0 0 0 17 0 R1 822 Dunnolop $1.002.666 Испаднат
60 P-7 16 0 1 0 0 12 17 0.71 R2 643 Dunnolop $22.052.753 Задржи група
59 P-7 10 0 2 1 0 21 17 1.24 R1 189 Dunnolop $11.890.746 Задржи група
58 P-7 17 0 1 0 0 12 17 0.71 R1 1861 Dunnolop $32.464.444 Задржи група
57 P-7 16 1 1 0 1 10 17 0.59 R1 2321 Dunnolop $37.847.994 Задржи група
56 A-44 1 9 12 10 2 135 17 7.94 W 469 Pipirelli $38.813.807 Промовиран
55 A-44 18 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 4602 Pipirelli $46.078.859 Задржи група
54 A-44 19 0 0 0 0 6 17 0.35 QF 3101 Pipirelli $19.664.719 Задржи група
53 P-23 33 0 0 0 0 0 17 0 - 3421 Dunnolop $6.849.982 Испаднат
52 A-4 3 2 7 0 0 78 17 4.59 R1 352 Pipirelli $28.290.462 Промовиран
51 A-4 23 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 ? Pipirelli $30.162.139 Задржи група
50 A-4 11 1 2 0 0 22 17 1.29 R1 ? Pipirelli $13.397.067 Задржи група
49 A-4 7 0 5 1 0 44 17 2.59 R2 799 Pipirelli $24.340.719 Задржи група
48 A-4 16 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 ? Pipirelli $10.388.699 Задржи група
47 P-22 38 0 0 0 0 0 17 0 - 464 Avonn $4.814.684 Испаднат
46 A-79 2 2 8 0 3 83 17 4.88 QF 359 Pipirelli $45.082.422 Промовиран
45 A-79 17 0 0 1 1 10 16 0.62 QF - Pipirelli $18.666.347 Задржи група
44 A-79 21 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 ? Pipirelli $13.089.417 Задржи група
43 P-9 37 0 0 0 0 0 17 0 - 626 Avonn $2.327.396 Испаднат
42 P-9 17 0 0 0 1 12 17 0.71 R1 493 Avonn $32.164.829 Задржи група
41 P-9 26 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 414 Avonn $9.758.036 Задржи група
40 P-9 22 0 0 0 0 3 17 0.18 - ? Yokomama $30.371.633 Задржи група
39 A-73 3 0 4 0 1 63 17 3.71 QF 600 Pipirelli $84.772.461 Промовиран
38 A-73 8 1 2 0 0 27 17 1.59 R1 798 Pipirelli $50.187.042 Задржи група
37 A-73 22 0 0 0 0 2 13 0.15 R2 - Pipirelli $28.154.749 Задржи група
36 R-370 4 2 6 3 0 74 17 4.35 F 1477 Pipirelli $23.008.991 Промовиран
35 A-74 35 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $6.747.182 Испаднат
34 R-301 2 4 7 0 0 83 17 4.88 SF ? Pipirelli $21.742.161 Промовиран
33 R-301 27 0 0 0 0 0 11 0 - - Pipirelli $3.587.677 Задржи група