Профил на менаџерот: Brad Park

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Brad Park
Држава: Шкотска
Пол:Машко
Се приклучи:Мар 27, 2013
Последна интеракција: Денес во 21:18:56
Постови на форумот:435  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:13 (580)
Освоени поени:8 (779)
Победи:0 (26)
Подиуми:0 (64)
Пол-позиции:0 (43)
Најбрзи круга:0 (31)
Просечно поени/трка: 0.62 (1.34)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Мар 31, 2013)
Достигнувања:

34% отклучени

(124/368)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Brad Park Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 35, Трка 11
Број на најавувања:19514
Време поминато на ГПРО:1859.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 7
Позиција во сезоната:13
Пари: $??.???.???
Возач: Tobias la Rosa (110)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:13
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Jordan F1
Екипен пласман:147
Поени на тимот:245.1334

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Brad Park (Последна обнова: Јул 2 2018, 10:00:03)
27 March 2013 - Joined GPRO
1st Season - joined when 3 races until the end of the season. Have done a lot of reading and have passed the test. Just getting used to the game with the last 2 races to go and then a proper season awaits. Feel it will be a very tough season but an eventful one :)

S60 - Promotion to Pro for the first time!

S61 - Retained Pro for a season before relegating in S62. Gutted but everything went against me, the driver, the car, the tyre - everything!

S63 - Rejoined Kinguin hoping the team would stick together and continue it's great success over the last few seasons. This will be my first season back in Ama with a new driver and I plan to promote again in the next 3 seasons.

S65 - After Kinguin fell apart, I've come back to Jordan F1 and this is where I shall remain for the forseeable future.