Профил на менаџерот: Carlos Esparza

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Carlos Esparza
Држава: Колумбија
Пол:Машко
Се приклучи:Јун 2, 2013
Последна интеракција: Денес во 00:01:29
Постови на форумот:476  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:7 (813)
Освоени поени:7 (1951)
Победи:0 (70)
Подиуми:0 (163)
Пол-позиции:0 (63)
Најбрзи круга:0 (84)
Просечно поени/трка: 1 (2.4)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јул 13, 2013)
Достигнувања:

56% отклучени

(203/365)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Carlos Esparza Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 36, Трка 11
Број на најавувања:15904
Време поминато на ГПРО:5359.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 69
Позиција во сезоната:9
Пари: $??.???.???
Возач: Christian Boesel (118)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:27
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Gulf Porsche Racing
Екипен пласман:18
Поени на тимот:216.9335

Спонзори

BellWest (P21) - 18 трки
Aldy (M1) - 13 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
83 P-21 3 3 4 1 4 58 17 3.41 W 161 Yokomama $-10.466.176 Испаднат
82 M-1 24 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 109 Yokomama $-3.814.491 Испаднат
81 Elite 20 0 0 0 0 8 17 0.47 R1 17 Hancock $-12.329.565 Испаднат
80 M-4 1 7 10 8 10 124 17 7.29 W 24 Hancock $47.947.437 Промовиран
79 M-4 14 0 0 0 0 15 17 0.88 R1 422 Yokomama $29.791.742 Задржи група
78 Elite 34 0 0 0 0 0 17 0 - 378 Pipirelli $45.029.585 Испаднат
77 M-1 3 4 8 2 3 86 17 5.06 QF 1186 Badyear $27.766.436 Промовиран
76 M-1 12 0 1 0 0 17 17 1 R1 55 Yokomama $29.143.230 Задржи група
75 M-1 6 0 3 2 0 40 17 2.35 R1 46 Yokomama $28.363.294 Задржи група
74 Elite 7 1 2 1 2 26 17 1.53 SF 15 Michelini $-8.532.855 Испаднат
73 Elite 5 0 2 0 2 34 17 2 QF 5 Michelini $31.148.594 Задржи група
72 Elite 21 0 1 0 0 7 17 0.41 R1 12 Badyear $19.041.310 Задржи група
71 Elite 26 0 0 0 1 5 17 0.29 R1 30 Contimental $16.905.555 Задржи група
70 Elite 14 1 1 0 0 10 17 0.59 R1 78 Contimental $23.128.949 Задржи група
69 M-3 3 3 8 2 3 84 17 4.94 R1 14 Dunnolop $32.187.841 Промовиран
68 M-3 20 0 1 0 0 8 17 0.47 R1 54 Yokomama $34.199.834 Задржи група
67 M-3 6 3 4 1 1 40 17 2.35 R2 54 Dunnolop $48.104.348 Задржи група
66 M-3 4 2 6 0 5 64 17 3.76 R2 25 Dunnolop $65.298.988 Задржи група
65 M-3 10 1 2 0 0 27 17 1.59 SF 33 Yokomama $23.778.175 Задржи група
64 M-3 21 1 1 0 0 10 17 0.59 R2 96 Dunnolop $13.054.272 Задржи група
63 M-3 5 2 4 0 3 48 17 2.82 QF 1806 Dunnolop $53.018.699 Задржи група
62 M-3 5 1 5 0 1 42 17 2.47 R2 41 Yokomama $44.477.050 Задржи група
61 Elite 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 15 Dunnolop $20.312.057 Испаднат
60 Elite 14 0 1 0 1 11 17 0.65 R1 6 Bridgerock $35.489.959 Задржи група
59 M-4 2 5 8 2 3 85 17 5 QF 13 Dunnolop $123.151.674 Промовиран
58 M-4 9 2 3 0 0 29 17 1.71 R1 38 Dunnolop $92.490.736 Задржи група
57 M-4 6 0 1 0 1 29 17 1.71 QF 34 Dunnolop $103.777.211 Задржи група
56 M-4 6 1 2 0 1 37 17 2.18 SF 1924 Dunnolop $83.957.061 Задржи група
55 M-4 17 0 0 0 0 13 17 0.76 R2 62 Dunnolop $45.309.845 Задржи група
54 P-17 1 8 14 12 9 126 17 7.41 F 2194 Bridgerock $22.251.777 Промовиран
53 P-17 4 1 4 3 2 60 17 3.53 R2 84 Dunnolop $69.335.984 Задржи група
52 A-84 2 8 13 6 12 132 17 7.76 F ? Pipirelli $68.817.810 Промовиран
51 A-84 5 1 5 4 4 66 17 3.88 SF 439 Pipirelli $50.889.494 Задржи група
50 P-18 4 0 7 2 2 75 17 4.41 SF 69 Dunnolop $-12.527.083 Испаднат
49 M-4 28 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 77 Dunnolop $14.118.737 Испаднат
48 P-24 1 4 11 5 3 103 17 6.06 F ? Dunnolop $84.249.828 Промовиран
47 P-24 5 0 3 2 0 45 17 2.65 W 127 Dunnolop $68.102.616 Задржи група
46 A-53 1 9 12 6 9 112 17 6.59 SF ? Pipirelli $180.231.417 Промовиран
45 A-53 7 0 3 0 0 37 17 2.18 SF 549 Pipirelli $110.972.511 Задржи група
44 A-53 10 0 1 0 0 18 17 1.06 R1 ? Pipirelli $138.553.665 Задржи група
43 A-53 16 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 1338 Pipirelli $45.249.976 Задржи група
42 A-53 12 0 0 0 0 14 17 0.82 QF 791 Pipirelli $22.488.910 Задржи група
41 P-8 29 0 0 0 0 1 17 0.06 - ? Avonn $-2.148.881 Испаднат
40 P-8 23 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 ? Dunnolop $42.476.503 Задржи група
39 A-101 3 1 4 4 1 55 17 3.24 R2 791 Pipirelli $107.589.192 Промовиран
38 A-101 6 1 3 0 1 46 17 2.71 W ? Pipirelli $95.367.768 Задржи група
37 R-337 4 0 5 0 0 64 17 3.76 QF ? Pipirelli $39.680.901 Промовиран
36 R-110 12 0 0 0 0 10 7 1.43 - - Pipirelli $750.153 Задржи група