Профил на менаџерот: Christophe Aloune

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Christophe Aloune
Држава: Франција
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 23, 2013
Последна интеракција: Вчера во 16:13:27
Постови на форумот:2  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:4 (662)
Освоени поени:0 (1447)
Победи:0 (29)
Подиуми:0 (112)
Пол-позиции:0 (10)
Најбрзи круга:0 (20)
Просечно поени/трка: 0 (2.19)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

22% отклучени

(79/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Christophe Aloune Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 36, Трка 1
Број на најавувања:2689
Време поминато на ГПРО:761 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 64
Позиција во сезоната:34
Пари: $?.???.???
Возач: Celso Labrachez (88)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:11
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Les Zeros Bis
Екипен пласман:259
Поени на тимот:62

Спонзори

Seikoo (R128) - 34 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
75 A-64 34 0 0 0 0 0 17 0 - 2677 Pipirelli $3.816.000 Задржи група
74 R-128 3 2 11 0 0 98 17 5.76 QF 2809 Pipirelli $12.973.982 Промовиран
73 R-128 8 1 1 0 1 37 17 2.18 F 3478 Pipirelli $5.387.397 Задржи група
72 A-85 29 0 0 0 0 0 17 0 R1 2241 Pipirelli $-6.470.049 Испаднат
71 A-85 34 0 0 0 0 0 16 0 R1 4823 Pipirelli $7.209.485 Задржи група
70 A-85 32 0 0 0 0 0 16 0 - 4289 Pipirelli $2.383.273 Задржи група
69 R-108 4 0 4 3 1 62 17 3.65 R2 3230 Pipirelli $5.962.685 Промовиран
68 R-108 6 0 3 0 1 51 17 3 QF 3368 Pipirelli $-7.852.158 Задржи група
67 R-108 10 0 0 0 0 16 17 0.94 R2 3455 Pipirelli $-29.589.865 Задржи група
66 A-15 40 0 0 0 0 0 17 0 - 2650 Pipirelli $3.723.653 Испаднат
65 R-27 3 3 6 0 1 82 16 5.12 SF 4275 Pipirelli $7.507.679 Промовиран
64 A-94 38 0 0 0 0 0 13 0 R1 6422 Pipirelli $-24.965.015 Испаднат
63 A-94 18 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 2609 Pipirelli $1.251.373 Задржи група
62 A-94 27 0 0 0 0 0 17 0 R2 2593 Pipirelli $4.668.572 Задржи група
61 R-17 4 2 7 1 3 98 17 5.76 QF 2966 Pipirelli $4.572.037 Промовиран*
60 A-107 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 3375 Pipirelli $-3.372.530 Испаднат
59 A-107 28 0 0 0 0 0 17 0 R1 3259 Pipirelli $2.808.937 Задржи група
58 R-82 3 2 6 0 1 76 17 4.47 QF 3116 Pipirelli $4.217.155 Промовиран
57 A-40 30 0 0 0 0 0 17 0 R2 2577 Pipirelli $-4.669.754 Испаднат
56 R-7 1 7 17 2 2 138 17 8.12 F 2625 Pipirelli $10.299.530 Промовиран
55 R-7 4 2 8 0 4 96 17 5.65 SF 4669 Pipirelli $-5.911.322 Задржи група
54 R-7 7 0 2 0 0 63 17 3.71 QF 3023 Pipirelli $-2.028.033 Задржи група
53 R-7 6 0 1 0 0 40 15 2.67 R1 6637 Pipirelli $6.562.288 Задржи група
52 R-7 4 1 5 0 0 64 16 4 F - Pipirelli $-11.597.724 Задржи група
51 R-7 7 0 1 0 0 36 15 2.4 QF - Pipirelli $-3.615.794 Задржи група
50 R-7 7 0 1 0 0 37 17 2.18 R2 2274 Pipirelli $-15.643.032 Задржи група
49 A-19 38 0 0 0 0 0 15 0 - - Pipirelli $-8.992.416 Испаднат
48 A-19 28 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $4.509.450 Задржи група
47 R-268 5 2 5 0 2 76 17 4.47 W ? Pipirelli $10.342.827 Промовиран*
46 A-75 27 0 0 0 0 0 17 0 R1 2002 Pipirelli $-26.205.793 Испаднат
45 R-118 3 1 8 0 1 76 16 4.75 SF - Pipirelli $25.922.650 Промовиран
44 A-7 27 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 ? Pipirelli $-3.089.881 Испаднат
43 A-7 25 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 ? Pipirelli $5.410.966 Задржи група
42 R-323 3 2 7 2 1 81 16 5.06 SF - Pipirelli $15.543.366 Промовиран
41 A-124 28 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Pipirelli $6.241.484 Испаднат
40 A-124 27 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 1837 Pipirelli $6.241.754 Задржи група
39 R-149 1 4 12 1 0 111 17 6.53 W 2069 Pipirelli $13.229.462 Промовиран
38 A-50 36 0 0 0 0 0 16 0 - - Pipirelli $5.496.186 Испаднат
37 R-131 3 0 7 1 0 77 17 4.53 QF 1860 Pipirelli $8.205.231 Промовиран
36 R-131 10 0 0 0 2 25 13 1.92 QF - Pipirelli $1.654.425 Задржи група