Профил на менаџерот: Didier Cave

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Didier Cave
Држава: Франција
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 1, 2013
Последна интеракција: Вчера во 21:40:00
Постови на форумот:64  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:9 (881)
Освоени поени:6 (2087)
Победи:0 (71)
Подиуми:0 (177)
Пол-позиции:0 (33)
Најбрзи круга:0 (75)
Просечно поени/трка: 0.67 (2.37)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

51% отклучени

(191/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Didier Cave Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 35, Трка 12
Број на најавувања:18282
Време поминато на ГПРО:4118.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 23
Позиција во сезоната:15
Пари: $???.???.???
Возач: Nigel Gethin (140)
Технички Директор: Jason Martin (91)
Екипа во целост:16
Гуми: Yokomama
Име на тим: VR46 Bianco
Екипен пласман:137
Поени на тимот:172.2999

Спонзори

Intercom (A5) - 24 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Didier Cave (Последна обнова: Јун 21 2015, 15:03:23)
Saison 37 (rookie - 340): 6eme, 3 victoires et 4 podiums (47 points)

Saison 38 (rookie - 340): Coupe, 7eme, 1 victoire et 3 podiums (41 points)

Saison 39 (rookie - 340): Promotion en amateur, 2ème, 4 victoires et 15 podiums (125 points et les 17 courses dans les points)

Saison 40 (amateur - 120): 5ème, 1 victoire et 2 podiums (40 points)

Saison 41 (amateur - 120): 5ème, 1 victoire et 4 podiums (54 points)

Saison 42 (amateur - 120): 6ème, 4 podiums (40 points)

Saison 43 (amateur - 120): 4ème, 7 podiums (83 points et les 17 courses dans les points)

Saison 44 (amateur - 120): 4ème, 3 victoires et 4 podiums (63 points)

Saison 45 (amateur - 120): 1er au championnat et coupe, promotion en Pro (112 points et les 17 courses dans les points)

Saison 46 (pro - 8): 9ème, 1 podium (19 points)

Saison 47 (pro - 8): 3ème, promotion en master et coupe, 1 victoire et 3 podiums (61 points)