Профил на менаџерот: Joaquin Vicente

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Jordan EJ15 - 2005
Име:Joaquin Vicente
Држава: Шпанија
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 11, 2013
Последна интеракција: Сеп 21 2018, 10:48:54
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (495)
Освоени поени:0 (888)
Победи:0 (25)
Подиуми:0 (70)
Пол-позиции:0 (11)
Најбрзи круга:0 (28)
Просечно поени/трка: - (1.79)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

24% отклучени

(84/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Joaquin Vicente Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 35, Трка 15
Број на најавувања:1702
Време поминато на ГПРО:408.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
67-73 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
66 A-23 38 0 0 0 0 0 12 0 - 6584 Pipirelli $-44.648.106 Испаднат
65 R-12 5 0 5 0 1 60 14 4.29 R1 5817 Pipirelli $26.233.557 Промовиран
64 A-20 36 0 0 0 0 0 16 0 - 4606 Pipirelli $4.569.552 Испаднат
63 A-20 34 0 0 0 0 0 17 0 R1 3476 Pipirelli $4.911.937 Задржи група
62 R-198 1 6 8 1 3 107 16 6.69 W 5445 Pipirelli $12.604.573 Промовиран
61 R-198 5 3 5 0 1 69 15 4.6 R1 7320 Pipirelli $24.673.014 Задржи група
60 R-198 12 0 0 0 0 10 8 1.25 R1 8893 Pipirelli $16.526.304 Задржи група
59 R-198 6 0 3 0 1 46 16 2.88 QF 4955 Pipirelli $197.566 Задржи група
58 R-198 5 0 2 0 0 45 16 2.81 R2 6302 Pipirelli $10.956.588 Задржи група
57 R-227 11 0 0 0 0 9 14 0.64 R1 7083 Pipirelli $-6.753.073 Задржи група
56 R-265 10 0 0 0 0 21 15 1.4 R2 6385 Pipirelli $7.353.269 Задржи група
55 R-265 11 0 0 0 0 18 17 1.06 R1 5568 Pipirelli $-4.261.578 Задржи група
54 A-76 26 0 0 0 0 0 16 0 - 4854 Pipirelli $-1.370.959 Испаднат
53 A-76 29 0 0 0 0 0 17 0 R2 4050 Pipirelli $2.861.862 Задржи група
52 A-76 23 0 0 0 0 3 16 0.19 R1 - Pipirelli $15.940.425 Задржи група
51 A-76 28 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Pipirelli $10.869.776 Задржи група
50 A-76 21 0 0 0 0 3 16 0.19 R1 - Pipirelli $12.052.254 Задржи група
49 A-76 10 0 0 0 0 15 17 0.88 R1 1010 Pipirelli $28.682.635 Задржи група
48 R-190 1 10 15 4 2 146 17 8.59 W 1762 Pipirelli $9.034.272 Промовиран
47 A-90 26 0 0 0 0 1 16 0.06 R2 - Pipirelli $-1.387.339 Испаднат
46 R-57 2 0 10 0 7 80 16 5 R2 - Pipirelli $7.827.347 Промовиран
45 A-40 28 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Pipirelli $1.427.326 Испаднат
44 R-287 4 0 7 0 0 73 17 4.29 QF ? Pipirelli $8.998.647 Промовиран
43 R-287 7 1 3 1 4 33 17 1.94 QF ? Pipirelli $245.785 Задржи група
42 R-287 9 1 3 1 0 37 17 2.18 R2 ? Pipirelli $830.504 Задржи група
41 A-119 38 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $1.412.929 Испаднат
40 A-119 26 0 0 0 1 2 17 0.12 R1 ? Pipirelli $639.439 Задржи група
39 R-155 4 3 5 3 5 59 17 3.47 R2 ? Pipirelli $7.183.526 Промовиран
38 A-48 26 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 ? Pipirelli $-3.936.689 Испаднат
37 R-201 5 1 4 1 1 49 17 2.88 R1 ? Pipirelli $6.294.708 Промовиран
36 R-201 18 0 0 0 2 0 17 0 R2 ? Pipirelli $2.694.495 Задржи група
35 R-201 24 0 0 0 0 0 3 0 - - Pipirelli $5.372.529 Задржи група