Профил на менаџерот: Norbert Berta

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Norbert Berta
Држава: Унгарија
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 27, 2013
Последна интеракција: Денес во 07:22:21
Постови на форумот:2  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:13 (563)
Освоени поени:0 (679)
Победи:0 (8)
Подиуми:0 (35)
Пол-позиции:0 (31)
Најбрзи круга:0 (9)
Просечно поени/трка: 0 (1.21)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

20% отклучени

(69/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Norbert Berta Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 40, Трка 11
Број на најавувања:1598
Време поминато на ГПРО:347.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 75
Позиција во сезоната:35
Пари: $-?.???.???
Возач: Bob Magee (115)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:6
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Magyarok Nyilai
Екипен пласман:285
Поени на тимот:184.3499

Спонзори

Schonax (R37) - 38 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
73 R-37 4 3 6 0 2 77 16 4.81 F 4655 Pipirelli $8.622.206 Промовиран
72 R-37 11 0 0 0 0 12 17 0.71 R2 3653 Pipirelli $-27.816.908 Задржи група
71 R-37 11 0 1 0 1 22 16 1.38 SF 4786 Pipirelli $-5.990.830 Задржи група
70 R-37 13 0 0 0 0 8 13 0.62 QF 6400 Pipirelli $5.650.822 Задржи група
69 R-37 13 0 0 0 0 12 16 0.75 R2 4985 Pipirelli $-22.903.966 Задржи група
68 R-37 21 0 0 0 0 0 16 0 R1 5229 Pipirelli $11.076.838 Задржи група
67 R-37 16 0 0 0 0 6 15 0.4 R2 5624 Pipirelli $3.309.772 Задржи група
66 R-37 13 0 0 0 0 9 16 0.56 R1 4833 Pipirelli $6.417.668 Задржи група
65 R-37 15 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 3725 Pipirelli $6.338.746 Задржи група
64 A-26 39 0 0 0 0 0 17 0 R1 4494 Pipirelli $-6.733.412 Испаднат
63 A-26 28 0 0 0 0 0 17 0 R1 6081 Pipirelli $22.687.543 Задржи група
62 A-26 23 0 0 0 0 0 17 0 QF 6264 Pipirelli $56.012.811 Задржи група
61 A-26 28 0 0 0 0 0 17 0 R1 5786 Pipirelli $33.393.826 Задржи група
60 A-26 28 0 0 0 0 0 17 0 R1 3205 Pipirelli $11.668.861 Задржи група
59 R-105 3 2 6 15 2 77 17 4.53 W 3263 Pipirelli $10.680.676 Промовиран
58 R-105 5 0 5 0 3 59 17 3.47 QF 3526 Pipirelli $9.083.522 Задржи група
57 A-11 33 0 0 0 0 0 17 0 R2 3290 Pipirelli $27.955.654 Испаднат
56 A-11 29 0 0 0 0 0 17 0 R1 2889 Pipirelli $9.592.778 Задржи група
55 A-11 14 0 0 0 0 4 17 0.24 - 3039 Pipirelli $31.829.636 Задржи група
54 R-117 2 2 6 0 1 77 17 4.53 QF 5040 Pipirelli $21.732.251 Промовиран
53 R-117 7 0 3 0 0 40 17 2.35 SF 3429 Pipirelli $7.053.641 Задржи група
52 R-117 6 1 2 8 0 60 17 3.53 R2 2199 Pipirelli $8.552.335 Задржи група
51 A-76 37 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $-6.820.298 Испаднат
50 R-38 4 0 3 2 0 65 17 3.82 F 2446 Pipirelli $8.840.636 Промовиран*
49 R-38 6 0 0 0 0 54 17 3.18 QF ? Pipirelli $-4.258.025 Задржи група
48 A-46 38 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $-2.230.221 Испаднат
47 R-369 5 0 2 0 0 45 17 2.65 QF ? Pipirelli $14.706.378 Промовиран
46 R-369 8 0 1 0 0 29 17 1.71 QF ? Pipirelli $3.464.572 Задржи група
45 A-70 32 0 0 0 0 0 17 0 - 2415 Pipirelli $10.394.871 Испаднат
44 R-90 9 0 0 6 0 15 17 0.88 QF 3003 Pipirelli $10.416.973 Промовиран
43 R-90 18 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 ? Pipirelli $-294.566 Задржи група
42 R-90 14 0 0 0 0 2 17 0.12 QF ? Pipirelli $14.778.021 Задржи група
41 R-90 20 0 0 0 0 0 13 0 - - Pipirelli $1.841.855 Задржи група
40 R-90 19 0 0 0 0 0 4 0 - - Pipirelli $5.401.774 Задржи група