Профил на менаџерот: Johan Mosquera

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Johan Mosquera
Држава: Колумбија
Пол:Машко
Се приклучи:Дек 3, 2012
Последна интеракција: Мај 7 2022, 04:07:29
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:8 (406)
Освоени поени:0 (758)
Победи:0 (18)
Подиуми:0 (53)
Пол-позиции:0 (9)
Најбрзи круга:0 (0)
Просечно поени/трка: 0 (1.87)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

13% отклучени

(49/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Johan Mosquera Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 39, Трка 2
Број на најавувања:1527
Време поминато на ГПРО:440 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 35
Позиција во сезоната:27
Пари: $??.???.???
Возач: Silvio Buemi (98)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:3
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Colombia Racing
Екипен пласман:434
Поени на тимот:79.5332

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
86 A-35 18 0 0 0 0 4 13 0.31 - 5535 Pipirelli $102.251.829 Задржи група
85 A-35 19 0 0 0 0 3 10 0.3 R1 5885 Pipirelli $95.289.108 Задржи група
84 A-35 25 0 0 0 0 0 17 0 - 2389 Pipirelli $83.840.348 Задржи група
83 A-35 18 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 4513 Pipirelli $110.777.252 Задржи група
82 A-35 28 0 0 0 0 0 17 0 R2 2470 Pipirelli $100.221.698 Задржи група
81 A-35 27 0 0 0 0 0 17 0 R1 2611 Pipirelli $86.355.281 Задржи група
80 R-3 1 5 13 7 0 127 17 7.47 W 3593 Pipirelli $71.071.828 Промовиран
79 R-3 5 1 3 0 0 67 17 3.94 QF 3167 Pipirelli $22.793.498 Задржи група
78 R-3 5 1 3 1 0 66 17 3.88 R1 3259 Pipirelli $41.472.863 Задржи група
77 R-3 5 1 2 0 0 46 17 2.71 QF 3134 Pipirelli $13.636.240 Задржи група
76 R-3 22 0 0 0 0 0 15 0 R1 6040 Pipirelli $50.792.312 Задржи група
75 R-3 20 0 0 0 0 0 8 0 - 7224 Pipirelli $48.084.124 Задржи група
74 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
73 R-102 16 0 0 0 0 0 4 0 R1 9741 Pipirelli $29.306.100 Задржи група
72 A-26 40 0 0 0 0 0 8 0 - 7620 Pipirelli $80.148.018 Испаднат
71 A-26 37 0 0 0 0 0 14 0 - 6372 Pipirelli $49.038.412 Задржи група
70 R-29 3 1 7 0 0 79 17 4.65 R2 3680 Pipirelli $12.969.741 Промовиран
69 R-29 13 0 0 0 0 10 15 0.67 R2 5718 Pipirelli $25.519.483 Задржи група
68 R-29 12 0 0 0 0 7 15 0.47 R1 5634 Pipirelli $36.096.081 Задржи група
67 R-29 18 0 0 0 0 0 13 0 - 6564 Pipirelli $24.000.359 Задржи група
57-66 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
56 A-90 35 0 0 0 0 0 10 0 - 8222 Pipirelli $66.817.286 Испаднат
55 A-90 30 0 0 0 0 0 12 0 R2 7863 Pipirelli $61.039.960 Задржи група
54 R-311 3 3 6 0 0 101 17 5.94 SF 2962 Pipirelli $37.002.179 Промовиран
53 R-311 7 1 1 0 0 41 9 4.56 - 8291 Pipirelli $22.663.934 Задржи група
48-52 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
47 R-392 18 0 0 0 0 0 11 0 R2 - Pipirelli $81.341.053 Задржи група
45-46 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
44 A-76 37 0 0 0 0 0 4 0 - - Pipirelli $-6.962.483 Пензиониран
43 R-327 5 1 6 0 0 58 14 4.14 QF - Pipirelli $4.160.709 Промовиран*
42 R-327 9 0 1 0 0 30 13 2.31 R2 - Pipirelli $11.694.079 Задржи група
41 R-327 10 0 2 0 0 19 16 1.19 QF - Pipirelli $2.925.115 Задржи група
40 A-11 37 0 0 0 0 0 8 0 - - Pipirelli $-9.944.276 Испаднат
39 R-104 1 4 9 1 0 96 15 6.4 R2 - Pipirelli $34.581 Промовиран
37 R-28 17 0 0 0 0 1 8 0.12 - - Pipirelli $6.626.464 Задржи група
34 R-148 15 0 0 0 3 4 8 0.5 R2 - Pipirelli $1.279.919 Задржи група