Профил на менаџерот: Péter Berkó

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Jordan EJ15 - 2005
Име:Péter Berkó
Држава: Унгарија
Пол:Машко
Се приклучи:Јун 26, 2013
Последна интеракција: Денес во 00:54:38
Постови на форумот:4  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:12 (428)
Освоени поени:70 (876)
Победи:3 (20)
Подиуми:6 (64)
Пол-позиции:3 (10)
Најбрзи круга:0 (0)
Просечно поени/трка: 5.83 (2.05)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

14% отклучени

(51/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Péter Berkó Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 37, Трка 1
Број на најавувања:2999
Време поминато на ГПРО:779.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 49
Позиција во сезоната:1
Пари: $??.???.???
Возач: Rob Hankey (141)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:9
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Falcon Team Hungary (FTH)
Екипен пласман:276
Поени на тимот:175.6667

Спонзори

Avom (A49) - 18 трки
Roleks (A49) - 3 трки
Morgan Stenley (R165) - 8 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
72 A-49 7 0 2 0 0 35 17 2.06 R2 953 Pipirelli $47.597.697 Задржи група
71 A-49 12 0 0 0 0 9 15 0.6 R1 4930 Pipirelli $46.415.865 Задржи група
70 R-165 3 3 8 1 0 83 17 4.88 F 4113 Pipirelli $52.017.588 Промовиран
69 A-10 34 0 0 0 0 0 13 0 - 6452 Pipirelli $1.610.177 Испаднат
68 R-115 4 3 8 5 0 91 14 6.5 - 5555 Pipirelli $12.940.004 Промовиран
65-67 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
64 R-118 7 1 4 1 0 28 4 7 R2 10137 Pipirelli $28.280.880 Задржи група
63 P-3 40 0 0 0 0 0 0 - - 9835 blank $-4.491.501 Пензиониран
62 P-3 29 0 0 0 0 1 10 0.1 - 7144 Yokomama $17.143.495 Задржи група
61 A-109 2 2 9 0 0 88 17 5.18 W 1062 Pipirelli $87.139.738 Промовиран
60 A-109 5 1 2 0 0 50 17 2.94 SF 1111 Pipirelli $44.224.176 Задржи група
59 A-109 7 0 0 0 0 25 17 1.47 R2 1163 Pipirelli $42.543.225 Задржи група
58 A-109 10 1 2 0 0 33 16 2.06 R1 3473 Pipirelli $41.746.637 Задржи група
57 A-109 11 0 0 0 0 12 17 0.71 R1 1539 Pipirelli $31.943.158 Задржи група
56 A-109 16 0 0 0 0 1 15 0.07 QF 6842 Pipirelli $40.740.639 Задржи група
55 A-109 21 0 0 0 0 4 15 0.27 R2 6132 Pipirelli $30.507.097 Задржи група
54 A-109 16 0 0 0 0 10 16 0.62 QF 4034 Pipirelli $37.961.405 Задржи група
53 A-109 26 0 0 0 0 0 17 0 QF 1543 Pipirelli $32.329.128 Задржи група
52 A-109 24 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 1138 Pipirelli $46.448.598 Задржи група
51 R-93 2 2 9 0 0 86 16 5.38 QF - Pipirelli $43.145.589 Промовиран
50 R-132 9 0 0 0 0 15 7 2.14 - - Pipirelli $13.135.268 Задржи група
47-49 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
46 A-22 28 0 0 0 0 0 3 0 R1 - Pipirelli $24.097.482 Пензиониран
45 A-22 24 0 0 0 0 2 10 0.2 R1 - Pipirelli $17.968.881 Задржи група
44 A-22 18 0 0 0 0 5 15 0.33 R1 - Pipirelli $26.665.941 Задржи група
43 A-22 19 0 0 0 0 5 15 0.33 QF - Pipirelli $43.338.386 Задржи група
42 A-22 17 0 0 0 0 11 16 0.69 R1 - Pipirelli $54.378.250 Задржи група
41 R-184 2 3 5 0 0 80 17 4.71 QF 2227 Pipirelli $33.194.914 Промовиран
40 R-184 13 0 2 0 0 25 16 1.56 R2 - Pipirelli $-9.805.393 Задржи група
39 A-9 30 0 0 0 0 0 15 0 R1 - Pipirelli $-17.138.060 Испаднат
38 R-328 3 0 5 0 0 77 16 4.81 SF - Pipirelli $20.394.714 Промовиран
37 R-328 15 0 0 0 0 8 14 0.57 R2 - Pipirelli $6.881.392 Задржи група