Профил на менаџерот: Mario Kawahala

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Mario Kawahala
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 22, 2013
Последна интеракција: Мај 16 2022, 21:58:59
Постови на форумот:4  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:10 (328)
Освоени поени:16 (526)
Победи:0 (4)
Подиуми:0 (28)
Пол-позиции:0 (15)
Најбрзи круга:0 (19)
Просечно поени/трка: 1.6 (1.6)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

14% отклучени

(52/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Mario Kawahala Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 36, Трка 1
Број на најавувања:1183
Време поминато на ГПРО:430.1 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 7
Позиција во сезоната:9
Пари: $??.???.???
Возач: Oriol Merhi (109)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:4
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
86 R-7 8 0 2 2 0 32 16 2 R2 4258 Pipirelli $-26.612.029 Задржи група
85 R-7 13 0 1 2 0 8 17 0.47 QF 4301 Pipirelli $-24.651.674 Задржи група
84 R-7 16 0 0 0 0 3 15 0.2 R2 4867 Pipirelli $-5.945.241 Задржи група
83 R-7 19 0 0 0 0 0 3 0 - 6486 Pipirelli $9.975.729 Задржи група
67-82 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
66 R-149 11 0 0 0 0 17 10 1.7 QF 7959 Pipirelli $31.400.193 Задржи група
65 A-84 18 0 0 0 0 3 15 0.2 - 4970 Pipirelli $-34.854.157 Испаднат
64 R-3 3 3 6 1 3 87 17 5.12 QF 2903 Pipirelli $43.431.297 Промовиран
63 R-3 12 0 0 0 0 12 14 0.86 SF 6144 Pipirelli $8.067.437 Задржи група
62 R-3 4 1 7 2 4 64 16 4 R1 4801 Pipirelli $11.956.808 Задржи група
61 R-3 9 0 1 8 0 29 16 1.81 R2 5299 Pipirelli $14.273.928 Задржи група
60 R-3 7 0 2 0 3 34 14 2.43 R2 6532 Pipirelli $-4.176.804 Задржи група
59 R-3 13 0 0 0 0 21 16 1.31 R2 6227 Pipirelli $2.503.872 Задржи група
58 R-3 14 0 0 0 0 13 16 0.81 R1 5971 Pipirelli $1.284.875 Задржи група
57 R-3 13 0 0 0 0 7 13 0.54 R1 7599 Pipirelli $-661.268 Задржи група
56 R-3 11 0 1 0 0 21 12 1.75 R2 8092 Pipirelli $10.958.115 Задржи група
55 R-3 11 0 1 0 0 9 15 0.6 SF 7824 Pipirelli $1.054.741 Задржи група
54 R-3 8 0 1 0 1 32 17 1.88 R2 3716 Pipirelli $-6.820.478 Задржи група
53 R-3 5 0 3 0 7 61 17 3.59 F 5331 Pipirelli $3.049.748 Задржи група
40-52 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
39 R-328 13 0 1 0 0 8 12 0.67 R2 - Pipirelli $3.182.025 Задржи група
38 R-328 8 0 2 0 0 29 15 1.93 QF - Pipirelli $-1.786.279 Задржи група
37 R-328 10 0 0 0 1 19 16 1.19 R2 - Pipirelli $-9.223.539 Задржи група
36 R-328 19 0 0 0 0 1 15 0.07 QF - Pipirelli $-1.933.403 Задржи група