Профил на менаџерот: Roberto Schumacher

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Roberto Schumacher
Држава: Аргентина
Пол:Машко
Се приклучи:Окт 31, 2012
Последна интеракција: Вчера во 22:21:27
Постови на форумот:418  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:7 (668)
Освоени поени:16 (1775)
Победи:1 (63)
Подиуми:1 (160)
Пол-позиции:0 (61)
Најбрзи круга:0 (26)
Просечно поени/трка: 2.29 (2.66)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јун 28, 2016)
Достигнувања:

48% отклучени

(168/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Roberto Schumacher Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 33, Трка 9
Број на најавувања:8337
Време поминато на ГПРО:3346.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 67
Позиција во сезоната:6
Пари: $??.???.???
Возач: Jonny Ganley (123)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:5
Гуми: Pipirelli
Име на тим: VATANEN
Екипен пласман:18
Поени на тимот:231.0002

Спонзори

PAS (P21) - 4 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Roberto Schumacher (Последна обнова: Ное 29 2014, 17:53:57)
_____________$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
___________$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
________$$$$___$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
______$$$$______$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
____$$$$$________$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
___$$$$$__________$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
__$$$$$_____�______$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
_$$$$$$____________$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
_$$$$$$___________$$$$$$$$$___________$$$$$$
_$$$$$$$_________$$$_$$$_$$$_________$$$$$$$
_$$$$$$$$______$$$$___$___$$$$______$$$$$$$$
_$$$$$$$$$$$$$$$$$___$$$___$$$$$$$$$$$$$$$$$
_$$$_$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_o$$
_$$$__$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$__$$$
__$$$__$’$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$__o$$$
__’$$o__$$__$$’$$$$$$$$$$$$$$’$$__$$_____o$$$
___$$o$____$$__’$$’$$’$$’__$$______$___o$$$$$
____$$$o$__$____$$___$$___$$_____$$__o$$$$
_____’$$$$O$____$$____$$___$$ ____o$$$$$$
_______’$$$O$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$O$$
_________$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
___________$$$$O$$$$$$$$$’$$$$$$$’$