Профил на менаџерот: Lazar Petkovic

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Lazar Petkovic
Држава: Србија
Пол:Машко
Се приклучи:Ное 22, 2012
Последна интеракција: Вчера во 22:43:19
Постови на форумот:294  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:3 (686)
Освоени поени:10 (1224)
Победи:0 (39)
Подиуми:0 (108)
Пол-позиции:0 (48)
Најбрзи круга:0 (61)
Просечно поени/трка: 3.33 (1.78)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Ное 25, 2012)
Достигнувања:

47% отклучени

(166/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Lazar Petkovic Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 33, Трка 15
Број на најавувања:13846
Време поминато на ГПРО:10869 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 20
Позиција во сезоната:5
Пари: $?.???.???
Возач: John Wickens (147)
Технички Директор: Danny Corbett (92)
Екипа во целост:26
Гуми: Yokomama
Име на тим: Digital F1 Team
Екипен пласман:115
Поени на тимот:64.3333

Спонзори

Time Warning (P20) - 16 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
73 P-20 14 0 0 0 0 11 17 0.65 QF 1186 Yokomama $12.817.093 Задржи група
72 P-20 21 0 0 0 0 4 17 0.24 QF 361 Yokomama $21.342.005 Задржи група
71 M-1 30 0 0 0 0 0 17 0 R1 145 Dunnolop $3.020.096 Испаднат
70 Elite 37 0 0 0 0 0 17 0 - 3128 Contimental $10.564.739 Испаднат
69 M-2 3 1 2 2 3 51 17 3 F 1014 Michelini $21.481.785 Промовиран
68 M-2 9 1 3 0 1 22 17 1.29 R2 4166 Contimental $34.137.023 Задржи група
67 P-10 2 2 8 7 3 82 17 4.82 QF 185 Yokomama $72.002.324 Промовиран
66 P-10 11 0 2 0 0 20 17 1.18 - 2673 Yokomama $13.890.019 Задржи група
65 P-10 9 2 2 0 2 28 17 1.65 R1 363 Yokomama $24.023.688 Задржи група
64 P-10 10 0 2 0 0 17 17 1 R2 4150 Avonn $25.562.361 Задржи група
63 P-10 12 0 0 0 0 11 17 0.65 R2 4507 Yokomama $13.358.932 Задржи група
62 P-10 9 0 2 0 0 26 17 1.53 R1 277 Yokomama $6.133.669 Задржи група
61 P-10 16 0 1 2 1 12 17 0.71 R1 306 Yokomama $8.771.180 Задржи група
60 M-4 28 0 0 0 1 4 17 0.24 R2 241 Dunnolop $9.626.773 Испаднат
59 M-4 19 0 1 0 1 10 17 0.59 R1 5587 Dunnolop $7.555.780 Задржи група
58 M-4 27 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 191 Dunnolop $3.324.303 Задржи група
57 M-4 16 0 1 1 1 12 17 0.71 R1 2563 Dunnolop $39.474.083 Задржи група
56 P-17 1 8 13 12 9 131 17 7.71 W 43 Dunnolop $52.584.454 Промовиран
55 P-17 6 3 4 0 2 47 17 2.76 R1 190 Dunnolop $45.630.138 Задржи група
54 P-17 7 1 3 1 0 28 17 1.65 R1 3056 Dunnolop $45.286.788 Задржи група
53 A-42 2 4 16 11 7 130 17 7.65 SF 291 Pipirelli $45.102.725 Промовиран
52 A-42 5 1 5 1 0 62 17 3.65 R1 553 Pipirelli $31.043.811 Задржи група
51 A-42 16 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 918 Pipirelli $12.752.081 Задржи група
50 P-19 30 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 221 Yokomama $1.328.624 Испаднат
49 M-2 32 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Badyear $8.853.335 Испаднат
48 P-19 1 5 9 5 6 87 17 5.12 SF 78 Dunnolop $43.718.544 Промовиран
47 P-19 7 2 3 0 1 34 17 2 QF ? Yokomama $18.287.514 Задржи група
46 P-19 14 0 0 0 0 11 17 0.65 - ? Yokomama $12.633.432 Задржи група
45 M-1 28 0 0 0 1 1 17 0.06 R1 152 Dunnolop $-1.083.548 Испаднат
44 M-1 25 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 96 Dunnolop $5.204.897 Задржи група
43 M-1 27 0 0 0 0 5 17 0.29 - 144 Dunnolop $4.499.495 Задржи група
42 P-15 2 3 10 1 7 93 17 5.47 F ? Dunnolop $26.323.408 Промовиран
41 P-15 11 0 0 0 0 20 17 1.18 R2 240 Avonn $19.678.673 Задржи група
40 P-15 21 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 ? Dunnolop $22.940.196 Задржи група
39 P-15 5 1 4 1 4 44 17 2.59 R2 ? Dunnolop $43.755.889 Задржи група
38 P-15 17 0 1 0 0 12 17 0.71 R1 ? Dunnolop $14.816.293 Задржи група
37 A-33 3 1 7 0 4 71 17 4.18 R2 ? Pipirelli $27.303.568 Промовиран
36 A-33 15 0 1 0 2 12 17 0.71 QF ? Pipirelli $25.225.765 Задржи група
35 R-241 2 4 8 4 5 89 17 5.24 W ? Pipirelli $25.412.461 Промовиран
34 R-241 13 0 0 0 0 13 17 0.76 R2 2341 Pipirelli $-12.325.931 Задржи група
33 R-241 26 0 0 0 0 0 3 0 - - Pipirelli $2.442.941 Задржи група