Профил на менаџерот: Pellegrino Lorenzo

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Pellegrino Lorenzo
Држава: Италија
Пол:Не е определено
Се приклучи:Ное 8, 2012
Последна интеракција: Мај 6 2013, 19:01:43
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (32)
Освоени поени:0 (25)
Победи:0 (0)
Подиуми:0 (2)
Пол-позиции:0 (0)
Најбрзи круга:0 (0)
Просечно поени/трка: - (0.78)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

1% отклучени

(4/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Pellegrino Lorenzo Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 33, Трка 11
Број на најавувања:280
Време поминато на ГПРО:58.7 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
36-86 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
35 R-3 19 0 0 0 0 4 9 0.44 R2 - Pipirelli $11.834.733 Задржи група
34 R-3 11 0 2 0 0 18 16 1.12 R2 - Pipirelli $2.421.111 Задржи група
33 R-3 20 0 0 0 0 3 7 0.43 - - Pipirelli $9.890.379 Задржи група