Профил на менаџерот: Joel Trekane

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Joel Trekane
Држава: Франција
Пол:Машко
Се приклучи:Јун 7, 2013
Последна интеракција: Денес во 10:25:31
Постови на форумот:604  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:13 (629)
Освоени поени:26 (1281)
Победи:0 (22)
Подиуми:3 (96)
Пол-позиции:0 (30)
Најбрзи круга:0 (10)
Просечно поени/трка: 2 (2.04)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Авг 12, 2013)
Достигнувања:

26% отклучени

(90/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Joel Trekane Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 36, Трка 13
Број на најавувања:10887
Време поминато на ГПРО:3513.7 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 1
Позиција во сезоната:7
Пари: $??.???.???
Возач: Marco Danner (142)
Технички Директор: Frank Baldwin (100)
Екипа во целост:24
Гуми: Avonn
Име на тим: Gornidi Dauphine - FRA 07
Екипен пласман:251
Поени на тимот:203.1998

Спонзори

Parmalet (P1) - 8 трки
Hugo Bross (P1) - 2 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
72 P-1 6 2 4 1 0 61 17 3.59 SF 114 Yokomama $29.947.446 Задржи група
71 P-1 8 0 1 0 0 22 17 1.29 QF 655 Yokomama $24.681.836 Задржи група
70 P-1 4 0 5 1 0 66 17 3.88 QF 100 Yokomama $40.978.953 Задржи група
69 P-1 10 0 1 0 0 17 17 1 R1 289 Yokomama $53.547.745 Задржи група
68 A-27 2 5 11 4 1 101 17 5.94 W 1718 Pipirelli $98.398.132 Промовиран
67 A-27 10 0 2 0 0 27 17 1.59 QF 1370 Pipirelli $74.663.420 Задржи група
66 A-27 18 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 2309 Pipirelli $52.493.332 Задржи група
65 A-27 21 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 1251 Pipirelli $58.660.204 Задржи група
64 A-27 7 0 2 0 0 40 17 2.35 QF 1186 Pipirelli $113.710.536 Задржи група
63 A-27 4 2 4 0 2 81 17 4.76 SF 1001 Pipirelli $74.634.205 Задржи група
62 P-2 27 0 1 0 0 6 17 0.35 R1 296 Yokomama $5.654.992 Испаднат
61 A-86 2 1 11 0 0 95 17 5.59 SF 703 Pipirelli $41.256.466 Промовиран
60 A-86 9 0 1 1 0 30 17 1.76 R1 1510 Pipirelli $11.427.407 Задржи група
59 A-86 7 0 1 0 0 29 17 1.71 R2 1126 Pipirelli $17.049.822 Задржи група
58 A-86 21 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 1808 Pipirelli $6.709.688 Задржи група
57 P-7 33 0 0 0 0 0 17 0 R1 437 Dunnolop $12.256.911 Испаднат
56 P-7 27 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 356 Dunnolop $27.904.552 Задржи група
55 P-7 16 0 0 0 0 11 17 0.65 R1 286 Dunnolop $56.715.431 Задржи група
54 P-7 17 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 157 Dunnolop $40.613.794 Задржи група
53 A-29 1 6 13 9 2 129 17 7.59 W 440 Pipirelli $90.844.585 Промовиран
52 A-29 5 0 6 3 0 61 17 3.59 SF 756 Pipirelli $61.784.906 Задржи група
51 P-5 34 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Avonn $25.027.530 Испаднат
50 P-5 8 0 2 0 0 25 17 1.47 R2 151 Dunnolop $19.609.197 Задржи група
49 P-5 15 0 0 0 1 11 17 0.65 QF ? Dunnolop $37.521.220 Задржи група
48 A-96 1 4 11 9 3 104 17 6.12 W ? Pipirelli $87.769.940 Промовиран
47 A-96 4 0 3 2 0 50 17 2.94 W ? Pipirelli $55.112.666 Задржи група
46 A-96 7 1 2 0 0 29 17 1.71 R2 ? Pipirelli $57.248.860 Задржи група
45 A-96 5 0 3 0 0 56 17 3.29 SF ? Pipirelli $21.677.153 Задржи група
44 A-96 8 0 2 0 0 32 17 1.88 R2 695 Pipirelli $14.496.067 Задржи група
43 A-96 6 0 2 0 0 43 17 2.53 R2 579 Pipirelli $26.602.626 Задржи група
42 A-96 8 1 1 0 1 34 17 2 SF 592 Pipirelli $11.865.660 Задржи група
41 A-96 22 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 1115 Pipirelli $18.511.007 Задржи група
40 A-96 11 0 1 0 0 14 17 0.82 QF 1035 Pipirelli $11.440.521 Задржи група
39 A-96 14 0 0 0 0 13 17 0.76 R1 ? Pipirelli $24.875.149 Задржи група
38 A-96 22 0 0 0 0 3 16 0.19 - - Pipirelli $28.968.368 Задржи група
37 R-407 7 0 3 0 0 44 17 2.59 QF 2504 Pipirelli $7.494.007 Промовиран
36 R-407 15 0 0 0 0 3 5 0.6 - - Pipirelli $31.990.501 Задржи група