Профил на менаџерот: Stephane Fiorillo

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Stephane Fiorillo
Држава: Франција
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 4, 2013
Последна интеракција: Мај 13 2017, 12:02:33
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (316)
Освоени поени:0 (1043)
Победи:0 (20)
Подиуми:0 (90)
Пол-позиции:0 (16)
Најбрзи круга:0 (7)
Просечно поени/трка: - (3.3)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

17% отклучени

(60/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Stephane Fiorillo Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 35, Трка 13
Број на најавувања:1869
Време поминато на ГПРО:816 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
59-71 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
58 R-4 12 0 0 0 0 12 7 1.71 R1 9123 Pipirelli $4.518.190 Задржи група
57 R-4 8 0 1 0 0 15 5 3 R1 10378 Pipirelli $12.517.263 Задржи група
56 A-67 34 0 0 0 0 0 13 0 R1 6982 Pipirelli $11.064.790 Испаднат
55 R-288 1 5 14 1 6 119 17 7 F 3232 Pipirelli $32.598.264 Промовиран
54 R-288 7 0 1 0 0 29 14 2.07 R2 7185 Pipirelli $-6.189.819 Задржи група
53 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
52 A-1 35 0 0 0 0 0 7 0 - - Pipirelli $-22.880.283 Пензиониран
51 R-112 5 0 4 0 0 67 17 3.94 F 2268 Pipirelli $389.128 Промовиран*
50 R-112 9 0 3 0 0 36 17 2.12 R2 2248 Pipirelli $9.915.666 Задржи група
49 R-112 5 0 1 0 0 63 16 3.94 QF - Pipirelli $-3.780.442 Задржи група
48 R-383 2 1 12 1 0 101 17 5.94 W 2276 Pipirelli $-19.211.194 Задржи група
47 R-383 3 2 8 0 0 98 17 5.76 SF ? Pipirelli $-25.009.278 Задржи група
46 A-86 36 0 0 0 0 0 8 0 R1 - Pipirelli $16.270.655 Пензиониран
45 R-137 1 3 13 5 0 117 17 6.88 W 1941 Pipirelli $48.140.195 Промовиран
44 A-17 30 0 0 0 0 0 17 0 R2 1616 Pipirelli $-20.658.399 Испаднат
43 R-39 4 1 7 3 0 91 17 5.35 SF 2496 Pipirelli $21.660.366 Промовиран
42 R-39 2 1 10 3 0 97 17 5.71 SF 1755 Pipirelli $-12.372.307 Задржи група
41 R-39 9 2 3 1 0 44 17 2.59 SF ? Pipirelli $-22.056.257 Задржи група
40 A-87 33 0 0 0 0 0 9 0 R1 - Pipirelli $-4.094.474 Пензиониран
39 R-181 8 0 1 2 0 33 17 1.94 QF ? Pipirelli $1.072.472 Промовиран
38 A-9 34 0 0 0 0 0 11 0 QF - Pipirelli $-3.378.930 Испаднат
37 R-141 1 4 10 0 0 97 17 5.71 QF ? Pipirelli $5.468.221 Промовиран
36 R-141 11 1 2 0 1 24 17 1.41 R2 ? Pipirelli $-1.951.245 Задржи група
35 R-141 19 0 0 0 0 0 4 0 - - Pipirelli $16.568.915 Задржи група