Профил на менаџерот: Rui Franco

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Rui Franco
Држава: Португалија
Пол:Машко
Се приклучи:Ное 14, 2012
Последна интеракција: Ное 12 2016, 00:36:51
Постови на форумот:4  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (374)
Освоени поени:0 (687)
Победи:0 (18)
Подиуми:0 (53)
Пол-позиции:0 (4)
Најбрзи круга:0 (22)
Просечно поени/трка: - (1.84)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

17% отклучени

(61/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Rui Franco Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 33, Трка 13
Број на најавувања:5719
Време поминато на ГПРО:2942.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
56-73 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
55 A-58 36 0 0 0 0 0 15 0 - 8341 Pipirelli $10.803.904 Испаднат
54 P-18 30 0 0 0 0 3 16 0.19 R1 4639 Dunnolop $4.478.745 Испаднат
53 P-18 22 0 0 0 0 9 17 0.53 QF 3715 Dunnolop $37.272.102 Задржи група
52 P-18 14 0 0 0 0 11 17 0.65 R2 ? Dunnolop $74.909.413 Задржи група
51 A-76 2 2 11 0 5 98 17 5.76 W 321 Pipirelli $64.300.538 Промовиран
50 A-76 18 0 0 0 0 7 17 0.41 R2 1351 Pipirelli $68.136.843 Задржи група
49 A-76 16 0 0 0 0 8 17 0.47 QF ? Pipirelli $85.512.472 Задржи група
48 R-172 3 2 6 1 0 81 17 4.76 R2 ? Pipirelli $70.226.519 Промовиран
47 A-28 24 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 1629 Pipirelli $-6.815.365 Испаднат
46 R-32 2 5 8 2 4 102 17 6 F ? Pipirelli $54.510.856 Промовиран
45 A-40 37 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $7.629.069 Испаднат
44 A-40 14 0 1 0 3 12 17 0.71 R1 ? Pipirelli $17.472.822 Задржи група
43 A-40 7 0 1 0 0 22 15 1.47 QF - Pipirelli $14.507.719 Задржи група
42 A-40 10 0 1 0 2 24 17 1.41 QF ? Pipirelli $20.943.486 Задржи група
41 A-40 5 1 5 0 2 44 17 2.59 SF ? Pipirelli $18.761.464 Задржи група
40 A-40 11 0 0 0 0 19 17 1.12 QF ? Pipirelli $20.416.032 Задржи група
39 P-19 30 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 ? Avonn $46.571.193 Испаднат
38 A-48 2 3 6 0 2 69 17 4.06 R1 ? Pipirelli $47.712.153 Промовиран
37 A-48 16 0 1 0 0 9 17 0.53 R1 ? Pipirelli $49.972.017 Задржи група
36 A-48 8 1 1 0 0 20 17 1.18 R1 715 Pipirelli $53.564.809 Задржи група
35 R-68 1 4 9 1 2 98 17 5.76 F ? Pipirelli $46.601.867 Промовиран
34 R-68 7 0 3 0 2 42 17 2.47 R1 ? Pipirelli $-19.809.636 Задржи група
33 R-68 27 0 0 0 0 0 5 0 - - Pipirelli $10.391.633 Задржи група