Профил на менаџерот: Pierre Otto

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Pierre Otto
Држава: Германија
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 4, 2013
Последна интеракција: Вчера во 23:39:33
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:14 (742)
Освоени поени:38 (798)
Победи:0 (20)
Подиуми:2 (62)
Пол-позиции:0 (14)
Најбрзи круга:1 (5)
Просечно поени/трка: 2.71 (1.08)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

17% отклучени

(63/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Pierre Otto Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 35, Трка 13
Број на најавувања:1788
Време поминато на ГПРО:860.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 59
Позиција во сезоната:6
Пари: $??.???.???
Возач: Ryan Speed (67)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:3
Гуми: Pipirelli
Име на тим: O b e r b e r g - Racing Team
Екипен пласман:168
Поени на тимот:279.2672

Спонзори

Autoglue (A59) - 2 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
87 A-59 16 0 1 0 1 13 15 0.87 R1 4432 Pipirelli $42.363.003 Задржи група
86 A-59 16 0 0 0 0 9 17 0.53 R2 1646 Pipirelli $73.393.851 Задржи група
85 A-59 10 0 1 0 1 20 17 1.18 R1 1319 Pipirelli $57.563.805 Задржи група
84 A-59 15 0 0 0 1 9 14 0.64 R2 4961 Pipirelli $59.488.981 Задржи група
83 A-59 23 0 0 0 0 3 15 0.2 R2 4574 Pipirelli $62.457.541 Задржи група
82 A-59 18 0 0 0 0 5 15 0.33 R2 4906 Pipirelli $75.150.063 Задржи група
81 A-59 29 0 0 0 0 0 16 0 R1 3846 Pipirelli $82.968.999 Задржи група
80 A-59 11 0 0 0 0 11 16 0.69 R2 4528 Pipirelli $140.246.315 Задржи група
79 A-59 29 0 0 0 0 0 15 0 R1 5160 Pipirelli $138.154.648 Задржи група
78 A-59 24 0 0 0 0 0 13 0 R2 6047 Pipirelli $118.086.814 Задржи група
77 A-59 21 0 0 0 0 2 16 0.12 R2 4361 Pipirelli $107.172.099 Задржи група
76 A-59 30 0 0 0 0 0 15 0 - 5474 Pipirelli $126.023.098 Задржи група
75 A-59 23 0 0 0 0 4 13 0.31 R2 6015 Pipirelli $131.947.879 Задржи група
74 A-59 28 0 0 0 0 0 15 0 R1 5022 Pipirelli $115.732.682 Задржи група
73 A-59 31 0 0 0 0 0 14 0 - 5677 Pipirelli $90.817.351 Задржи група
72 A-59 28 0 0 0 0 0 17 0 R2 2042 Pipirelli $133.924.710 Задржи група
71 A-59 34 0 0 0 0 0 17 0 R1 2128 Pipirelli $115.177.527 Задржи група
70 A-59 32 0 0 0 0 0 16 0 R1 4308 Pipirelli $139.874.483 Задржи група
69 A-59 26 0 0 0 0 0 17 0 R1 3281 Pipirelli $122.499.967 Задржи група
68 A-59 22 0 0 0 0 5 16 0.31 R1 4123 Pipirelli $96.307.993 Задржи група
67 A-59 18 0 0 0 0 5 17 0.29 - 2174 Pipirelli $129.869.183 Задржи група
66 A-59 10 1 2 0 0 18 16 1.12 R1 4237 Pipirelli $167.065.239 Задржи група
65 A-59 9 0 1 0 0 20 17 1.18 QF 1155 Pipirelli $110.641.499 Задржи група
64 A-59 14 0 1 0 0 15 15 1 R2 5272 Pipirelli $104.219.013 Задржи група
63 A-59 15 0 0 0 0 5 16 0.31 R1 4537 Pipirelli $135.028.761 Задржи група
62 A-59 15 0 2 0 0 17 17 1 R1 1821 Pipirelli $107.724.131 Задржи група
61 A-59 25 0 0 0 0 0 17 0 R1 2762 Pipirelli $135.984.926 Задржи група
60 A-59 21 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 2364 Pipirelli $119.296.104 Задржи група
59 A-59 14 0 0 0 0 9 7 1.29 - 8420 Pipirelli $102.053.606 Задржи група
58 A-59 12 0 0 0 0 14 12 1.17 QF 6987 Pipirelli $102.846.931 Задржи група
57 A-59 17 0 0 0 0 4 15 0.27 R1 5431 Pipirelli $65.843.735 Задржи група
56 A-59 11 0 1 0 0 9 14 0.64 R1 6401 Pipirelli $36.966.032 Задржи група
55 A-59 29 0 0 0 0 0 15 0 R1 6338 Pipirelli $58.099.026 Задржи група
54 R-183 1 9 15 6 0 139 16 8.69 F 4418 Pipirelli $51.578.409 Промовиран
53 R-183 16 0 0 0 0 1 2 0.5 R1 17780 Pipirelli $-2.953.999 Задржи група
52 R-183 15 0 0 0 0 2 2 1 R2 - Pipirelli $3.001.077 Задржи група
51 R-183 9 0 3 0 0 40 12 3.33 R1 - Pipirelli $12.191.114 Задржи група
50 R-183 12 0 0 0 0 7 9 0.78 R2 - Pipirelli $9.389.725 Задржи група
49 A-23 29 0 0 0 0 0 14 0 R1 - Pipirelli $-10.583.287 Испаднат
48 R-281 2 2 8 4 0 79 13 6.08 R2 - Pipirelli $16.547.356 Промовиран
47 A-98 37 0 0 0 0 0 15 0 QF - Pipirelli $15.842.723 Испаднат
46 R-3 4 2 9 2 0 90 17 5.29 SF ? Pipirelli $13.579.839 Промовиран
45 R-3 15 0 0 0 0 6 13 0.46 R1 - Pipirelli $-6.872.359 Задржи група
44 R-3 15 0 0 0 0 13 14 0.93 R1 - Pipirelli $900.468 Задржи група
43 R-3 13 0 0 0 0 21 13 1.62 R1 - Pipirelli $-27.510.641 Задржи група
42 A-99 37 0 0 0 0 0 12 0 - - Pipirelli $-4.781.777 Испаднат
41 R-128 3 0 7 0 0 67 13 5.15 QF - Pipirelli $17.575.389 Промовиран
40 R-128 14 0 0 0 0 5 12 0.42 R1 - Pipirelli $3.310.790 Задржи група
39 R-128 3 5 8 2 1 72 13 5.54 W - Pipirelli $-1.793.612 Задржи група
38 R-128 10 1 1 0 0 20 9 2.22 R1 - Pipirelli $-23.058.527 Задржи група
37 R-128 22 0 0 0 0 0 8 0 R1 - Pipirelli $32.545.872 Задржи група
36 R-128 25 0 0 0 0 0 13 0 R1 - Pipirelli $714.829 Задржи група
35 R-128 19 0 0 0 0 0 4 0 - - Pipirelli $24.424.179 Задржи група