Профил на менаџерот: Davide Callegari

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Alfa generic - 1984 / 85
Име:Davide Callegari
Држава: Италија
Пол:Машко
Се приклучи:Дек 26, 2012
Последна интеракција: Вчера во 14:51:57
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:6 (629)
Освоени поени:0 (1206)
Победи:0 (18)
Подиуми:0 (79)
Пол-позиции:0 (17)
Најбрзи круга:0 (9)
Просечно поени/трка: 0 (1.92)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

20% отклучени

(69/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Davide Callegari Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 34, Трка 5
Број на најавувања:5677
Време поминато на ГПРО:1834.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 64
Позиција во сезоната:19
Пари: $??.???.???
Возач: Eppie Leiski (116)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:11
Гуми: Pipirelli
Име на тим: CARBONARA TEAM ITA
Екипен пласман:111
Поени на тимот:128.1332

Спонзори

Hemmessy (A64) - 1 трки
Sega Sammy Stock (A64) - 1 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
70 A-64 10 0 1 0 0 37 17 2.18 SF 2452 Pipirelli $63.069.456 Задржи група
69 A-64 12 0 0 0 0 8 17 0.47 R1 1126 Pipirelli $19.627.198 Задржи група
68 A-64 11 0 1 1 0 15 17 0.88 QF 1235 Pipirelli $24.366.666 Задржи група
67 A-64 12 1 2 0 1 23 17 1.35 R1 1468 Pipirelli $4.053.598 Задржи група
66 A-64 19 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 1772 Pipirelli $9.227.303 Задржи група
65 A-64 28 0 0 0 0 0 17 0 R2 5088 Pipirelli $3.307.587 Задржи група
64 P-23 33 0 0 0 0 0 17 0 R1 2875 Contimental $5.541.901 Испаднат
63 P-23 24 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 590 Contimental $37.934.445 Задржи група
62 P-23 25 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 1760 Dunnolop $50.234.429 Задржи група
61 A-23 1 6 13 5 2 114 17 6.71 QF 676 Pipirelli $74.212.413 Промовиран
60 A-23 4 0 6 0 3 63 17 3.71 QF 1164 Pipirelli $84.694.627 Задржи група
59 A-23 4 1 4 0 0 64 17 3.76 SF 2341 Pipirelli $68.784.004 Задржи група
58 A-23 7 0 2 1 0 40 17 2.35 R2 2393 Pipirelli $36.641.131 Задржи група
57 P-24 30 0 0 0 0 0 17 0 R2 1209 Yokomama $11.669.549 Испаднат
56 P-24 19 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 702 Contimental $26.346.332 Задржи група
55 P-24 24 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 371 Dunnolop $21.705.985 Задржи група
54 P-24 19 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 5004 Contimental $30.384.537 Задржи група
53 A-35 3 3 9 6 0 96 17 5.65 SF 2889 Pipirelli $52.041.127 Промовиран
52 A-35 4 1 6 1 0 68 17 4 SF 680 Pipirelli $42.701.136 Задржи група
51 A-35 6 1 8 1 2 69 17 4.06 SF 543 Pipirelli $15.207.249 Задржи група
50 A-35 8 0 0 1 0 26 17 1.53 QF ? Pipirelli $18.425.446 Задржи група
49 A-35 7 1 3 0 0 58 17 3.41 R1 727 Pipirelli $26.118.893 Задржи група
48 A-35 5 2 4 0 0 42 17 2.47 R2 893 Pipirelli $29.996.968 Задржи група
47 A-35 7 1 2 0 0 49 17 2.88 QF 494 Pipirelli $25.498.222 Задржи група
46 A-35 5 0 3 0 1 40 17 2.35 R2 ? Pipirelli $45.031.247 Задржи група
45 A-35 14 0 0 0 0 12 17 0.71 R2 ? Pipirelli $34.992.278 Задржи група
44 A-35 22 0 0 0 0 3 17 0.18 QF 1008 Pipirelli $12.107.537 Задржи група
43 A-35 16 0 0 0 0 9 17 0.53 R2 878 Pipirelli $14.588.885 Задржи група
42 A-35 16 0 0 0 0 6 17 0.35 R2 ? Pipirelli $19.300.197 Задржи група
41 P-20 38 0 0 0 0 0 17 0 R1 593 Yokomama $1.062.815 Испаднат
40 A-83 2 1 6 0 0 60 17 3.53 SF ? Pipirelli $51.785.153 Промовиран
39 A-83 11 0 0 0 0 22 17 1.29 R2 1099 Pipirelli $24.594.003 Задржи група
38 R-317 5 0 5 0 0 68 16 4.25 QF - Pipirelli $14.630.938 Промовиран
37 R-317 6 0 1 0 0 53 17 3.12 F 2089 Pipirelli $-33.624.903 Задржи група
36 R-317 4 0 3 0 0 68 17 4 F ? Pipirelli $-17.687.548 Задржи група
35 R-317 7 0 0 1 0 39 16 2.44 QF - Pipirelli $4.388.461 Задржи група
34 R-317 9 0 0 0 0 24 13 1.85 - - Pipirelli $7.148.480 Задржи група