Профил на менаџерот: Noel Barengo

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Noel Barengo
Држава: Финска
Пол:Не е определено
Се приклучи:Авг 10, 2008
Последна интеракција: Ное 1 2009, 18:52:52
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (104)
Освоени поени:0 (129)
Победи:0 (6)
Подиуми:0 (11)
Пол-позиции:0 (0)
Најбрзи круга:0 (10)
Просечно поени/трка: - (1.24)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

4% отклучени

(16/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Noel Barengo Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 10, Трка 12
Број на најавувања:513
Време поминато на ГПРО:40.1 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
18-86 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
17 R-174 22 0 0 0 0 0 2 0 R1 - Pipirelli $6.945.929 Задржи група
16 R-174 7 3 4 0 5 47 17 2.76 QF ? blank $718.019 Задржи група
15 R-174 18 0 0 0 0 7 17 0.41 - ? blank $11.085.446 Задржи група
14 A-56 34 0 0 0 0 0 17 0 - ? blank $860.518 Испаднат
13 A-56 26 0 0 0 0 0 17 0 - ? blank $298.711 Задржи група
12 R-10 2 3 7 0 2 71 17 4.18 - ? blank $10.393.608 Промовиран
11 A-11 33 0 0 0 3 0 13 0 - - blank $-3.780.298 Испаднат
10 R-10 20 0 0 0 0 4 4 1 - - blank $5.034.597 Промовиран*