Профил на менаџерот: David Primier

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:David Primier
Држава: Канада
Пол:Машко
Се приклучи:Мар 1, 2013
Последна интеракција: Денес во 16:12:16
Постови на форумот:1  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:6 (647)
Освоени поени:0 (1948)
Победи:0 (66)
Подиуми:0 (177)
Пол-позиции:0 (47)
Најбрзи круга:0 (116)
Просечно поени/трка: 0 (3.01)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

47% отклучени

(167/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до David Primier Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 35, Трка 4
Број на најавувања:3295
Време поминато на ГПРО:289.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 18
Позиција во сезоната:34
Пари: $?.???.???
Возач: Nicola Colciago (99)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:1
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

Orecla (R31) - 49 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
74 R-31 2 5 12 1 4 116 17 6.82 F 2812 Pipirelli $14.610.422 Промовиран
73 R-31 7 0 0 0 0 37 15 2.47 SF 5561 Pipirelli $-15.600.801 Задржи група
72 A-21 40 0 0 0 0 0 11 0 - 6741 Pipirelli $-23.763.921 Пензиониран
71 R-113 3 3 7 3 3 79 17 4.65 F 5715 Pipirelli $7.332.137 Промовиран
70 R-113 5 2 5 2 0 49 16 3.06 SF 4638 Pipirelli $-14.429.892 Задржи група
69 R-113 8 4 4 0 3 48 16 3 R2 5918 Pipirelli $-19.951.841 Задржи група
68 R-113 4 0 9 2 1 79 17 4.65 SF 2930 Pipirelli $-5.946.975 Задржи група
67 R-113 15 0 0 0 0 2 11 0.18 R1 7598 Pipirelli $-14.119.451 Задржи група
66 R-113 7 0 2 0 2 47 16 2.94 R2 5451 Pipirelli $-18.693.372 Задржи група
65 A-50 37 0 0 0 0 0 7 0 - 11125 Pipirelli $-19.098.762 Пензиониран
64 R-141 4 4 7 5 1 83 17 4.88 W 3134 Pipirelli $12.576.979 Промовиран
63 R-141 10 0 0 0 0 25 15 1.67 QF 6355 Pipirelli $-27.162.831 Задржи група
62 R-141 5 1 5 2 5 42 17 2.47 SF 5017 Pipirelli $925.841 Задржи група
61 R-141 8 0 3 0 3 36 17 2.12 R1 4920 Pipirelli $5.508.670 Задржи група
60 R-141 9 0 4 0 4 47 16 2.94 SF 4884 Pipirelli $-17.509.066 Задржи група
59 R-141 1 7 12 3 7 126 17 7.41 SF 2956 Pipirelli $-9.595.339 Задржи група
58 R-141 5 0 5 1 4 61 17 3.59 QF 5329 Pipirelli $14.078.041 Задржи група
57 A-9 31 0 0 0 1 0 15 0 R1 6064 Pipirelli $-30.200.010 Испаднат
56 R-57 3 1 11 1 1 100 17 5.88 SF 3589 Pipirelli $16.121.107 Промовиран
55 R-57 9 0 1 0 0 23 17 1.35 QF 4638 Pipirelli $17.379.463 Задржи група
54 A-125 17 0 1 0 1 6 16 0.38 R1 4801 Pipirelli $-1.450.739 Испаднат
53 R-219 2 2 10 0 2 100 16 6.25 SF 4773 Pipirelli $7.800.631 Промовиран
52 A-119 8 1 3 0 4 32 17 1.88 R1 ? Pipirelli $-11.537.737 Испаднат
51 A-119 5 0 6 0 3 46 17 2.71 QF ? Pipirelli $18.525.075 Задржи група
50 A-119 4 2 6 0 5 70 17 4.12 SF ? Pipirelli $9.001.830 Задржи група
49 A-119 8 0 3 0 1 35 17 2.06 QF ? Pipirelli $11.740.146 Задржи група
48 R-236 3 5 12 0 12 100 17 5.88 SF ? Pipirelli $4.126.876 Промовиран
47 A-106 20 0 0 0 1 5 17 0.29 R2 ? Pipirelli $-13.110.630 Испаднат
46 R-375 1 10 14 14 12 128 17 7.53 W ? Pipirelli $4.869.857 Промовиран
45 R-375 2 7 11 1 10 102 17 6 QF ? Pipirelli $-11.658.246 Задржи група
44 A-111 12 1 2 0 1 19 17 1.12 R1 ? Pipirelli $-33.881.440 Испаднат
43 A-111 16 1 1 0 3 12 17 0.71 R1 ? Pipirelli $1.088.596 Задржи група
42 R-31 2 5 10 2 8 100 17 5.88 SF ? Pipirelli $8.667.272 Промовиран
41 R-31 9 1 2 0 9 30 17 1.76 R1 ? Pipirelli $-23.631.966 Задржи група
40 R-31 9 0 3 3 1 33 17 1.94 SF ? Pipirelli $-9.440.441 Задржи група
39 R-31 9 0 1 2 0 16 17 0.94 QF ? Pipirelli $-6.635.614 Задржи група
38 R-31 13 0 0 2 0 18 17 1.06 QF ? Pipirelli $-3.664.027 Задржи група
37 R-31 3 2 3 3 2 63 16 3.94 F - Pipirelli $-15.790.254 Задржи група
36 R-31 9 2 2 0 1 33 17 1.94 R1 ? Pipirelli $-1.976.062 Задржи група
35 R-31 29 0 0 0 1 0 13 0 - - Pipirelli $-1.500.894 Задржи група